שלום, אורח
שם משתמש סיסמה: זכור אותי
  • עמוד:
  • 1

דיון: איכות חומרים למטבח בתקציב בינוני גבוה

איכות חומרים למטבח בתקציב בינוני גבוה 28 ינו' 2012 09:38 #1

הי עמרי,
אשמח לדעתך בנוגע לחומרים לגוף מטבח שהם הטובים והעמידים לתקציב בינוני- גבוה, נגר פרטי.
- האם השילוב הזה הוא המיטבי: גוף ארון סנדביץ, ציפוי פורמייקה פנימי (רצוי תחתית נירוסטה לארון כיור?), דלתות MDF עם ציפוי פורמייקה לפני הצבע? (כך הצבע נקי וחלק יותר?)
- בעניין צבע (מט או מבריק) - מה האינדיקציה לאיכות, מס' שכבות? יש דרך לוודא זאת? יש סוג צבע או ביצוע רצוי?
- וגם, אם לא צבע אלא פורניר, מה רצוי מתחת לו?
על מה להקפיד בחיבורים\קנטים?
תודה רבה ושבת שלום!
סורנה כפיר
תכנון ועיצוב פנים
soranakfir.com
כתובת דוא"ל זו מוגנת מפני spambots, יש לאפשר JavaScript על-מנת לראות את הכתובת
054-7202280

לגבי: איכות חומרים למטבח בתקציב בינוני גבוה 28 ינו' 2012 19:02 #2

הי סורנה,

-גוף ארון סנדביץ' עם ציפוי פורמייקה פנימי - מצוין!

- תחתית נירוסטה לארון כיור... האמת? פעם ראשונה שאני שומע על זה. נשמע לי מיותר. ארון כיור עשוי סנדביץ' זה מספיק. גם אם יש רטיבות, לסנדביץ' לא קורה שום דבר.

- לבי החזיתות (דלתות). פורמייקה מן הסתם היא עמידה מאוד (ובדרך כלל זולה יותר מפורניר או עץ מלא). אם לא מדובר בפורמייקה מט אז החזיתות יכולות להיות עשויות סנדביץ' (או MDF).

אם הפורמייקה מבריקה אז לדעתי עדיף דלתות MDF. זה חומר ישר מאוד ישר ומתאים לחזיתות מבריקות. הסיבה לכך היא שעל חזית מבריקה, כל עקמומיות קטנה נראית ולכן חשוב להקפיד שהמצע יהיה שטוח וההדבקה תהיה טובה.

רגע... יכול להיות שלא הבנתי אותך והתכוונת לעשות צבע על פורמייקה??

-לגבי הצבע. את מתכוונת לשלייפלק? שלייפלק מבריק דורש המון עבודה (ולכן יקר יותר), ומאוד רגיש לשריטות. שלייפלק מט פחות קצת פחות רגיש לשריטות ודורש פחות עבודה (ולכן אמור להיות יותר זול).

באופן כללי שלייפלק רגיש יותר לשריטות ומכות החושפות את העץ שמתחתיו כך שצריך קצת יותר להקפיד על המטבח.

-לגבי פורניר. את מתכוונת לחזיתות של מסגרת עם מילואה? בכל מקרה, לדעתי מצע MDF עליו יושב הפורניר עדיף מאחר והוא ישר יותר. על הפורניר בדרך כלל עושים שכבת בסיס ומעליה שתי שכבות של גימור (30% ברק זה 'הסטנדרט').

-מה להקפיד בקנטים? אין לי תשובה מאוד אינטליגנטית... הם אמורים להיות מודבקים היטב (התכוונת למשהו אחר?).

הערה על איכות של פלטות סנדביץ'. יש הרבה איכויות שאפשר לקנות. סנדביץ' באיכות נמוכה הוא סנדביץ' הבנוי ממספר נמוך של שכבות (7-9 שכבות).סנדביץ' באיכות גבוהה הוא סנדביץ' עם מספר שכבות גבוה. אני לא זוכר בדיוק אבל משהו כבר 13-15 שכבות אמור כבר להיות איכותי. (זה תמיד מספר אי זוגי כדי שתיהיה סימטריה סביב שכבה מרכזית – ישר יותר).

