לימון - המדריך לעיצוב מטבחים

הי! אני עמרי. ואני הולך לעזור לכם לתכנן את המטבח שלכם.

מטבחים זולים – איך תקבלו את המקסימום מהכסף שלכם

אז למה בכלל לקנות מטבחים זולים?

אם אתם חוסכים פרוטה לפרוטה ובקושי מצליחים לגמור את החודש, ובכל זאת מטבח חדש ואיכותי הוא משהו שאתם מאוד רוצים והחלטתם שהגיע הזמן...

או אולי,

קניתם דירה להשקעה והמטבח בה במצב, איך לומר... קטסטרופה. ואתם יודעים שכדי להשכיר או למכור במחיר טוב אתם צריכים לשפץ את המטבח...

או שסתם נראה לכם שהוצאה של 30,000 שקלים ומעלה על ערימת עצים מצופה פורמייקה עם ברגים ופרזול היא משהו מוגזם...

אז –

מטבחים זולים במחיר של 10,000 עד 20,000 שקלים הם אופציה לא רעה בכלל.

חשוב שתדעו -

מטבחים זולים הם לא מילה נרדפת למטבחים גרועים ולא איכותיים. הם יכולים להיות כאלה אם לא תחשבו על כמה דברים מראש, ולא תדעו על מה להסתכל...

האתגר שבתכנון מטבחים זולים הוא לעשות את השימוש היעיל ביותר במקום, בכסף ובזמן העומד לרשותכם.

גם אם אתם חושבים על מטבחים זולים, זה עדיין לא אומר שאתם צריכים להתפשר על איכות הארונות או על איכות משטח השיש. אבל זה כן אומר שיכול להיות שיהיה לכם פחות נפח ארונות לאחסון, וכן גימור פשוט יותר של הארונות ומוצרי חשמל בסיסיים אבל מאוד פונקציונליים.

אז מהם מטבחים זולים איכותיים?

מטבחים זולים ואיכותיים הם מטבחים נוחים ומעוצבים. מטבחים שהעבודה בהם מתבצעת ביעילות, ועם זאת הם מתאימים לתקציב מוגבל. בדרך כלל מטבחים זולים מתאפיינים בכך ששני אנשים לא יוכלו לבשל בהם בו זמנית, שיש בהם פחות תנועה וכן פחות שטח שיש. כלומר, לצערך... לא תוכלי לעזור לבן זוגך בזמן שהוא טורח על ארוחת הערב...

כשאתם מתכננים תקציב למטבח כזה יש כמה תחומים שאתם חייבים לחשוב עליהם. ודרך אגב, גם מי שמתכננן מטבחים יקרים יותר חייב להתייחס לתחומים האלה:

 • החלל הנוכחי של המטבח
 • ארונות המטבח
 • מכשירי החשמל
 • רצפה וקירות
 • תאורה
 • תכנון ועיצוב

מבחינת החלל הנוכחי של המטבח, אתם יכולים לחסוך כסף אם לא תכניסו בו שינויים.

אבל...

בבתים ישנים שנבנו בתקופת מתושלח היה מקובל לבנות את המטבח כחדר סגור עם דלת. אבל היום, בעידן הפייסבוק והשניצלים הקפואים, יותר מקובל לבנות מטבח הפתוח לכיוון הסלון.

שבירת קיר ופתיחת המטבח לכיוון הסלון לא חייבות להיות משהו יקר. זה משהו שיכול לשדרג מאוד מטבחים זולים בעלות לא רבה.

אז אם המטבח הנוכחי שלכם הוא חדר עם דלת, שבירת קיר היא משהו שהייתי לפחות בודק. אפילו אם בסוף תחליטו לא ללכת על זה.

שימוש בארונות המטבח הישנים הוא דרך נוספת להוזיל עלויות ולהפוך מטבחים יקרים למטבחים זולים. לעיתים קרובות החלפת דלתות הארונות וחזיתות המגירות, או צביעה מחדש שלהן יכולות לתת מראה ממש חדש למטבח.

ומה זה אומר?

זה אומר שיישאר לכם כסף לשבור את הקיר, להחליף את הריצוף, להתקין שיש איכותי, לקנות מכשירי חשמל חדשים וכדומה...

אז הנה טיפ זול ששווה זהב – תכניסו את זה טוב טוב לראש – מטבחים זולים ואיכותיים לא אומרים בהכרח החלפה של ארונות המטבח! ואם אתם לא מחליפים את ארונות המטבח, אלא רק משדרגים אותם, יישאר לכם כסף לדברים נוספים שיהפכו כל מטבח זול למטבח שנראה ומרגיש נהדר. קפיש?

ואם בכל זאת אתם רוצים להחליף את ארונות המטבח הנה כמה דברים שחשוב שתדעו. ארונות המטבח הזולים ביותר לא יחזיקו מעמד זמן רב. הם יתחילו להתפרק והגימור שלהם יישחק לא הרבה אחרי שההתקנה של המטבח תסתיים. בתוספת עלות לא גבוהה במיוחד אתם יכולים לקנות ארונות איכותיים וכן דלתות וחזיתות של מגירות עם גימור איכותי ועמיד. ואם תוסיפו לארונות ידיות מסוגננות, תקבלו ארונות מטבח במראה נהדר ובמחיר נמוך.

והנה טיפ דוקר – שימו לב שיש כאלה שמוכרים מטבחים זולים בהם ארונות המטבח מורכבים רק עם סיכות. ללא ברגים כלל. אם אתם קונים את המטבח שבוע לפני שאתם מוכרים את הבית זה יעבוד. אבל מעבר לכך, לא כדאי בכלל - זה מתפרק. נתלש. נהרס. בזבוז כסף. נקודה.

עוד דרך להפוך מטבחים זולים לאיכותיים ונהדרים היא אופן ההתייחסות למכשירי החשמל. אם מכשירי החשמל במטבח הנוכחי שלכם נראים טוב ומתפקדים היטב אין סיבה לא להמשיך להשתמש בהם. אבל, אם אתם רוצים להחליף את מכשירי החשמל כדי לקבל מראה של מטבח חדש, כדאי לכם לדעת ש...

מכשירי החשמל הזולים הם באותם הממדים כמו מכשירי החשמל היקרים. זה אומר שכשיתפנה לכם קצת כסף תוכלו לשדרג את המקרר הזול שקניתם במקרר איכותי יותר מבלי לשנות את מבנה הארונות. את המקרר הישן תמיד תוכלו למכור באינטרנט למישהו אחר.

והנה טיפ מחשמל – שווה להשקיע קצת יותר כסף במכשירי חשמל שקשה להחליפם בגלל שהם דורשים התקנה בעלות נוספת. למשל קולט אדים, כיריים קרמיים ואפילו מדיח כלים. מכשירי חשמל שקל להחליפם, כמו מקרר או תנור שהוא לא בילט אין, יכולים להיות זולים יותר.

בהקשר הזה... גם כיור הוא אביזר ששווה להשקיע בו. החלפת כיור בלוי יכולה לעלות לא מעט בגלל מחיר הפירוק וההרכבה.

