לימון - המדריך לעיצוב מטבחים

הי! אני עמרי. ואני הולך לעזור לכם לתכנן את המטבח שלכם.

בחירת צבע לריצוף המטבח – כך תעשו זאת נכון

אז כמה באמת חשוב צבע ריצוף המטבח?

חשוב. ואפילו חשוב מאוד!

למה?

כי הריצוף, או למעשה צבע הריצוף, הוא אחד משני האלמנטים הגדולים ביותר במטבח המשפיעים מאוד על אופיו.

דרך אגב, יודעים מהו האלמנט השני?

ארונות המטבח!

ארונות המטבח תופסים נפח ויזואלי מאוד גדול והשפעת צבעם על אופי המטבח, משמעותי לפחות כמו צבע ריצוף המטבח אם לא יותר. אבל... אנחנו כאן כדי לדבר על בחירת צבע לריצוף המטבח, אז בואו נשים לרגע בצד את ארונות המטבח.

אז איך תעשו את הבחירה הטובה ביותר של צבע ריצוף המטבח?

בואו נתחיל דווקא על דרך השלילה -

רוצים לדעת איזה צבעים של ריצוף למטבח יגרמו לכם להתחרט על הבחירה שעשיתם? בבקשה...

תמונה של מטבח כתום עם ריצוף קרמיקה

מטבח עם ריצוף קרמיקה בגווני אדמה יכול להתאים לסגנונות
רבים של מטבחים.

תמונה של מטבח כתום עם ריצוף קרמיקה

מטבח עם ריצוף קרמיקה בגווני אדמה יכול להתאים לסגנונות
רבים של מטבחים.

ריצוף כהה מאוד או בהיר מאוד מבליט לכלוך. ואם אתם מתכוונים באמת לעבוד במטבח שלכם, ריצוף בגווני ביניים הרבה יותר מתאים ולא תצטרכו לטאטא פעמיים בזמן הכנת החביתה או בזמן הכנת הסנדביצ'ים לבית הספר...

זה לא שאתם לא יכולים לבחור בריצוף בהיר או כהה אפילו אם יש לכם ילדים, חיות מחמד, ובעל שאוכל בעמידה מעל הרצפה... רק קחו בחשבון שאם אתם פריקים של ניקיון, תמצאו את עצמכם מנקים ומטאטאים את הרצפה כל הזמן.

והנה עוד משהו שכדאי לכם לחשוב עליו אם אתם מתכוונים באמת לעבוד במטבח שלכם (תתפלאו, אבל חלק מהמטבחים הם שואו-אוף ולא עובדים בהם)... לכלוך בולט גם על ריצוף שיש לו צבע אחיד ואין משחקי צבע וגוונים שונים. רוצים לטאטא פחות את המטבח? בחרו צבע ריצוף שיש בו שילוב של גוונים שונים ומשחקים של צבע.

האמת היא שבבחירת צבע ריצוף למטבח צריך לקחת עוד משהו בחשבון מלבד קלות הניקיון...

בחירת צבע ריצוף למטבח משפיעה מאוד גם על המראה הכללי של המטבח אבל גם על התחושה שלכם כאשר תשהו במטבח.

מה ההבדל בין מראה לתחושות אתם שואלים? יכול להיות מצב שתבחרו צבע ריצוף שיגרום למטבח להיראות יפה אבל ייצור אצלכם תחושה של מטבח סגור וקטן. קפיש? ולכן צריך לקחת בחשבון גם את המראה וגם את התחושות שייווצרו במטבח.

ולתכלס...

אם יש לכם חלל קטן ואתם מאוד אוהבים ארונות מטבח מעץ מלא, בחירה של צבע ריצוף בהיר יכולה להאיר את המטבח ולתת לו תחושה של מטבח גדול ומאוורר (בניגוד לתחושה של מטבח קטן, צפוף ומכונס).

גווני ביניים של צבע אפור או צבעי אדמה הם בדרך כלל נעימים ורגועים, כך שתשומת הלב מוסטת לעבר מקומות במטבח בהם יש צבעים בהירים יותר - קירות המטבח, ארונות המטבח, משטח העבודה וחיפוי הקיר שמעל משטח העבודה.

