שלום, אורח
שם משתמש סיסמה: זכור אותי
  • עמוד:
  • 1

דיון: מטבח+חיפוי+ידיות

מטבח+חיפוי+ידיות 18 מרץ 2012 15:16 #1

עומרי שלום,
רציתי לדעת המטבח ארונות פורמייקה שמנת, שיש 4220, קלאפה 1.80 בורדו יין .
1.האם כדאי שהקלאפה תהיה חתיכה אחת או לחלק אותה ל-2. למרות שנאמר לנו ע"י המעצבת מטבחים שאין בעיה כי המנגנון של בלום חזק וגם יותר יפה שזה קלאפה אחת.
2. איזה חיפוי זכוכית לעשות הכוונה איזה גוון זכוכית וסוג?והאם לעשות חיפוי זכוכית אחיד לכל המטבח או מעל הכירייים לעשות משהו אחר?
3. לגבי ידיות האם כדאי ידיות נרוסטה מבריק? מה גם שזה יפה יותר מהמט אבל המינוס שלו שרואים טביעות אצבעות עליו. או נרוסטה מוברש או המלצה אחרת. (גודל 60 וגודל 30) ידיות ישרות לא מעוצבות.
4. לגבי גוון פורמייקה של המטבח וולסונרט A2043G
מבריק, האם במטבח זה יראה יותר צהבהב? כי באור יום זה נראה בהיר ויפה יותר. היות וראיתי גוון A2017G שנראה לי שהוא יותר לבן (גוון הריצוף הוא קרוסבי מט של הנגב 60X60) בעלי אומר להישאר עם 2043 השמנת. תודה על העזרה.
תמונה

לגבי: מטבח+חיפוי+ידיות 18 מרץ 2012 22:25 #2

הי עידית,

מבחינה עיצובית אני חושב שעדיף שתהיה קלפה אחת ולא שתי קלפות. המעצבת צודקת - זה באמת יותר יפה.

אני לא זוכר בעל-פה ולכן תצטרכי לוודא לבד שהמנגנון של בלום באמת מתאים למשקלים כאלה. באתר של בלום יש קטלוגים וטבלאות בהן כתוב איזה מנגנון מתאים לאיזה משקל ולאיזה אורך קלפה.

וחשוב שתוודאי עם הנגר, הנגריה או חברת המטבחים שבאמת מתקינים לך את המנגנון המתאים. תבקשי מהם ממש את המספר הקטלוגי של המנגנון ותוודאי מול הטבלאות שזה נכון. שלא יתקמצנו עלייך כאן, הם ירוויחו ואת תפסידי...

לגבי חיפוי קיר זכוכית - קשה לי להמליץ לך על משהו ספציפי. אני רק יכול לומר שכדאי לחפש תמונות של מטבחים בגוגל תמונות באנגלית ולמיין לפי צבעים. זה יכול לתת לך כיוון התחלתי.

אם תעלי לכאן כמה התלבטויות ספציפיות של חיפוי קיר זכוכית אוכל לעזור לך יותר.

לגבי הידיות - מה סגנון המטבח? לא הייתי לוקח ידיות מעוקלות למטבח מודרני, והייתי בוחר בידיות מט. זה יותר פרטי ויש ידיות כאלה די יפות.

ולגבי הגוון הספציפי של הפורמייקה - אני לא מכיר את הגוונים האלה אבל כדאי לדעתי לבחון אותם גם באור יום וגם בלילה, כאשר התאורה היחידה היא תאורה מלאכותית באולם התצוגה. אולי זה יוכל לעזור לך.

עמרי
עמרי רדאי - תכנון ועיצוב מטבחים

"סודות תכנון המטבח" – הספר שידריך אתכם כיצד לתכנן מטבח פונקציונלי ונוח!

התקשרו אל התא הקולי שלי והשאירו לי גם שאלה קולית...

08-6259346

התשובות יועלו לעמוד הזה (ותקבלו על כך הודעה במייל).