החלפת הריצוף במטבח וצביעה מחודשת של הקירות יכולה לשדרג מטבחים זולים. אם אתם לא מחליפים את הארונות ונשאר לכם קצת כסף, אחד הדברים שממש ישנו לטובה את מראה ועיצוב המטבח הוא החלפת הריצוף.

וזה לא חייב להיות יקר. היום לא מפרקים את המרצפות הישנות אלא מרכיבים את החדשות מעליהן. וגם אריחי הריצוף עצמם לא חייבים להיות יקרים. בקיצור... דרך נפלאה לקבל מראה חדש למטבח.

ומה לגבי צביעה מחודשת של הקירות. אולי לא בלבן אלא בצבע שיכניס קצת חיים ואנרגיה מחודשת למטבח? עבודת צביעה טובה לא עולה יותר מעבודת צביעה בינונית. זה רק אומר שאתם צריכים להשקיע קצת זמן בחיפוש בעל המקצוע המוכשר שיעשה עבודה איכותית. ולא מישהו שימרח אתכם (תרתי משמע).

תאורה למטבח איכותית היא לפעמים הדבר שעושה את הבדל בין מטבחים זולים ונהדרים לכאלה שהם סתמיים. נגמרו הימים בהם התאורה היחידה שהייתה במטבח היא נורה אחת במרכז התקרה. ובכל זאת, אפילו במטבחים חדשים אתם יכולים עדיין לראות תאורה מיושנת כזו.

תאורה דקורטיבית בתוך ארונות עם דלתות זכוכית, מעל משטח השיש, מתחת לארונות העליונים, ומספר נורות דקורטיביות התלויות מהתקרה הם רק חלק מהאפשרויות שיעשו הבדל אדיר. וזה לא יקר במיוחד.

אם אתם גם מחליפים את הארונות, זאת בכלל הזדמנות מצוינת להעביר חוטי חשמל ולהתקין מפסקים חדשים. אם הארונות כבר מורכבים זה יכול להיות יקר יותר.

ודבר אחרון בקשר לתכנון ועיצוב המטבח. כמו שבטח כבר הספקתם להבין, מטבחים זולים ואיכותיים לא אומרים בהכרח החלפה של ארונות המטבח, אלא שינויים תכנוניים ועיצוביים במטבח הישן. העזרות במעצב מטבחים לעשיית השינויים האלה היא לא הוצאה מיותרת. להיפך. רוצים דוגמא? בבקשה...

אפשרות אחת - אתם יכולים להשקיע 18,000 שח בארונות מטבח חדשים כולל שיש חדש. אבל בלי לשבור קיר שעבר זמנו, בלי לצבוע את הקירות בצבעים חיים, ובלי להשקיע בתאורה שתשדרג את המטבח.

אפשרות שניה – אתם משקיעים 4500 שח בשיש איכותי, עוד 5000 שח בהחלפת דלתות המטבח וחזיתות המגרות, 4000 שח בהחלפת הריצוף וצביעת הקירות, 1500 שח בתאורה חדשה ויפה כולל תאורה מעל משטח השיש. ונשאר לכם 2500 שח לשלם למעצב המטבחים שיגיד לכם איך לעשות את כל זה בצורה הכי טובה. סך הכל 17,500שח...

ככה משדרגים מטבחים זולים ועוד יוצאים ברווח של 500 שח. מה אתם אומרים. שווה בדיקה?

4.1866028708134 1 1 1 1 1 דירוג: 4.19 - 209 הצבעות

מטבחים יד שניה - האם זה כדאי?

אז למה בכלל לקנות מטבחים יד שניה?

אתם בטח יודעים מהי התשובה. אבל בכל זאת, למטבחים יד שניה יש לא מעט יתרונות...

לא רק שהמחיר הנמוך יחסית של מטבחים יד שניה הוא אטרקטיבי יותר, אלא שהמשמעות של קניית מטבחים יד שניה היא גם שלא תצטרכו להסתובב באיקאה שעות, רק כדי לגלות בסוף שאין להם מטבחים במלאי, וזה אחרי שניסיתם להבין מה 'נכון' ומה 'לא נכון' לקנייה באיקאה ובסוף קניתם כל מיני דברים במאות שקלים, אבל מטבח?? נייט!

מלבד זה, כשקונים מטבחים יד שניה לפעמים אפשר לקנות גם את מוצרי החשמל המשומשים ולקבל חבילה שלמה במחיר נמוך.

אז סיכמנו, בקניית מטבחים יד שניה היתרון הגדול הוא מחיר.

אבל מהם החסרונות??

בוא נעשה סדר בדברים ונעבור ביחד על החסרונות. סביר להניח שתכף תקראו דברים שעוד לא חשבתם עליהם...

כאשר תסתכלו באתרי האינטרנט השונים על תמונת של מטבחים יד שניה ותקראו את התיאור שלהם, חשוב שתדעו שהם לא משקפים תמיד את מצבם האמיתי. בדיוק כמו שקונים מכונית יד שניה. האם אי פעם ראיתם מודעת מכירה של מכונית משומשת שלא כתוב בה 'מצב מכני מצוין. שמורה היטב!'? והאם כל המכוניות כאלה? ברור שלא. למעשה רובן לא כאלה. ובמטבחים יד שניה... אותו הדבר.

מצד שני, ייתכן ותמצאו מציאה. מטבח מודרני וחדש במחיר של משומש. סתם כי מישהו שלא חסר לו כסף החליט שנמאס לו מהמטבח אחרי שלוש שנים...

סביר להניח שתצטרכו לפרק את המטבח ולהובילו. מצאתם מטבח יד שניה המוצא חן בעיינכם? יופי! אבל אל תשכחו שצריך לפרק את המטבח, להובילו, ולהרכיבו אצלכם. אפילו אם יש לכם ידיים טובות, פירוק והרכבה של מטבח הוא לא דבר טריוויאלי למי שאין לו ניסיון. ובסוף, יכול להיות מצב שגם תעשו נזק למטבח וגם תקראו לנגר שיציל אתכם מהבושה וייקח מכם מחיר מופקע...

אתם יודעים מה? יש לי רעיון. אם מצאתם מטבח יד שניה המוצא חן בעיניכם. בררו עם נגר כמה יעלה פירוק, הובלה והרכבת המטבח אצלכם. נהלו משא ומתן עם מוכר המטבח המשומש והסבירו לו שאתם צריכים להיעזר בנגר לצורך הפירוק וההרכבה ונסו להוריד את המחיר. כך יכול להיות שעדיין תישארו עם מטבח יד שניה במחיר זול אבל עם נגר מקצועי שייעשה את העבודה המקצועית וגם ייקח עליו את האחריות לביצוע העבודה.

ואם כבר מדברים על אחריות...

האם לקחתם בחשבון שאין למטבחים יד שניה אחריות? אותה אחריות שתקבלו כשתקנו מטבח מחברת מטבחים או מנגריה פרטית. לפעמים האחריות הזו יכולה להגיע ל-10 שנים! האחריות הזו (כמו כל אחריות או ביטוח) היא בעצם סוג של שקט נפשי שלא יהיה לכם אם תקנו מטבחים יד שניה.