אם אתם רוצים מטבח בסגנון מודרני או אקלקטי (כלומר מטבח המשלב סגנונות שונים) שווה לחשוב על צבעים לריצוף בהירים וחזקים כמו צהוב, כחול, ירוק ואפילו... סגול!

אבל – אל תתנו לצבע לגנוב את כל ההצגה... צבעי ריצוף חזקים צריכים להיות מאוזנים היטב עם צבעים וגוונים של אלמנטים אחרים במטבח כדי שהמטבח יהיה הרמוני ושלם מהבחינה העיצובית.

תמונה של מטבח לבן עם ריצוף כהה

מטבח בו הריצוף מכיל מספר גוונים וצבעים מסתיר טוב יותר
לכלוך.

תמונה של מטבח לבן עם ריצוף כהה

מטבח בו הריצוף מכיל מספר גוונים וצבעים מסתיר טוב יותר
לכלוך.

אז מה השורה התחתונה לגבי צבעים חזקים ורוויים? בחירת צבעים כאלה לריצוף המטבח יכולה בהחלט להכניס למטבח שלכם אופי כזה שיגרום לשכנים שלכם לקנא, ברם ;), קחו בחשבון שזהו משהו שיכול להימאס עליכם די מהר.

אוהבים פרקט? שוקלים לעשות את ריצוף המטבח מפרקט אבל מתלבטים? שלא יספרו לכם סיפורים – בהחלט ניתן לעשות פרקט במטבח. רק חשוב לוודא שלא מדובר בפרקט סינטטי, כזה שיש בו MDF, אלא בפרקט מעץ מלא. פרקטים מעץ מלא הם מאוד עמידים, אפשר לשטוף אותם עם מים, והם לא מקבלים כתמים בקלות. הרי יש בתים עם פרקטים כבר מאות שנים... אז שעניין הפרקטיות של הפרקט לא יטריד אתכם!

ולגבי בחירת צבע הפרקט...

אם אתם רוצים יחד עם הפרקט גם ארונות מטבח מעץ מלא או מפורניר, לכו על פרקט בצבע בהיר יותר או כהה יותר מצבע הארונות. יותר מדי מאותו הצבע יכול לעורר בחילה קלה במקרה הטוב, ואם מדובר בגוונים כהים של עץ (כמו למשל מהגוני או ונגה), זה יכול לגרום למטבח שלכם להראות ולהרגיש כמו מערה במקרה הרע!

אם כבר... נסו לאתר בארונות המטבח 'תת גוונים' בטקסטורה של העץ ולבחור בפרקט עם אחד מהגוונים האלה כדי שהמטבח יקבל מראה הרמוני ושלם.

מבולבלים? לא יודעים איזה צבע לבחור לריצוף המטבח? מתלבטים??

אם אתם לא מצליחים להגיע להחלטה ומפחדים לעשות טעות בבחירת צבע ריצוף המטבח (כמו רוב האנשים...) למה שלא תלכו על בטוח ותבחרו בריצוף עם גוונים ניטרליים, כאלה שהם לא בהירים מדי, ולא כהים מדי. צבעים וגוונים כאלה תמיד עובדים – זה מבליט אלמנטים צבעוניים אחרים במטבח והולך כמעט עם כל בחירה של סוג וצבע ארונות המטבח.

ויש גם בונוס...

אם תחליפו מטבח לאחר כמה שנים – צבע ריצוף המטבח יאפשר לכם חופש בחירה ויתאים גם למטבח הבא!

ועכשיו לכמה טיפים שיעזרו לכם כשאתם נמצאים בחנות ומגרדים בראש בעת בחירת הריצוף למטבח החדש שלכם. אז קדימה, להוציא עטים ולהתחיל לרשום...

דבר ראשון שכדאי לכם לעשות הוא להניח את הריצוף על הרצפה ולבחון אותו מלמעלה. כשאתם עומדים ממש עליו או בסמוך אליו. זה אולי נשמע לכם טיפשי, אבל הרבה אנשים לא חושבים על זה. דוגמאות הריצוף למטבח נראות אחרת כשהן על הרצפה וכשהן תלויות על הקיר ואתם מסתכלים עליהן כמו תמונה של המונה ליזה...

אה כן, ועוד משהו בהקשר הזה...

עדיף להסתכל על דוגמא כמה שיותר גדולה. 20X20סמ זה לא מספיק ועדיף לחבר כמה מרצפות ביחד כדי לקבל את התחושה לגבי איך יראה הריצוף על שטח גדול.

