שלום, אורח
שם משתמש סיסמה: זכור אותי
  • עמוד:
  • 1

דיון: קלפות עליונות למטבח .

קלפות עליונות למטבח . 13 דצמ' 2012 10:21 #1

שלום
יש לי קיר עליון במטבח שאורכו 1.92 ואני מעוניינת להוסיף 2קלפות כפולות מקצה לקצה ,סה"כ 4 קלפות שכל אחת מהן נפתחת בנפרד . כשאחת הקלפות תשמש לקולט אדים אינטגרלי (נסתר)
קלפה תחתונה תיהיה 45 ס"מ והעליונה 30 ס"מ - דלתות מזכוכית (אטומה או מצויירת)
חשוב לי לציין כי אין לי מזווה וחסר לי מקום לאיחסון השאלות שלי הן:
מה הגובה המינימלי שיכולה להתחיל ממנו הקלפה התחתונה ? בנתחשב בקולט האדים ובכך שגובהי הוא 1.50 ?
שאלתי השנייה היא מה טווח המחירים שיכולה לעלות לי תוספת כזו ?
תודה
  • nina
  • לא מחובר

לגבי: קלפות עליונות למטבח . 15 דצמ' 2012 14:10 #2

הי נינה,

גובה הקלפה המינימלי צריך להיות כ-50סמ' מעל משטח העבודה.

גובה 'סטנדרטי' של מטבח עבודה הוא 90-91סמ' אבל בגלל שאת די נמוכה לדעתי כדאי לך לעשות משטח עבודה נמוך יותר 87-88סמ'.

... ואם תוסיפי לכך לכל הפחות 50סמ' יוצא שגובה הקלפה מעל הרצפה הוא 137-138סמ'.

קולט האדים שאת מתכוונת אליו יהיה נסתר לגמרי? את יכולה להעלות לפורום תמונה עם קולט כזה?? (אני פשוט לא מכיר קולטי אדים בעומק 30סמ' כמו הקלפות).

מה הסיבה שאת רוצה שהקלפות יפתחו בנפרד? לדעתי שווה לך לשקול שהקלפות אחת מעל השניה לא יפתחו בנפרד אלא ביחד. הסיבה לכך היא שאם הן יפתחו בנפרד יהיה לך קשה להגיע לקלפה העליונה ולסגור אותה.

קשה לי לתת לך הערכת מחיר כי אני לא יודע באיזה מטבח מדובר (פורמייקה, צביעה אטומה...) ואיזה זכוכית את רוצה.

אם את מעוניינת אני יכול להעביר אלייך טלפון של נגר. תוכלי לדבר איתו ואולי הוא יהיה מוכן לתת לך הצעת מחיר בטלפון.

עמרי
אנחנו משקיעים במטבח שלנו עשרות אלפי שקלים. אין לנו מקום לטעויות בתכנון!

השאירו לי גם שאלה קולית. אשמח לענות לכם גם בדיבור ולא רק בכתב.
התקשרו אל התא הקולי שלי בטלפון...

08-6259346

התשובות יועלו לעמוד הזה (ותקבלו על כך הודעה במייל).

לגבי: קלפות עליונות למטבח . 15 דצמ' 2012 18:55 #3

היי עומרי
ראשית, תודה על תשובתך.
המטבח שלנו הוא אחרי תכנון וקצת לפני ביצוע ,בתכנון המטבח תיכננתי לעשות קולט ארובה כי גם אני לא ידעתי שיש אפשרות לעשות קולט אדים סמוי בתוך קלפה ,מרגע שגיליתי זאת החלטתי להוסיף קלפות מה שיתן לי איחסון נוסף וגם קולט אדים סמוי כי בעיני זה יותר יפה .
קצת על המטבח : המטבח הוא שלייפ לייק מבריק שמנת בהיר
השיש שהוזמן הוא לבן עם עורקים אפורים ,הבית מרוצף בצבע אפור בהיר ,אשמח לעצתך איזה קלפה יכולה להתאים זכוכית אטומה ? מצויירת ? איזה צבע? וגם איזה חיפוי קיר יכול להתאים לכול הקומבינציה הזו ?
אני אבדוק אפשרות האם להנמיך מעט את גובה הארונות התחתונים הם מתוכנננים להיות על רגליים בגובה 12 ס"מ האם יש רגליים של 10 ס"מ ?
אשמח אם תוכל לרשום הערכת מחיר או טווח מחיר לקלפות ? קיבלתי הצעת מחיר בסביבות 6000 ש"ח הכוללת 2 קלפות שלייף לייק ו2 קלפות זכוכית מדגם B אטומה וחלקה , המחיר נראה לי גבוהה מאוד -מה דעתך ?
תודה רבה רבה
תמונה
  • nina
  • לא מחובר