ואיזה עוד חסרונות יש?

הסיכוי למצוא חלקי חילוף תואמים במטבחים יד שניה הוא נמוך. אם למשל אחת הדלתות זקוקה לתיקון או להחלפה כתוצאה מהפירוק או מההובלה (הפרזול ניזוק או שהפורמייקה נשרטה וכדומה), יהיה לכם קשה למצוא דלת תואמת. ייתכן שתצטרכו לשלם לנגריה כמה מאות שקלים לתיקון או להסתפק במטבח יד שניה עם דלת בעייתית...

ומה עוד?

מציאת המטבח המתאים לכם יכולה לקחת לא מעט זמן ומאמץ. תצטרכו לשבת על לוחות המודעות באינטרנט ולנסוע לראות מטבחים יד שניה פוטנציאלים במקומות מוזרים. האם אתם יודעים למשל איפה נמצא היישוב 'זנוח'?? (התשובה במהופך)

טקסט הפוך של מיקום הישוב זנוח

ומה לגבי אופנתיות. האם אתם רוצים להתקין אצלכם מטבח שמראש הוא כבר לא אופנתי?? יכול להיות שכן ויכול להיות שלא. אבל... סביר להניח שמטבחים יד שניה מהמודה האחרונה לא כל כך מככבים בלוחות המודעות.

הרבה חסרונות נכון?

אבל המחיר. אך המחיר...

כל כך זול לעומת 20,000-30,000שח עלות של מטבח חדש שקשה לעמוד בפיתוי. ולכן, למרות כל החסרונות לא הייתי מוותר מראש על קנית מטבחים יד שניה. באמת! גם אם מדובר במטבח לדירה החדשה שלכם, וגם אם מדובר במטבח לדירה שאתם משכירים לסטודנטים תפרנים...

תמונה של שרטוט מטבחים יד שניה

שרטטו את המטבח שלכם וחשבו כמה ארונות תחתונים ועליונים תצטרכו.

תמונה של שרטוט מטבחים יד שניה

שרטטו את המטבח שלכם וחשבו כמה ארונות תחתונים ועליונים תצטרכו.

אז איך קונים מטבחים יד שניה? הנה כמה טיפים שכדאי שתזכרו...

 • שרטוט. דבר ראשון שרטטו את המטבח שלכם וחשבו כמה יחידות של ארונות מטבח תחתונים וכמה יחידות של ארונות מטבח עליונים אתם צריכים. אחרי שיש לכם רשימה של מספר הארונות, חפשו באתרים כמו 'יד 2' מטבחים משומשים המתאימים לכמות הארונות שאתם צריכים. אתם יכולים לבדוק גם באתר של המרכז למטבחים יד שנייה.
 • הקנייה עצמה של מטבחים יד שניה. אחד הכללים בקניה של מטבחים יד שניה הוא לקנות יותר ארונות מטבח ממה שתצטרכו בפועל. הסיבה לכך היא שאם תמצאו דלת שניזוקה או שנשרטה, הסיכוי שתמצאו דלת חלופית חדשה תואמת לגמרי שואף ל-0 עגול. משטחי עבודה קל להחליף, אבל דלתות וחיפוי צד של ארונות... ממש לא!
 • פירוק ואיסוף המטבח. קחו בחשבון שמשטחי העבודה הם בדרך כלל כבדים. לכן כדאי שלפירוק יגיעו לפחות 2-3 אנשים ללא פריצת דיסק בגב... בנוסף, בעת הפירוק כדאי גם לשרטט את המבנה של המטבח הישן ולסמן את יחידות ארונות המטבח. כך ההרכבה תהיה קלה יותר.
 • הובלה ואחסון. הביאו אתכם הרבה חבלים ושמיכות כדי להגן על ארונות המטבח בעת ההובלה. אם אתם צריכים לאחסן את המטבח לפני ההרכבה, קחו בחשבון שאחסון כזה דורש יחסית הרבה מקום. ארונות של מטבחים יד שניה ומטבחים בכלל הם די גדולים.
 • הרכבת המטבח. סיכוי סביר שיישארו חורים של ברגים פה ושם. לכן, לפני ההרכבה קנו מילוי היכול לסתום את החורים בצבע מתאים.
 • הרכבת השיש וחיפוי הקיר. תוכלו לעשות זאת בעצמכם. ולצורך זה אתם יכולים להיעזר בוידאו המצורף מיו-טיוב. אם זה נראה לכם מסובך ובלתי אפשרי. בקשו מאיש מקצוע לעשות זאת.

בשורה התחתונה, קניית מטבחים יד שניה יכולה להיות משתלמת מאוד ולחסוך אלפי שקלים.

...ולפעמים יש מציאות! אם יש לכם מזל או סבלנות תמצאו גם מטבחים יד שניה מאוד מודרניים וחדשים שלמישהו נמאס מהם. חבל לפספס.

ההמלצה העיקרית שלי – אל תנסו לפרק ולהרכיב את המטבח לבד. זה מסובך ממה שנדמה לכם, ולמעשה זה מסובך מדי. או במילים אחרות... זה לא מספיק שהגבר שלך יודע לקדוח חורים בקיר, להתקין מדפים ולהחליף נורות... ;-)

אחרי שמצאתם מטבח יד שניה הנראה לכם. בקשו הצעת מחיר מנגר לביצוע העבודה.

אז שתהיה לכם קנית מטבחים יד שניה מוצלחת!

4.2964601769912 1 1 1 1 1 דירוג: 4.30 - 226 הצבעות

מחירי מטבחים והכסף שלכם – כמה דברים שאתם חייבים לדעת

אז מהם באמת מחירי מטבחים? מהי השורה התחתונה של העלות?

מחירי מטבחים נקבעים לפי איכות המרכיבים, איכות החומרים שיהיו במטבח וגודלו. במטבח חדש הארונות הם בדרך כלל ההוצאה הגבוהה ביותר ומחירם יכול לנוע מ - 15,000 שח ועד 70,000 שח. תלוי באיכות הבנייה, סוג החומר (פורמייקה, פורניר או עץ מלא), סוג הדלתות, סוג הגימור, איכות הפרזול ומורכבות ההתקנה. אבל כשמבררים לעומק לגבי מחירי מטבחים מגלים כי זוהי לא ההוצאה היחידה...

יש עוד הרבה גורמים שמשפיעים על מחירי מטבחים. רוצים לדעת מהם? בבקשה...

 • משטחי העבודה - סוג החומר ואיכותו, עובי החומר, סוג הקנט, מורכבות ההתקנה, חיפוי הקיר מעל משטח העבודה (סוג החומר ממנו עשוי החיפוי ועיצובו).
 • כיורים וברזים - סוג החומר ממנו עשויים הכיורים והברזים, מספר הכיורים וגודלם, אביזרים נוספים (למשל מסנן למים).
 • מכשירי חשמל – עוצמה, גימור (נירוסטה או צבע), בילט אין או עומד בפני עצמו ורמת המותג.

אז כמו שבטח כבר הספקתם להבין, קביעת מחירי מטבחים היא דבר מורכב. קשה לבוא לנגר או לחברת מטבחים ולשאול אותם לגבי מחירי מטבחים אצלם. על מנת שהם יוכלו לתת הערכת מחיר אתם צריכים לומר להם בדיוק מה אתם רוצים.