דרך אגב, שווה להביא לחנות המוכרת את הריצוף מימייה עם מים. למה?? תגידו למוכר שאתם רוצים לחשוב רגע לבד, וכשהוא לא מסתכל שפכו מעט מים על הריצוף שאתם מתלבטים לגביו. נסו לעמוד עליו ולבדוק עד כמה הוא מחליק.

מחליק?

תמונה של מטבח עם ריצוף עם גוונים של אפור

מטבח עם חיפוי קיר צהוב וריצוף אפור זה יפה?

תמונה של מטבח עם ריצוף עם גוונים של אפור

מטבח עם חיפוי קיר צהוב וריצוף אפור זה יפה?

שימו עליו איקס גדול - במטבחים שעובדים בהם הרצפה כמעט תמיד נרטבת על בסיס יומיומי, ובטיחות במטבח זה אחד השיקולים המרכזיים הצריכים להנחות אתכם. הרי זה לא רק אתם במטבח... זה כל המשפחה שלכם!

והנה עוד טיפ מרוצף - כדאי לבחון את צבע הריצוף גם באור טבעי וגם באור מלאכותי (שיהיה אצלכם במטבח בשעות הערב והלילה). קחו את דוגמת הריצוף שלכם לחלון של החנות כדי לבחון אותו באור טבעי. כדי לבחון את הריצוף למטבח באור מלאכותי גשו עם הדוגמא לחלק פנימי של החנות.

ויש עוד אפשרות - אם אתם עושים 'סיבוב בחירות למטבח', גשו לחנות בצהרים כדי לבחון את צבע ריצוף המטבח באור טבעי, המשיכו עם סיבוב הבחירות, שתו קפה (חשוב מאוד!) וחיזרו לחנות הריצוף בשעות הערב כדי לבחון את צבע הריצוף באור מלאכותי.

וטיפ אחרון קטנטן - אחרי שנסגרתם על אפשרות אחת או שתיים, קחו דוגמאות של הריצוף הביתה ובחנו אותן במטבח שלכם. עדיף דוגמאות כמה שיותר גדולות.

אל תתעצלו,

זוכרים...

ריצוף הוא אחד משני האלמנטים הגדולים ביותר במטבח (השני הוא הארונות), ולכן חשוב לעשות את הבחירה באופן הטוב ביותר שאתם יכולים.

אז שתהיה לכם בחירת צבע ריצוף למטבח מוצלחת!

4.1918604651163 1 1 1 1 1 דירוג: 4.19 - 172 הצבעות

צבעים לקירות המטבח -כך תעשו בחירה מושלמת

תנו לי לנחש – עד עכשיו לא השקעתם יותר מדי מחשבה בבחירת צבעים לקירות המטבח. וחוצמזה, כל פעם שדמיינתם את המטבח שלכם הוא בטח היה עם קירות לבנים...

אני צודק?

אבל מה הייתם אתם אומרים אם הייתי מספר לכם שלבן הוא לא האפשרות היחידה, ויש אפשרויות רבות נוספות לבחירת צבעים לקירות המטבח. מה דעתכם למשל על מטבח עם קירות כחולים או אולי מטבח עם קירות בגוון מסוים של צהוב?

בואו נעשה תרגיל קטן – עצמו לרגע את העיניים וחשבו על פריט כלשהו שאתם אוהבים את הצבע שלו. אבוקדו ירוק, לימון צהבהב, נעליים כחולות... מה שבא לכם. עכשיו נסו לדמיין את המטבח החדש שלכם עם קירות הצבועים בצבע הזה (או גוון מעודן יותר שלו אם זהו צבע חזק ורווי).

אני מחכה שתסיימו את התרגיל

סיימתם?

אם באמת עשיתם את התרגיל אז בטח גיליתם ש...

תמונה של מטבח עם קירות צהובים

צבעים לקירות המטבח יכולים להוסיף אופי...

תמונה של מטבח עם קירות צהובים

צבעים לקירות המטבח יכולים להוסיף אופי...

בחירה נכונה של צבעים לקירות המטבח יכולה לעשות את ההבדל בין מטבח סתמי ופושר לבין מטבח בעל אופי וייחודיות.

