שלום, אורח
שם משתמש סיסמה: זכור אותי
  • עמוד:
  • 1
  • 2

דיון: תכנון מטבח פינת אוכל ואי

תכנון מטבח פינת אוכל ואי 13 אוג' 2011 19:02 #1

שלום רב,

אני מצרף שרטוט של מטבח ופינת אוכל עתידיים - כרגע הכל ניתן לשינוי יש לי מספר שאלות אבל ראשית מספר דברים שחשובים לנו:
א. שולחן קטן ל 4 - 5 איש לאכול בבוקר במטבח מעבר לפינת האוכל
ב. שטחי אחסון רבים
ג. המדרגות בשרטוט הם יורדות כך שחשבנו על קירות נמוכים בכדי לא לסגור את החלל

ובשאלות:
א. האן בגודל כזה של מטבח יש מקום לאי - אפילו כשולחן אוכל ל 4 איש - האם לא יסגור את החלל של המטבח וישאיר מרווח נוח במטבח
ב. איזה תפרונות אחסון יש לבצל תפו"א במטבח
ג. האם יש לכם רעיונות אחרים לתכנון המטבח ופינת האוכל
תודה רבה

לגבי: תכנון מטבח פינת אוכל ואי 13 אוג' 2011 19:25 #2

הי ירון,

כדי להעלות תמונה, השם שלה צריך להיות באנגלית ועם סיומת jpg.

תודה!
השאירו לי גם שאלה קולית! אשמח לענות לכם גם בדיבור ולא רק בכתב.

התקשרו אל התא הקולי שלי בטלפון...

08-6259346

או...
לחצו כאן כדי להשאיר לי שאלה דרך המחשב!

התשובות יועלו לעמוד הזה (ותקבלו על כך הודעה במייל).

לגבי: תכנון מטבח פינת אוכל ואי 13 אוג' 2011 20:23 #3

מצורףהשרטוט של המטבח
תמונה

לגבי: תכנון מטבח פינת אוכל ואי 13 אוג' 2011 20:24 #4

תודה רבה העלתי את השרטוט

לגבי: תכנון מטבח פינת אוכל ואי 14 אוג' 2011 11:40 #5

הי ירון,

בהחלט יש מקום לאי. הדבר היחידי שאתם צריכים לוודא הוא המרחקים. בין האי לבין משטחי העבודה (מכל כיוון) צריך להיות מרחק מינימלי של 110סמ (ומקסימום של 120סמ'). מאחורי הכסאות צריך להיות מרחק מינימלי של 90סמ.

אם המרחקים האלה קיימים אצלכם, אתה יכול להיות בטוח שהאי לא יפריע לעבודה במטבח. להיפך...

לפי השרטוט שהעלית, האי גם לא חותך את משולש העבודה - כיריים, כיור ומקרר, כך שזה בסדר.

אתם יכולים גם לשקול לעשות מקומות ישיבה באי משני הצדדים, אבל גם האי כמו שהוא עכשיו נראה לא בכלל. רק אולי להרחיק אותו יותר מהמקרר לפי המידות שכתבתי למעלה.

08-6259346

או...

לגבי: תכנון מטבח פינת אוכל ואי 14 אוג' 2011 11:43 #6

שכחתי לענות על שאלת הבצל...

לדעתי הפתרון הכי טוב הוא סלסלאות פתוחות ברוחב של כ-30סמ'. זה נשאר פתוח ומאורר וגם מגוון את המראה של המטבח.

תסתכל טוב על הדמיית האי התחתונה ביותר בקישור שהוספתי בפוסט הקודם ותוכל לראות סלסלאות כאלה באי.

ולגבי תכנון המטבח... בלי לבדוק את הפרטים הקטנים, נראה שהתכנון הנוכחי הוא לא רע. יש משטחי הנחה, משולש העבודה תקין וכדומה.

08-6259346

או...

לגבי: תכנון מטבח פינת אוכל ואי 14 אוג' 2011 12:41 #7

ראשית ברצוני לברך אותך על האתר המצויין והפורום שנותן תשובות בסיסיות לאנשים - כל הכבוד

אני מצרך שרטוט סכמתי של המטבח עם מידות
ויש לי שאלות לגבי האי אצלי במטבח:
א. האם רוחב של 63 ס"מ בין האי ( צד הישיבה ) לקיר הינו מספיק - ברצוני לציין שהקיר הנ"ל יהיה קיר נמוח (מעקה למדרגות יורדות).
ב. האם ב 1.5 מטר נכנסים שלושה אנשים ובמטר נכנסים 2 אנשים עפ"י השרטוט
ג. האם לדעתך במקום אי יותר נכון יהיה "לסגור" את המטבח עם חצי אי שמחובר לקיר הנמוח ( המעקה)לכיוון אמצע המטבח באורך 120 עם ישיבה משני הצדדים ל 5 איש

שוב המון תודה וכל הכבוד
תמונה

לגבי: תכנון מטבח פינת אוכל ואי 14 אוג' 2011 13:02 #8

אני מצרף גם את התכנון של החצי אי

תודה רבה
תמונה

לגבי: תכנון מטבח פינת אוכל ואי 14 אוג' 2011 16:09 #9

הי ירון,

לגבי מעבר מאחורי האי -

המינימום המומלץ הוא 80סמ אם לא עוברים הרבה מאחורי האי. אם אתם מתכוונים שיעברו שם הרבה אז המינימום הוא 90סמ'. אני חושב שלא כדי להתייחס לחלק שמאחורי האי כמעבר, ואז 80סמ' מספיקים.

בעקרון 50סמ' ישיבה לאדם על אי זה מספיק, כך שלכאורה הגדלים שכתבת (1מ' ו-1.5מ') הם מספיקים. העניין הוא שיש שטח משותף לשני מקומות הישיבה שבפינת האי כך שבפועל צריך להאריך את האי.

הצמדת האי לקיר הנמוך עם ישיבה משני הצדדים הופכת אותו בעצם לפינת אוכל. יהיה לא נוח להשתמש בו כמשטח עבודה. אני לא הייתי ממליץ.

כמו שאתה מבין, זה באמת פאזל לסדר מטבח כמו שרוצים...

אמרת לי בטלפון שיש לכם אפשרות עדיין לשנות את תכנית המבנה. נראה לי שכדאי לחשוב איך עושים את זה אם אתם רוצים להכניס אי עם חמישה מקומות ישיבה.

מה אתה אומר על להעביר את המקרר לפינה השניה ולעשות חצי אי איפה שהמקרר? כך גם הכיור יהיה בין המקרר לכיריים (מה שיותר נכון מבחינה פומקציונלית).

דרך אגב, יש לכם ארונות גבוהים?? מזווה? ארון לתנור ומיקרו? איפה אתם מתכננים לשים את המיקרו?

(בלי קשר, יכול להיות שבימים הקרובים זמן התגובה שלי יהיה איטי מהרגיל בגלל ענייני חיבור לאינטרנט. סורי.)

08-6259346

או...

לגבי: תכנון מטבח פינת אוכל ואי 14 אוג' 2011 20:32 #10

תודה רבה

אכן יש לנו מיקרו ותנור ואנחנו חושבים שצריך יחידה גבוהה עם תנור ומיקרו.

לגבי חצי אי במקום המקרר ניראה לני שהוא יתחום מאוד את פינת האוכל, מה עוד שחשבנו "למשיך" את ארונות המטבח לפינת האוכל ( ארונות תחתונים בלבד ברוחב כמו ארונות עליונים )
גם מצב הנוכחי של האי חשבנו להעביר את המקרר למקום שציינתה.
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת העמוד: 0.27 שניות