תמונה של מחשבון ועפרון המייצגים חישוב של מחירי מטבחים

תמונה של מחשבון ועפרון המייצגים חישוב של מחירי מטבחים

גם אם אתם רוצים את החומרים הכי איכותיים עבור המטבח שלכם, חשוב שתישארו ריאליים ומחוברים למציאות. כדי שתוכלו לבחון בצורה טובה מחירי מטבחים שונים ותוכלו לעשות את הבחירות הנכונות, חשוב שתחליטו קודם על התקציב שלכם.

אז איך תחליטו מהו התקציב שלכם? מהי רמת המחיר שמתאימה לכם?

בואו נראה...

כמה חשוב לכם כסף?

כמה חשוב לכם שהמטבח החדש שלכם יהיה מעוצב היטב, בנוי מחומרים טובים, יהיו בו מכשירי חשמל איכותיים וטובים ויראה מעולה? עם יד על הלב - עד כמה באמת הייתם רוצים מטבח כזה?

תנו לי לנחש את התשובות...

כסף – מאוד חשוב. הרי אף פעם אין לנו מספיק. וכמובן שאין כמו עוד חופשה בטוסקנה או בפריז כדי לשפר את מצב הרוח.

מטבח מהסרטים – גם מאוד חשוב. הרי אתם ומשפחתכם תבלו בו יומיום. תאכלו בו ארוחות בוקר משפחתיות בשבת. תנהלו שיחות עמוקות אל תוך הלילה. ותיצרו בו הרבה זיכרונות טובים עם הילדים...

שמתם לב לקונפליקט? מצד אחד חשוב לכם שהמטבח שלכם יהיה המטבח מהסרטים – וזה לא זול (כי אין מה לעשות – מחירי מטבחים הם גבוהים). מצד שני, תמיד יש לנו דברים אחרים טובים לעשות עם הכסף שחסכנו.

הפתרון לקונפליקט הזה הוא כמו תמיד - איזון. אבל 'איך מגיעים לאיזון' זו כבר שאלה שיותר קשה לענות עליה. אבל אל תדאגו, יש לי תשובה. והיא...

תכנון תקציב המטבח מראש

ואני לא מתכוון שפשוט תשלפו מספר כלשהו מהמותן כי זה מה שנראה לכם שאתם רוצים לשלם. אם תעשו זאת סיכוי טוב שתפסידו. למה?

כי כולנו רוצים לשלם כמה שפחות, ולפעמים אנו עושים ויתורים גדולים מדי כדי לשלם מחיר נמוך.

כשאתם בוחנים מחירי מטבחים שונים חשוב שתזכרו שהמטבח החדש שלכם צריך לשפר את איכות החיים שלכם על בסיס יומיומי. וכל מה שמשפר את איכות החיים שלכם ומפחית לחץ - קשה למדוד אותו בכסף.

ולכן...

תכנון תקציב נכון הוא המפתח לתוצאות טובות. וזה דורש קצת עבודה מצדכם. הוא דורש שתעשו התאמות בין מה שאתם רוצים, וצריכים ומשתוקקים אליו לבין מה שאתם מסוגלים לשלם. שימו לב שהדגש הוא על 'מסוגלים לשלם', להבדיל מ - 'רוצים לשלם'.

רוצים דוגמא?

בבקשה...

תרחיש 1 - בואו נאמר שהלכתם לכמה חברות מטבחים כדי לברר מחירי מטבחים. לפי המידות שנתתם כולם אמרו משהו סביב ה - 30,000 שח, וזה התקציב שהתקבע לכם בראש. אבל עם תקציב כזה אתם לא יכולים לעשות את האי שפנטזתם עליו כל כך הרבה זמן. אותו האי שדמיינתם את המשפחה שלכם אוכלת סביבו ארוחת בוקר ביחד בשבתות. אז אתם מוותרים על האי. ואיכות החיים שלכם נפגעת.

תרחיש 2 – מחירי מטבחים שהחברות הציעו לכם הם עדיין בסביבות 30,000 שח, אבל אתם לא מתייחסים אל המספר הזה כקדוש. אתם יודעים שבכל החלומות שלכם הופיע אי. אז אתם לא מוותרים, ומצליחים לגייס עוד 6000 שח (הון עצמי, הורים, הלוואה מבנק,...) כדי להגשים את החלום ולשפר את איכות החיים. בינינו... אתם יודעים ש- 6000 שח הם תוספת קטנה עבור שיפור איכות החיים ל 10-15 שנים הקרובות.

אז...

חשוב שלא תתקבעו על המחיר ותהיו גמישים אתו. תבררו מחירי מטבחים ועלויות נוספות של דברים שחשובים לכם, ותראו אם אתם מסוגלים לשלם ואם זה שווה את העלות.

אם אתם לא מסוגלים לשלם סכום התואם מחירי מטבחים שהוצאו לכם, עשו ויתורים ושינויים בתכנון המטבח כדי שטווח המחירים כן יתאים לכם.

כדי להקל עליכם את גיבוש התקציב לקראת בדיקת מחירי מטבחים, וכדי לעזור לכם להיות ממוקדים בבחירות שתצטרכו לעשות, שאלו את עצמכם את השאלות הבאות:

מה הסיבה העיקרית שבגללה אתם רוצים להשקיע במטבח חדש? האם מדובר בביתכם הפרטי שאתם הולכים לחיות בו עוד זמן רב או בהשקעה שמטרתה להגדיל את ערך הנכס לפני מכירה?

 1. כמה אתם רוצים לשלם על המטבח החדש שלכם?
 2. כמה אתם מסוגלים לשלם על המטבח החדש שלכם?
 3. כמה אתם רוצים להוציא על ארונות המטבח והפרזול?
 4. מהי העלות של החומרים שאתם אוהבים (שיש, ריצוף וכדומה) ומכשירי החשמל שאתם רוצים במטבח האידיאלי שלכם?
 5. האם העלות של המטבח האידיאלי גבוהה מהתקציב הריאלי שלכם? איזה חומרים או מכשירי חשמל אתם יכולים להחליף כדי להגיע לתקציב שלכם?
 6. האם אתם מוכנים לקחת הלוואה כדי להשלים את העלות של בניית המטבח האידאלי שלכם?
 7. האם שמתם בצד קצת כסף להוצאות בלתי צפויות? (תמיד יש כאלה...)
 8. האם אתם מתכננים לעבוד עם מעצב מטבחים?

תמונה של מטבח המייצגת רמת מחירי מטבחים גבוהה

תמונה של מטבח המייצגת רמת מחירי מטבחים גבוהה

(אתם יכולים להוריד קובץ PDF עם השאלות האלה כאן כדי לעבור עליהן אח"כ).

אז רגע לפני שאתם רצים להשוות מחירי מטבחים ומכשירי חשמל, כדאי שתדעו ש...