בחירה נכונה של צבעים לקירות המטבח היא מרכיב מאד חשוב בכל מה שקשור לעיצוב האסתטי של המטבח. הסיבה לכך שבחירת צבעים לקירות המטבח היא לא טריוויאלית היא שקיר צבוע נראה לעיתים קרובות אחרת מפיסה קטנה עם אותו הצבע, אותה ראיתם על מניפת הצבעים בחנות.

אבל...

כדאי לזכור שבסופו של דבר מדובר רק על צבעים לקירות המטבח, ולא בחתונה...

ותמיד אפשר לצבוע מחדש!

ואתם יודעים מה? גם אם עשיתם בחירה מוצלחת ומושלמת של צבעים לקירות המטבח, מתישהו זה יכול להימאס עליכם. ואז, כדי שלא תסתובבו כל היום שבוזים, וכדי שלא יגידו בעבודה שאתם כבר לא חייכנים כמו שהייתם פעם... כדאי שתזכרו ש -

צביעת קירות המטבח מחדש היא הדרך המהירה ביותר, הקלה ביותר והזולה ביותר לרענן את המטבח שלכם.

זהו. עכשיו אנחנו מגיעים לתכלס!...

אז באיזה צבע לקירות המטבח כדאי לכם לבחור?? או במילים אחרות – איך תבחרו בפועל צבעים לקירות המטבח. ישנן כמה טכניקות כדי לבצע את הבחירה הזו.

אחת מהאפשרויות היא 'למשוך צבע' מאלמנטים הנמצאים במטבח. הסתכלו על הצבעים של דברים שונים שיש לכם במטבח. פירות, ירקות, מכשירי חשמל, כלי מטבח שונים, ארונות או ריצוף, ונסו לראות אם יש צבע כלשהו שאתם אוהבים. צבע זה, או גוון קרוב שלו, יכול להיות בחירה טובה של צבע לקירות המטבח. למה זו בחירה טובה? כי זה יוצר תחושה של הרמוניה ושלמות.

תמונה של צנצנות ממולאות בקטניות צבעוניות

נותן לכם השראה לבחירת צבעים לקירות המטבח?

תמונה של צנצנות ממולאות בקטניות צבעוניות

נותן לכם השראה לבחירת צבעים לקירות המטבח?

כך למשל סלסלת פירות ירוקים 'תדבר באותה השפה' של קיר ירקרק. או למשל מיקסר כתום ידבר עם קיר שיש לו גוון מסוים של כתום-צהוב. התמונה הזו, לדוגמא, יכולה לשמש לכם כמקור השראה.

אפשרות נוספת לבחירת צבעים לקירות המטבח היא לבחור בצבעים הממשיכים קירות אחרים בבית. אם למשל בסלון שלכם יש קיר הצבוע בצבע מסוים (נגיד תכלת!), למה שלא תצבעו על אחד הקירות הלבנים שבמטבח פס אופקי בצבע תכלת. לא משהו רחב וגס, אלא פס צר ומעודן. ומה אתם אומרים למשל על כמה פסים אנכיים בצבע תכלת שיכניסו למטבח אופי ויהפכו אותו למיוחד ושלכם. מתאים לכם?

אז הנה הטיפ הצבעוני הראשון... כשמדברים על בחירת צבעים לקירות המטבח יש שתי אפשרויות – צביעה של כל הקיר, או צביעה של חלק מהקיר עד גובה מסוים, ואפילו צביעה דקורטיבית. למשל פס של צבע, או ריבועים או כל דבר אחר שבא לכם...

בואו נמשיך לראות כיצד אתם יכולים בפועל לבחור צבעים לקירות המטבח...

אמנם זה טריוויאלי, אבל פשוט בחרו בצבע שאתם אוהבים ושעושה לכם את זה. אתם לא חייבים להיות טרנדים, השתמשו בצבע שאתם באמת אוהבים!

רוצים דוגמא?

בבקשה...

הכרתי פעם מישהי שאהבה מאוד את הצבע הוורוד (נשמע לכם מוכר?). ו... קירות המטבח שלה היו ורודים! בחירה קצת מפתיעה ויוצאת דופן של צבע לקירות המטבח. אבל, השילוב של הוורוד עם הארונות בסגנון הכפרי ומכשירי החשמל הלבנים יצר אפקט מקסים שקשה לשכוח.