לגבי: קלפות עליונות למטבח . 18 דצמ' 2012 21:25 #4

הי נינה,

תודה על התמונה שצרפת

עד כמה בולטים העורקים האפורים של השיש?

אם הם בולטים מאוד הייתי מציע לך ללכת על קלפה עם עיצוב חלק. יכול להיות קלפה עם זכוכית חלבית ללא עיטור או קלפה ללא זכוכית כלל. הסיבה לכך היא שיש דומיננטי וקלפה דומיננטית יצרו תחושה עמוסה ומעייפת במטבח.

אם העורקים של השיש הם לא בולטים אז כדאי לך לדעתי ללכת על קלפה עם עיטור. זה יוסיף למטבח את הטאץ' ואת האופי המיוחד שלו מבלי שיעמיס יותר מידי (כי במקרה זה השיש יהיה לא דומיננטי). אני הייתי הולך על עיטור לבן/כסוף/אפור. נראה לי שזה ישתלב טוב עם הגוונים שאת מתארת שיש לך במטבח.

חיפוי קיר - בגלל שמדובר במטבח בעיצוב מודרני אני הייתי עולה רק מעט עם השיש - 10-12סמ'.

מאחורי הכיריים צריך לעלות יותר כדי להגן על הקיר מהשפרצות (50-60סמ). את יכולה לעלות עם השיש אבל אופציה נוספת ועדיפה לדעתי היא לעשות פשוט אריחים לבנים מבריקים. נראה לי שזה ישאר יפה יותר מאשר לעלות עם השיש לגובה כזה. את יכולה גם לעשות חיפוי של זכוכית חלבית מאחורי הכיריים - זה גם יישאר מאוד מודרני ויפה (אם כי יותר יקר...).

לגבי גובה הארונות - לא אמורה להיות בעיה לעשות רגליים בגובה 10סמ'. הרגליים של הסוקל יושבות בדרך כלל על הברגה שניתן בעזרתה לכוון את הגובה של הארונות.

ולגבי המחיר...

זה אכן נשמע מחיר קצת גבוה אך לדעתי זה לא מחיר 'גבוה מאוד'. זכוכית זה עניין יקר יחסית וכך גם צביעה אטומה מבריקה. וגם הפרזול של הקלפות לא זול.

תבדקי בנגריה אחרת כמה זה אמור לעלות. יכול להיות ששוה לך לעשות את המטבח איפה שאת עכשיו ולהשאיר את הקלפות לנגריה אחרת שתהיה מוכנה לעשות זאת.

מקווה שזה עוזר

עמרי

08-6259346

לגבי: קלפות עליונות למטבח . 18 דצמ' 2012 21:39 #5

וואו תודה רבה על תשובתך המפורטת ! אתה מאוד עוזר לנו בקבלת ההחלטות. יישר כוח על האתר והפורום אני יעלה תמונה כשהמטבח יהיה מוכן ומושלם ..אני באמת אבדוק אופציה לעשות את הקלפות אצל נגר אני רק חוששת שהקו לא יהיה אחיד יש לך המלצה וטלפון של נגר מאזור חיפה.?
  • nina
  • לא מחובר

לגבי: קלפות עליונות למטבח . 18 דצמ' 2012 21:45 #6

אשמח לראות תמונות

אני יכול לתת לך טלפון של מישהו באזור ירושלים. אני לא בטוח שהוא יגיע לחיפה רק בשביל הקלפות אבל שווה לפחות לברר.

08-6259346

לגבי: קלפות עליונות למטבח . 18 דצמ' 2012 21:52 #7

אני אבדוק בחיפה עוד הצעת מחיר אחת או שתיים במידה ולא יסתדר אולי אעזר בירושלמי .. אני רק רוצה לקבל החלטה שוב תודה רבה על עזרתך !
  • nina
  • לא מחובר
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת העמוד: 0.66 שניות