והנה סוד קטן שנגרים בדרך כלל לא מגלים... גם אם את אומרת שאת לא רוצה MDF במטבח, בפועל רוב התחתיות של המגירות עשויות MDF עם ציפוי פורמייקה אפור...

עמרי
עמרי רדאי - תכנון ועיצוב מטבחים

"סודות תכנון המטבח" – הספר שידריך אתכם כיצד לתכנן מטבח פונקציונלי ונוח!

התקשרו אל התא הקולי שלי והשאירו לי גם שאלה קולית...

08-6259346

התשובות יועלו לעמוד הזה (ותקבלו על כך הודעה במייל).

לגבי: איכות חומרים למטבח בתקציב בינוני גבוה 28 ינו' 2012 20:00 #3

הי סורנה,
הנה התשובות שלנו לחומרים טובים:
גוף הארון סנדביץ' מצופה פורמייקה - זה טוב!
ישנן גם סוגים שונים של סנדביץ' המובילים הם 'אוקומה' ו'סופר אוקומה' טוב יותר הוא 'ברצלונה' (ולתקציבים ממש ממש ממש גבוהים אפילו ליבנה).
מתחת לכיור נירוסטה/ אלומיניום - חשוב מאוד!!!
מכיוון שמדובר באזור רגיש למים זה מגן טוב יותר.

דלתות mdf בציפוי פורמייקה לפני צביעה - ישנן גישות שונות...
בכל מקרה אם מדביקים פורמייקה לפני צביעה צריך להקפיד על:
1.איכות ההדבקה (שלא יהיו גלים אחרת זה נראה בצבע)
2. שימוש בפורמייקה המיועדת להדבקה לפני צבע. בנוסף במקרה זה, אנחנו סבורים, שיש להדביק פורמייקה משני צידי הדלת למניעת עיוות.

אפשר להשתמש גם בסנדביץ כחזית לפני צביעה, אבל רק בסנדביץ ליבנה (אז לא צריך פורמייקה מתחת) זה בהחלט איכותי יותר, אבל גם ... יקר יותר

בעניין הצבע - תורה שלמה
הדבר הכי חשוב מבחינתינו הוא לוודא שמדובר בצבע מקצועי שצובע בחדר צבע!

גם מתחת לפורניר יש mdf (אפשר גם ליבנה כמו מקודם)

נקודה חשובה בעניין mdf - האיכותי יותר בימינו הוא mdf ירוק (עמיד יותר, ידידותי יותר לסביבה)

מה הכוונה בעניין חיבורים? צבע, פורניר אילו חיבורים?

שבוע טוב!

מיטל - זהר ללוז
מיטל זהר ללוז -
מנהלת שיווק, מכירות וקשרי לקוחות.
גיל ללוז, חרש עץ
נגרייה לעבודות עץ בהזמנה אישית.

054-6843400
פייסבוק: גיל ללוז, חרש עץ

את המטבח שלנו אנו מחליפים בממוצע אחת ל 15-20 שנים. אנו משקיעים בו סכום כסף רב ולא בכדי: אנו נמצאים במטבח שעות רבות לא רק לבישול... ועיצובו מכתיב את רוח הבית.
במטבח שלכם - מגיע לכם הטוב ביותר!!!

לגבי: איכות חומרים למטבח בתקציב בינוני גבוה 28 ינו' 2012 22:25 #4

תודה עמרי ומיטל! למדתי כמה דברים חדשים.
סורנה כפיר
תכנון ועיצוב פנים
soranakfir.com
כתובת דוא"ל זו מוגנת מפני spambots, יש לאפשר JavaScript על-מנת לראות את הכתובת
054-7202280
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת העמוד: 0.28 שניות