לגבי: מטבח+חיפוי+ידיות 22 מרץ 2012 10:42 #3

עמרי,
תודה תודה על תשובתך המפורטת. תודה על הסבלנות.
ראיתי ידיות נרוסטה מבריק העובי שלו 1 ס"מ וגם ראינו של 0.75 מ"מ. שניהם יפים. עדיף הדק יותר או של ה-1 ס"מ? אהבנו את המבריק. האם זה מתאים?
בקשר לחיפוי זכוכית. המטבח הוא פורמיקה מבריק. האם יש זכוכית מט? מה יותר יפה למטבח. יש אתר של סוגי זכוכיות שאוכל להסתכל?.
עומרי, בדיון שכתבתי לך לגבי מטבח ופינת אוכל, אם תוכל להסתכל שוב בשרטוט שצרפתי. עדין לא נרגעתי שעשיתי את האי כי המקום שנשאר לפינת אוכל נראה שהוא קטן ואמרו לי שלא יכנס לי שם פינת אוכל ויהיה צפוף. למרות שאתה ושני מעצבות מטבחים כולל עם חב' מטבחים שאמרו שזה בסדר. ממש ירד לי הבטחון במיוחד שזה הכל פעם ראשונה. עמרי, אם תוכל להסתכל שוב ולחוות דעתך. ומה עושים אם באמת צפוף?.
תודה רבה על הכל.

לגבי: מטבח+חיפוי+ידיות 23 מרץ 2012 18:03 #4

הי עידית,
לגבי עובי הידיות. קשה לי לומר אם
0.75סמ או 1סמ', זה לא נראה לי הבדל ממש משמעותי. נראה לי שאת יכולה ללכת כאן לפי תחושת הבטן בלי יותר מדי נימוקים, הסברים ומחשבות.

...וידיות מבריקות בהחלט יכולות להתאים לארונת מטבח מבריקים (פורמייקה מבריקה).

בטח שיש זכוכיות מט למטבח. לדעתי אם ארונות המטבח שלך מבריקים אז באמת זכוכיות מט יתאימו יותר. אי אפשר שהכל יהיה מבריק - גם ארונות, גם ידיות וגם חיפוי קיר. יותר מדי מבריק עושה בחילה (לפחות לי...).

לגבי פינת האוכל. במקום לנחש בואי ננסה לבדוק ביחד מה המרחקים והגדלים המדויקים -

כדי שיהיה מעבר נוח מאחורי כסאות צריך לשמור על מרחק של 100-110 סמ' בין משטח העבודה של האי לבין הקיר שמאחוריו.

נסי לבדוק אם עצמך מה גדול השולחן המדויק שאת רוצה בפינת האוכל. בדקי גם אם את יכולה לקנות כזה בחנויות או לייצר כזה אצל נגר פרטי.

עכשיו בדקי אם זה נכנס לפינת האוכל.

אני לא זוכר איפה האי במטבח שלך נגמר, האם הוא זולג אל פינת האוכל או לא. חיפשתי שרטוט קודם אבל לא מצאתי משהו ברור מספיק. אם תעלי שרטוט ידני של האי, פינת האוכל והמעברים עם מידות אוכל גם אני לוודא יחד איתך שזה בסדר.

עמרי

08-6259346

לגבי: מטבח+חיפוי+ידיות 26 מרץ 2012 10:32 #5

הי עומרי,
בצד ימין זה כל הגבוהים(יש קו מקווקו וכתוב 70ס"מ זהו קיר שאחריו מתחיל המקרר והלאה. ובצד שמאל בדיוק ממול הקו נגמר המטבח עם האי.(רצ"ב גם שרטוט המטבח והאי). בתקוה שהסברתי נכון. מה שיש לנו פינת אוכל הוא 90X90 לא מגושם, גם הכסאות עדינות מעץ רגלים דקות. מקווה מאוד שהבנת. תודה על הסבלנות.
תמונה

לגבי: מטבח+חיפוי+ידיות 26 מרץ 2012 10:34 #6

עומרי, לא עלה השרטוט השני. אשלח לך במייל .

לגבי: מטבח+חיפוי+ידיות 26 מרץ 2012 21:00 #7

עידית,

לא הגיע לי למייל שרטוט שלך. נסי להעלות שוב כאן. שם הקובץ צריך להיות באנגלית.

עמרי

08-6259346

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת העמוד: 0.26 שניות