לא משנה אם מדובר במטבחים זולים או במטבחים יוקרתיים, בכולם יש את אותן הפונקציות הבסיסיות שבהן תצטרכו לבצע בחירות:

 • אחסון (ארונות, מדפים פתוחים, מזווה...)
 • אזור להכנת האוכל (שיש, אי...)
 • תנור אפייה וכיריים
 • מקרר (ואולי מקפיא)
 • כיור עם מים זורמים (לניקוי כלים והכנת אוכל)
 • גישה נוחה לשאר החדרים בבית.

בכל אחת מהפונקציות האלה - יותר כסף פשוט אומר יותר מהכל (נפח אחסון גדול יותר, שטח שיש גדול יותר...). וגם איכות טובה יותר, עיצוב מושקע יותר וחופש בחירה כללי גדול יותר. כלומר, מחירי מטבחים גבוהים יותר לרוב מבטיחים לכם תמורה רבה יותר.

לכן...

כדאי לעשות מחקר לגבי מחירים של מוצרים מכל התחומים (מחירי מקררים, תנורים, שיש וכדומה) בשלב מוקדם של תכנון התקציב. זה ייתן לכם תחושה ריאלית של מה שאתם יכולים להרשות לעצמכם.

חשוב גם שתבחינו בין הצרכים, הרצונות והמשאלות שלכם. עשו רשימה של כל הדברים שאתם רוצים במטבח החדש שלכם ואז מיינו אותם לפי הנושאים הבאים:

 • צרכים – מה שחייב להיות במטבח. למשל מקרר.
 • רצון – מה שנחמד שיהיה במטבח והוא בר השגה. למשל מקרר עם חיפוי נירוסטה. סביר להניח שלא תוכלו להרשות לעצמכם את כל מה שאתם רוצים כרגע ותצטרכו לבחור או לחכות עם הקניה לזמן מאוחר יותר.
 • משאלות – דברים שתוכלו להכניס למטבח שלכם רק אם תזכו בלוטו... למשל את אהרוני.

אם התקציב שלכם הוא מאוד מוגבל אז כדאי לכם לדעת שישנן מספר אפשרויות חלופיות להקטנת מחירי מטבחים. חלקן טובות יותר וחלקן פחות. כך למשל...

איקאה מטבחים היא אופציה שכמעט כולם חושבים עליה... אבל יש כמה דברים שמומלץ שתדעו לפני שאתם נוסעים לאיקאה!

קניית מטבחים במבצע מבטיחה בדרך כלל מחירי מטבחים זולים יותר, אבל בדרך כלל אפשרויות הבחירה מוגבלות.

קניית מטבחים מתצוגה היא דרך נהדרת לקבל משהו טוב במחיר נמוך. בדרך כלל מטבחים מתצוגה הם מטבחים ברמה גבוהה ועם רמת גימור גבוהה. הרי מי שהציג רצה להרשים לא?

קניית מטבחים יד שניה היא גם דרך טובה מאוד להוזלת מחירי מטבחים. לפעמים אנשים מחליפים מטבח כמעט חדש ושבקושי השתמשו בו רק כי נמאס להם. זו יכולה להיות עסקה לא רעה בכלל.

ומה עוד?

כדי ללמוד עוד על קניית מטבחים זולים אתם מוזמנים להמשיך לקרוא כאן...

4.6452991452991 1 1 1 1 1 דירוג: 4.65 - 234 הצבעות

מטבחים במבצע – איך לא תיפלו בפח

איך יכול להיות שאתם רואים בכל מקום מודעות על מטבחים במבצע ב- 19,000 שח,

בעוד ש...

המטבח החדש שלכם עולה אצל נגר פרטי 38,000 שקלים!

איך זה יכול להיות??

למרות שלא מדובר בדיוק באותו מטבח, הפער הוא אדיר!

האם מישהו עובד עליכם?

האם מישהו מוכר לכם מטבח באיכות נמוכה מאד ב- 19,000שח?

יכול להיות שכן.

אבל...

רוב הסיכויים שלא מדובר באיכות נמוכה אלא במשהו אחר לגמרי...

מטבחים במבצע הם לא מילה נרדפת למטבחים גרועים ולא איכותיים. לרוב מדובר במטבחים הבנויים מחומרים איכותיים - היצרנים עושים דיל עם ספקי העץ, השיש, הכיורים והברזים, הם קונים בכמויות גדולות ולכן מקבלים הנחה ויכולים למכור במחיר זול יותר.

...אבל גם קניית חומרי גלם במחיר מוזל לא מספיקה כדי להסביר למה תצטרכו לשלם לנגר פרטי פי 2 מאשר לחברה המוכרת מטבחים במבצע.

אז מה הקאץ'?

הקאץ' טמון בעובדה הבאה: מטבחים במבצע הם מטבחים עם גימור פורמייקה או מלמין, שהם מאוד זולים. להבדיל ממטבחים מצופים פורניר או מטבחים העשויים עץ מלא. ויש עוד משהו...

בקנייה של מטבחים במבצע אפשרויות הבחירה שיהיו לכם הן בדרך כלל מועטות מאוד. תוכלו לבחור רק מתוך חמישה צבעים של שיש אבן קיסר. את הכיור והברז לא תוכלו לבחור כלל, וידיות הארונות יהיו מתוך מבחר מצומצם ביותר.

וגם מספר המגרות יהיה קטן מאוד. לרוב מטבחים במבצע בנויים בעיקר מארונות עם דלתות ואין בהם הרבה מגרות. הסיבה לכך היא שמגרות מייקרות מאוד את המטבח בגלל עלות העבודה הנוספת ועלות הפרזול.

אז הנה טיפ במבצע - מגרות במטבח הן דבר מאוד נוח. לא תצטרכו לכרוע על הברכיים, להתכופף ולשבור את הגב בכל פעם שתרצו להוציא את קערת הסלט הקבורה בחלק האחורי של הארון. פשוט תמשכו את המגרה ותיקחו את הקערה.

אז... אם אתם חושבים על מטבח עם הרבה מגרות, מטבחים במבצע הם לא רעיון מוצלח כל כך.

סוג הפרזול הוא גם כן משהו שכדאי לבדוק. יש מסילות שעולות 20 שח למגרה, ויש כאלה שעולות 250 שח למגרה. הרבה חברות המציעות מטבחים במבצע מציעות דווקא את המסילות היקרות יותר. וטוב שכך כי ההבדלים בנוחות השימוש ובאיכות הם משמעותיים וזה משהו ששווה להשקיע בו. אבל...

אם אתם נתקלים פתאום במטבח העולה 9500 שח, סביר להניח שהפרזול שם הוא של המסילות הפשוטות יותר. וכדאי לקחת זאת בחשבון.

חיפוי הקיר שמעל השיש הוא דבר חשוב שהרבה פעמים אינו מוזכר כאשר חברות מפרסמות מטבחים במבצע. למה? כי זה משהו שהן לא נותנות.

אם אתם מחליפים את המטבח הישן שלכם ואוהבים את חיפוי הקיר הנוכחי, אז אתם יכולים לשמור אותו. אבל כדאי לזכור שהרבה פעמים חלק מהאריחים נשברים בעת הפירוק של המטבח הישן או ההרכבה של המטבח החדש. לא תמיד אפשר לתקן או להחליף רק חלק מהאריחים ולכן תצטרכו להחליף את כל חיפוי הקיר בעלות נוספת. חבל.

