מטבחים (דף הבית) שאלות שלכם החלפת דלתות מטבח

הירשמו לטיפים שלי וקבלו מידע עשיר ומגוון שיסייע לכם בהוזלת עלויות ובעיצוב מטבח נוח לעבודה ויפה!

בנוסף תקבלו מיידית ובחינם דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן.

אל תדאגו, לעולם לא אעביר את המייל שלכם לגורם אחר. תמיד תוכלו להסיר עצמכם מרשימת התפוצה ברגע שתרצו!
סודות תכנון המטבח

כדאיות ותמחור החלפת דלתות או החלפת ציפוי לדלתות מטבח

מאת מיכל
(קדימה צורן)

שאלה:

יש לי מטבח בן 14 שנה מצופה כולו בפורמייקה לבנה. אני מתלבטת אם להחליף את כל המטבח או לחילופין רק לשפץ - כלומר להחליף את הדלתות או את ציפוי הדלתות לפורמייקה לבנה מבריקה ובנוסף לשדרג או לתקן פרזולים לפי הצורך.

מהי המלצתך? מהו סדר גודל של מחירים להחלפת דלתות?

 

 

תשובה:

שלום מיכל,

את השאלה שלך כבר שמעתי ממספר אנשים המתלבטים אם להחליף את המטבח הישן שלהם בחדש ולהשקיע בכך סכום נכבד, או לשפץ את המטבח ובכך לחסוך כסף.

האמת היא, כמובן, שאין תשובה שהיא יותר נכונה, ויש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון... מה המצב הנוכחי של גוף הארונות ואיך הם נראים מבפנים, מה המצב הנוכחי של הפרזול, איך שאר המטבח נראה - משטח העבודה (כלומר השיש), חיפוי הקיר, הריצוף התאורה וכדומה.

בואי נתחיל ממצב גוף הארונות. למרות שזה אולי טריוויאלי, אם גוף הארונות והחלק הפנימי שלהם הוא לא במצב טוב, כלומר פה ושם יש קילופים של פורמייקה או פורמייקה שבורה, או ריקבון בעץ במקום זה או אחר, אז כמובן שאין בכלל מה לדבר רק על החלפת הדלתות. פשוט חבל על הכסף... לא תהיה לך תחושה נעימה כשתפתחי את הדלתות וחזיתות המגירות החדשות, ואם המטבח עדיין לא יתפרק אז זה יקרה בקרוב.

לגבי הפרזול. תיקון פרזול של מטבח זה משהו שבדרך כלל לא עושים. אם הפרזול הישן הוא במצב לא טוב עדיף להחליפו בפרזול חדש מאותו הסוג.

אם את חושבת על שדרוג הפרזול - נניח החלפת מסילות המגירה הפשוטות במסילות חדשות עם שליפה מלאה וסגירה שקטה, אז זה יכול להיות מאוד בעייתי. הסיבה לכך היא שהפרזול במגירות החדשות כולל בדרך כלל את דופן המגירה. כלומר שדרוג הפרזול אומר בעצם שאת צריכה להחליף גם את כל גוף המגירות הישנות במגירות חדשות. המחיר של החלפה כזו עשוי להיות לא זול בכלל.

החלפת ציפוי דלתות המטבח זה משהו שאני לא ממליץ. סביר שיהיה לך קשה למצוא נגר שיהיה מוכן לעשות את זה, וגם אם כן תמצאי, במחיר שתתבקשי לשלם עדיף כבר ללכת על דלתות חדשות לגמרי.

לגבי המראה הכללי של המטבח... אם, מלבד דלתות ארונות ומגירות המטבח, המטבח עצמו נראה טוב. כלומר משטח העבודה,חיפוי הקיר, צבע הקירות ודברים דומים אחרים עדיין מרשימים, אז החלפת דלתות המטבח בהחלט יכולה לשדרג את מראה המטבח ולתת תחושה של מטבח כמעט חדש. אם לעומת זאת כל הדברים הנ"ל הם במצב, איך לומר, לא משהו, אז החלפת דלתות המטבח אולי תשפר במעט את מראה המטבח, אך עדיין הוא יראה מיושן ולא נעים. במקרה זה יכול להיות שתרגישי שהשקעת כסף אבל לא באמת שדרגת את המראה והתחושה במטבח.

לגבי מחיר החלפת הדלתות, יש כל כך הרבה פרמטרים הקובעים את המחיר שקשה לנקוב במספר -  מה סוג הפורמייקה, כמה ארונות תחתונים יש, כמה ארונות עליונים יש ומה גובהם, כמה מגירות וכדומה.

אבל... אם את מתעקשת, אז מה שאני עומד לכתוב הוא לא לציטוט Wink

מחיר למטר רץ של דלת פורמייקה הוא בסדר גודל של 600-900 שקלים. עשי חישוב כמה מטר רץ של ארונות מטבח יש לך ותקבלי הערכה של המחיר (לא כולל כמובן ידיות ופרזול). ושוב, אני לא יכול להתחייב שזה המחיר שיציעו לך הנגריות השונות אבל לפחות זה ייתן לך נקודת התחלה.