בקניית מטבחים במבצע חשוב לבדוק גם את סוג החומר ממנו נבנים ארונות המטבח. כדאי לוודא שהארונות בנויים מסנדוויץ'. כמעט כולם עושים את זה. אז אם מישהו מתרברב שהארונות האיכותיים שלו בנויים ככה, אל תתרשמו יותר מידי - הוא לא יוצא דופן. הוא מציע משהו איכותי בדיוק כמו כולם. באמת.

ודרך אגב. סיבית היא לא מילה גסה...

לפחות לא סוג מסוים של סיבית המתאים לבניית מטבחים. הסיבית הרגילה לא מתאימה כי היא רגישה לרטיבות. אבל הסוג המסוים הזה הוא יותר עמיד. זה זול וטוב. אז אם מישהו אומר לכם שהוא בונה את הארונות מסיבית מתאימה אל תפסלו אותו על הסף. בדקו קודם מאיזה סיבית הוא בונה את הארונות.

והנה טיפ דוקר שיחסוך לכם הרבה עוגמת נפש – כדאי לכם לוודא שגופי הארונות בנויים גם עם ברגים ולא רק עם סיכות. ארונות מטבח הבנויים רק עם סיכות מתפרקים אחרי זמן קצר מאוד!

אם אתם רוצים לדעת עוד על ארונות מטבח, כולל איך לבדוק שאיכות הבנייה וההרכבה של הארונות היא גבוהה, אתם מוזמנים לקרוא את הדף על ארונות מטבח.

אני אחכה כאן.

כבר חזרתם?

בואו נמשיך...

אחד הדברים שתגלו מהר מאוד הוא שכאשר אתם רוצים לעשות שינוי או להוסיף משהו בקניית מטבחים במבצע, השינוי או התוספת יובילו לקפיצה במחיר. במקרה זה משמעות ה'מבצע' נחלשת ותוכלו למצוא במקומות אחרים דברים ברמת מחיר זהה אבל עם גמישות רבה יותר בבחירה.

אז אם אתם רוצים...

רק להוסיף עוד שתי מגירות כדי שיהיה לכם מקום לסיר של הקוסקוס. ולבחור בשיש, כיור וברז קצת יותר איכותיים. המחיר יכול לקפוץ מ - 18,000 שח ל- 23,000 שח.

ויש גם כמה דברים שמי שמציע מטבחים במבצע אוהב לא לכלול במחיר. זהו צעד שמטרתו להציג מחיר נמוך ואטרקטיבי, בידיעה שאתם תהיו חייבים לקנות דברים נוספים בתוספת מחיר.

לדוגמא...

 • הובלת המטבח החדש והתקנתו הם שני דברים שאתם חייבים לקנות מהיצרן. ותוספת המחיר יכולה אפילו להגיע ל-2000 שח. לא יפה. נו נו נו!
 • פירוק המטבח הישן – אם אתם מחליפים את המטבח הישן, מישהו צריך לפרק אותו. אתם יכולים לקנות את הפירוק מיצרן המטבחים – עדיף. או שאתם יכולים לקחת פטיש 5 קילו ולפרק את המטבח בעצמכם, ועל הדרך גם עוד כמה דברים שקצת נמאס לכם מהם... (קצת פחות מומלץ).

דבר נוסף שלא מקבלים כשקונים מטבחים במבצעים הוא רמה תכנונית ועיצובית טובה. אם מדובר בחברת מטבחים, סיכוי טוב שתקבלו הדמיה תלת ממדית יפה של המטבח שלכם.

אבל אל תתבלבלו...

זה שההדמיה יפה זה לא אומר שהתכנון הוא טוב. במקרה כזה כדאי שתדעו מה אתם רוצים מהמטבח, כדי שהתכנון שלו יצא גם יפה ואסתטי וגם פונקציונלי.

כדי ללמוד על מטבחים במבצע שהם ברמה תכנונית ועיצובית גבוהה, אני ממליץ לכם לקרוא את העמוד על מטבחים זולים ואיכותיים.

אז מי הם אלה המוכרים מטבחים במבצע?

אייס קנה ובנה, הום סנטר ואיקאה מציעים מטבחים במבצע שהם זולים מאוד. אבל אלה הם בדרך כלל מטבחים בהרכבה עצמית וצריך לוודא שהם כוללים שיש, כיור וברזים. כך שיכול להיות שזה לא מתאים לכם.

אבל...

לפני שאתם הולכים לחפש מטבחים במבצע כדאי שתשבו יחד ותחשבו מה אתם רוצים מהמטבח שלכם, ורק אחר כך תבדקו מה מציעות החברות השונות המפרסמות מבצעים. כך לא תמצאו את עצמכם מתפשרים על משהו רק בגלל שהוא במבצע.

בהתחשב בזה שהפעם הבאה שתחליפו את המטבח תהיה בעוד 10 - 12 שנה, כדאי לוודא שהדברים שאתם מקבלים הם מספיק איכותיים. כדאי לכם גם לזכור שאתם תחיו עם הבחירות שלכם באופן יומיומי ושיש דברים שלא שווה להתפשר עליהם. גם אם הם זולים!

אז הנה רשימה של דברים שכדאי לכם לבדוק כאשר אתם הולכים לחפש מטבחים במבצע –

 • האם שיש, כיור וברז כלולים במבצע. איזה סוג של שיש/כיור/ברז ומתוך איזה מבחר?
 • האם ידיות כלולות במבצע? מתוך איזה מבחר? אם תרצו לקנות ידיות במקום אחר, מהי העלות?
 • אם אתם רוצים לשדרג או להוסיף אלמנט כלשהו במטבח, כמה זה יעלה? (למשל להוסיף מגירות, או לשדרג את הפרזול)
 • האם המחיר כולל גם את חיפוי הקיר שמעל השיש?
 • מהו סוג החומר ממנו נבנים ארונות המטבח?
 • האם הארונות בנויים רק עם סיכות או שיש גם ברגים לחיזוק?
 • האם מחיר המבצע כולל הובלה והתקנה? ומה לגבי פירוק המטבח הישן?
 • מהו התקציב שלכם למטבח?

זהו. עכשיו אתם יודעים מה המשמעות של קניית מטבחים במבצע ואתם יודעים על מה להסתכל ומה לחפש. אתם מוזמנים להוריד את רשימת השאלות שלמעלה כאן כדי שתוכלו לחזור אליה מאוחר יותר, ואפילו לקחת אותה לחנות כדי שיהיה לכם קל יותר.

4.1008771929825 1 1 1 1 1 דירוג: 4.10 - 228 הצבעות

איקאה מטבחים – האם זו קניה משתלמת?

עוד לא הייתם בתצוגה של איקאה מטבחים?

חובה ללכת לראות!

אי אפשר שלא להתפעל כאשר נכנסים לתצוגה של איקאה מטבחים. מטבחים מודרניים, מטבחים כפריים, מטבחים בסגנון פרובנס... המטבחים בתצוגה של איקאה מטבחים נראים נהדר והמחירים נמוכים נמוכים...

איך זה יכול להיות, אתם בטח תוהים לעצמכם. איך זה יכול להיות שכשמשווים את איקאה מטבחים למטבחים של נגריות או חברות מטבחים אחרות יש כזה הבדל? האם יש איזשהו קאץ'??

מבחוץ – הם נראים אותו הדבר.

מבפנים – יש פרזול של בלום כמו בחברות המטבחים ואפילו ברגבה בונים מטבחים עם סיבית.

בקיצור, על-פניו איקאה מטבחים נראים מבפנים ובמחוץ כמו כל מטבח אחר!

אז מה... כולם חוץ מאשר איקאה מטבחים פשוט מוכרים מטבח במחיר מוגזם?

אם כך, שווה לקנות מטבח של איקאה מטבחים??

אני הולך להפתיע אתכם עם התשובה...

כן!

כדאי לקנות מטבח של איקאה מטבחים!

אבל...

אבל...

אבל...

רק לחלק מהאנשים זה עשוי להתאים!!

אז האם איקאה מטבחים זה משהו שעשוי להתאים לכם?

המשיכו לקרוא כדי לגלות את התשובה. ובואו נתחיל מכך ש...

לא הכל ורוד כאשר חושבים על איקאה מטבחים

מן הסתם לא הכל ורוד בממלכה של איקאה מטבחים ואין ארוחות חינם. ובמילים אחרות –

...לא יכול להיות שמטבחי איקאה הם ברמה מאוד גבוהה מצד אחד ומצד שני עולים הרבה פחות מאשר מטבח בחברות מטבחים או נגריות.

אז בואו נראה ביחד מהם החסרונות של איקאה מטבחים:

הארונות של איקאה מטבחים באים בגדלים סטנדרטיים בלבד

אם הייתם הולכים לנגר פרטי או לחברת מטבחים, הם היו מתכננים לכם את המטבח לפי הדרישות הספציפיות שלכם. כלומר הם היו מתאימים את גודל ארונות המטבח לגודל החלל הפנוי שיש לכם.

כאשר קונים מטבח של איקאה מטבחים, הגודל של ארונות המטבח הוא סטנדרטי. כלומר יש להם למשל רק ארונות ברוחב 60סמ', 45סמ' וכדומה. אם הייתם צריכים מזווה ברוחב 52סמ (כי שיפצתם את הבית שירשתם מסבתא וזה רוחב הנישה הפנויה שלכם...), אז פשוט אין דבר כזה אצל איקאה מטבחים. תצטרכו למצוא פתרון יצירתי.

בואו אגלה לכם סוד קטן...

כאשר טיילתי באיקאה והלכתי לראות מה קורה במחלקת המטבחים שלהם (ובדרך לא קניתי שום דבר חוץ מכמה סירים, כיסוי מיטה, בובות רכות לילדים, כוסות זכוכית מעוצבות, שתי מחבתות, וארון קיר...), התיישבתי ליד מעצבת של איקאה מטבחים וביקשתי ממנה לתכנן לי מטבח לפי מידות החלל שבבית שלי.

איך אומר זאת בעדינות...

היא לא ממש הפגינה מומחיות ולא ממש הצליחה להתאים את המידות הסטנדרטיות של איקאה מטבחים למטבח שלי.

אז הנה טיפ שבדי... מה שבעצם אני רוצה לומר הוא שלא כדאי לכם לסמוך בעיניים עצומות על המעצבים והמעצבות של איקאה מטבחים.

שבו בראש שקט עם תכנית החלל של המטבח שלכם ועם הקטלוג של איקאה מטבחים (אפשר להוריד אותו מהאתר שלהם) ונסו למצוא בעצמכם פתרונות יצירתיים כדי להתאים את מטבחי איקאה למידות החלל שיש אצלכם. רק אחר כך סעו לאיקאה ושבו עם מעצבת המטבחים, תחסכו לעצמכם יזע ודמעות ודלק על נסיעות נוספות לאיקאה.

סוג הפרזול - עוד חסרון בולט של איקאה מטבחים

כבר הזכרתי את זה קודם - הפרזול של איקאה מטבחים הוא פרזול של חברת בלום.

נשמע טוב נכון?

הפרזול של חברת בלום נחשב לפרזול איכותי (ולא זול) שמשתמשים בו הרבה בחברות נגרים ובנגריות טובות.

אבל,

חשוב שתדעו שיש לבלום כמה רמות של פרזול ומה שיש אצל איקאה מטבחים הוא לא הפרזול האיכותי ביותר.

מה זה אומר פרזול לא איכותי אתם שואלים?

אז ככה –

אומנם גם אצל איקאה מטבחים לפרזול של בלום יש מנגנון שליפה מלאה של המגירה וטריקה שקטה,

אבל (ובדקתי את זה בעצמי...),

 • ניתן להרגיש שהמסילות 'לא רצות חלק' כמו הפרזול ברמה הגבוהה של בלום.
 • הפרזול לא מותאם למגירות כבדות. כלומר אם אתם מתכננים מגירה מלאה בצלחות או בקופסאות שימורים, סיכוי טוב שהפרזול לא יחזיק מעמד זמן רב.
 • מנגנוני ה-מגי'ק קורנר והקרוסלה (פרזול שמשתמשים בו בפינה של המטבח) ממש חרקו והתפרקו כאשר בדקתי אותם.

...אז אם תהיתם לעצמכם, זוהי המשמעות של פרזול לא איכותי!

נמשיך –

ומה לגבי השיש שמציעים אצל איקאה מטבחים?

השיש של איקאה מטבחים הוא לא באמת שיש.

וליתר דיוק...

הוא ממש לא שיש!

יותר נכון לקרוא לזה משטח עבודה. אז... משטח העבודה של איקאה מטבחים הוא בעצם סיבית עבה מצופה פורמייקה (תוכלו לראות את זה בקטלוג שלהם).

למה משטח עבודה כזה הוא טוב?

בגלל המחיר הזול שלו.

ולמה הוא לא טוב?

כי תוך זמן קצר הוא יתחיל להתקלף, להישחק ולהתבלות!

אז מה עושים? האם איקאה מטבחים מציעים תחליף למשטח העבודה שלהם?

כן! אם אתם רוצים תוכלו לקנות דרך איקאה מטבחים גם שיש של אבן קיסר!!

נשמע עסקה טובה, אך זה יכול להעלות משמעותית את מחיר המטבח שאתם רואים בקטלוג של איקאה.

אז הנה טיפ שטוח למשטח העבודה של איקאה מטבחים – אם אתם כן מחליטים לקנות מטבח של איקאה, יש משהו אחד שכדאי לשדרג והוא משטח העבודה. לא תתחרטו על כך – שיש אבן קיסר יהיה הרבה יותר פרקטי ממשטחי העבודה שמציעים איקאה מטבחים.

ומה לגבי צבע הארונות של איקאה מטבחים?

אם כבר ביקרתם בתצוגה של איקאה מטבחים אתם יודעים שיש להם הרבה סגנונות וצבעים של ארונות מטבח.

אבל...

הצבע הפנימי של הארונות הוא רק אחד – לבן!

וגם הצבע של הקנטים (החלק הקדמי של ארונות המטבח) הוא לבן.

מצוין, אתם בטח אומרים עכשיו.

ואתם יודעים מה?

אתם צודקים! אבל רק אם הצבע החיצוני של ארונות המטבח שאתם מתכוונים לבחור הוא לבן או בהיר.

אם אתם בוחרים בארונות של איקאה מטבחים בעלי צבעים כהים או צבעים עזים, חשוב שתדעו שהקנטים יבלטו במרווחים שבין הארונות.

האמת היא שאין לכך פתרון טוב. תצטרכו פשוט להתרגל לעניין הזה.

אז איך יגיע אליכם המטבח של איקאה מטבחים?

זה לא ממש חסרון אבל חשוב שתהיו מוכנים לעניין הזה.

כאשר מגיע המשלוח של איקאה מטבחים, יגיעו אליכם מאות קופסאות וחלקים. אין שום סיכוי שבזמן שהמובלים פורקים את הקופסאות לבית החדש שלכם, תוכלו לספור ולבדוק שהכל הגיע ושום דבר לא שבור...

אז חשוב שתדעו שיכול להיות שחלק מהחלקים לא יגיעו, חלק מהחלקים של המטבח יהיו חסרים וחלקם יהיו שבורים.

אבל אין לכם מה לדאוג, אם תדברו עם איקאה מטבחים הם ישלימו את כל החוסרים והדברים השבורים.

עוד לא הגענו לשורה התחתונה ועוד לא ענינו על השאלה האם איקאה מטבחים הם המטבחים שמתאימים לכם?

אבל בינתיים...

בואו נעשה סיכום קצר של היתרונות והחסרונות של איקאה מטבחים

היתרון הענק של איקאה מטבחים הוא המחיר הזול שלהם.

ומצד שני...

יש גם כמה חסרונות של איקאה מטבחים:

 • גדלים סטנדרטיים של ארונות המטבח לא מאפשרים תכנון אופטימלי לחלל הקיים.
 • פרזול בלום ברמה נמוכה – לא מתאים למשקלים כבדים ומתקלקל מהר יחסית.
 • משטח העבודה עשוי סיבית – בפועל כנראה שתקנו אבן קיסר וזה יעלה את מחיר המטבח.
 • צבע הקנטים לבן – בולט על רקע ארונות מטבח כהים.
 • עשויות להיות בעיות עם המשלוח (הפתרון הוא מודעות, סבלנות ואורך רוח).

לפני שנסכם, בואו נעשה אתנחתא קצבית קלה עם הוידאו הזה המבוסס על מטבח של איקאה מטבחים...

אוקיי, אז מה השורה התחתונה? האם כדאי לקנות מטבח של איקאה מטבחים??

תעשו את שקלול הדברים בעצמכם - היתרון של מחיר מטבחי איקאה הוא אדיר! ומצד שני יש גם לא מעט חסרונות.

אז בשורה התחתונה...

מוכנים,

(תופים בבקשה)...

לדעתי קניית מטבח של איקאה מטבחים יכולה להתאים למי שמתכוון לגור בבית כ- 5-10 שנים. או למי שמתכנן שיפוץ מטבח בדירה שהולכת להיות מושכרת.

תוך מספר שנים קטן תתחילו לראות שהפרזול חורק, ושהמדפים הפנימיים יתחילו להתקלף...

כלומר, אם אתם בונים בית לכל החיים אז לדעתי מטבח של איקאה מטבחים לא ממש מתאים לכם. מצד שני, אם אתם מתכננים לגור בבית עם המטבח ובשלב מסוים למכור או לעבור, אז איקאה מטבחים בהחלט יכולים להתאים.

4.0818505338078 1 1 1 1 1 דירוג: 4.08 - 281 הצבעות
פרזול למטבח חזיתות מטבח חיפוי קיר מזכוכית
עמרי רדאי

הירשמו לטיפים שלי וקבלו מידע עשיר ומגוון שיסייע לכם בהוזלת עלויות ובעיצוב מטבח נוח לעבודה ויפה!

בנוסף תקבלו מיידית ובחינם דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן.

כן! שלח אליי את הטיפים!

תשובות לשאלות קוליות

איך לשדרג מדפים במטבח לבן?

גימור מט או מבריק לארונות מטבח לבנים?

מה צריך להיות גובה מיקרוגל בארון בילטאין?

שאלות ותשובות נוספות? לחצו כאן.

×

הרשמו לטיפים שלי וקבלו מיידית ובחינם...

 • שיטות עבודה בהן אני משתמש באופן אישי בכל מטבח אותו אני מעצב ומתכנן
 • רעיונות מקוריים שיסייעו לכם לתכנן מטבח סופר פרקטי ויפיפה!
 • מידע שיסייע לכם להוזיל את עלויות המטבח ולחסוך כסף!
 • בונוס - דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן
 • אני שונא ספאם ולעולם לא שולח ספאם. כתובת המייל שלכם בטוחה אצלי ולעולם לא אעביר אותה למישהו אחר.

אני כבר חייבת לתת לך פידבק על הטיפים האדירים שלך! העצות מצוינות. הכתיבה קולחת. אתה מחדש לנו דברים. מתייחס למה שחשוב לי מכל: פרקטיות ואסתטיקה. ולא שוכח לדבר על עלויות. לא ראיתי התייחסות כזו בשום מקום אחר.

--ליאת הלפרין. ירושלים

×

הרשמו לטיפים שלי וקבלו מיידית ובחינם...

 • שיטות עבודה בהן אני משתמש באופן אישי בכל מטבח אותו אני מעצב ומתכנן
 • רעיונות מקוריים שיסייעו לכם לתכנן מטבח סופר פרקטי ויפיפה!
 • מידע שיסייע לכם להוזיל את עלויות המטבח ולחסוך כסף!
 • בונוס - דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן
 • אני שונא ספאם ולעולם לא שולח ספאם. כתובת המייל שלכם בטוחה אצלי ולעולם לא אעביר אותה למישהו אחר.

אני כבר חייבת לתת לך פידבק על הטיפים האדירים שלך! העצות מצוינות. הכתיבה קולחת. אתה מחדש לנו דברים. מתייחס למה שחשוב לי מכל: פרקטיות ואסתטיקה. ולא שוכח לדבר על עלויות. לא ראיתי התייחסות כזו בשום מקום אחר.

--ליאת הלפרין. ירושלים

×
מחפשים מישהו שיתכנן לכם את המטבח?

שימעת יהב היא מעצבת מטבחים מומלצת מטעם לימון מטבחים.

"עם כל-כך הרבה פרטים שצריך לאזן - פרקטיקה, אסתטיקה, התאמה אישית ותקציב, תכנון מטבח חדש יכולה להיות חוויה מרגשת ומפחידה כאחד. תנו לי לדאוג לכאבי הראש, כך שאתם תוכלו להירגע, ובאמת ליהנות מרכישת מטבח שתפור בדיוק עבורכם."

לחצו כאן כדי לשמוע עוד פרטים!

שימעת יהב
תכנון ועיצוב מטבחים