עוד אפשרות לבחירת צבעים לקירות המטבח היא על פי איך שהצבע גורם לכם להרגיש. אם אתם רוצים לדעת אלו רגשות מתעוררים לרוב בעקבות צבעים שונים אז אתם מוזמנים להיעזר ברשימה הבאה...

 • צהוב – מלא שמחת חיים ושמשי.
 • כחול/תכלת – קריר, היי-טקיסטי, רענן.
 • כתום – חם, נינוח או מעורר (תלוי בגוון)
 • ירוק – רגוע
 • לבן – מאוורר ונקי

דרך נוספת לבחירת צבעים לקירות המטבח היא לבחור בצבע שישנה את אופי המטבח. למה הכוונה? אם יש לכם למשל מטבח גמדי, פצפון, ממש מיניאטורי, או אתם יודעים מה? מטבח שהוא פשוט קטן ואתם רוצים לבחור בצבע (שהוא לא לבן!) שייצור תחושה של מטבח גדול יותר... כדאי שתלכו על גוונים קרירים של כחול או ירוק. גם צבעים חיוורים של צהוב, אפרסק או שמנת, כאלה שיחזירו הרבה אור, יכולים להתאים למשימה.

מטבח כפרי עם קיר צבוע אדום

שטח הקיר אמנם קטן, אבל צביעתו באדום מכניסה
חיים למטבח והופכת אותו לחמים ופחות מנוכר

מטבח כפרי עם קיר צבוע אדום

שטח הקיר אמנם קטן, אבל צביעתו באדום מכניסה
חיים למטבח והופכת אותו לחמים ופחות מנוכר

רוצים מטבח עם תחושה משפחתית וקרובה? בחרו צבעים לקירות המטבח שהם חמים. כלומר צבעים עם גוונים של צהוב-כתום-אדום.

ואם עוד לא זכיתם בלוטו (בשבוע הבא זה בטוח יקרה. יש לי תחושת בטן...) ואתם רוצים להרגיש עשירים ואלגנטיים במטבח? לכו על גוונים כהים של כחול, ירוק ואפילו אדום.

רוצים מטבח מודרני? האפשרויות של צבעים לקירות המטבח יכולות להיות לבן (כמה מפתיע...), אדום בוהק ואפילו אפור קריר.

ועכשיו נעבור לכמה טריקים שהם הסוד השמור ביותר של 'אדריכלי-על' ומעצבי פנים של העשירון העליון...

 • אם יש לכם אפשרות להשיג חתיכות קטנות של חומר צבועות בצבעים שאתם אוהבים, עשו זאת והדביקו את החתיכות על הקירות. בחנו כיצד הצבעים משתנים בשעות היום השונות. איך הם נראים עם תאורה טבעית בבוקר ואחר הצהריים, ואיך הם נראים עם תאורה מלאכותית בשעות הערב והלילה.
 • אם יש לכם דוגמאות שיש עליהן כמה אפשרויות סמוכות של צבעים לקירות המטבח, גזרו את הצבעים והפרידו אותם אחד מהשני. לצבעים יש נטייה להראות שונים כאשר הם סמוכים לצבעים אחרים.
 • אל תבחרו צבעים לקירות המטבח בחנות. תמיד קחו אתכם דוגמא הביתה. עדיף אפילו לקנות דוגמא אם לא מוכנים לתת לכם.
 • אם אתם יכולים לקנות כמה פחיות קטנות של צבעים אפשריים לקירות המטבח, עשו זאת וצבעו שטח של לפחות 40X40סמ כדי לראות איך נראה הצבע על שטח גדול.

ואם כבר קראתם עד לכאן...

אז למה שלא תתנסו עכשיו עם תוכנה לעיצוב מטבחים המאפשרת לכם לראות איך צביעת קירות המטבח תראה ממש במטבח שלכם ולא בהדמיה.

רוצים? אז הנה...

בקישור הזה יש תוכנה לעיצוב מטבחים בה אתם יכולים אפילו להעלות את התמונה של המטבח שלכם ולצבוע את הקירות.

ועכשיו, כשאתם כבר יודעים איך לבחור צבעים לקירות המטבח, ואולי אפילו התנסיתם וירטואלית בצביעה כזו, למה שלא תלכו על הדבר האמיתי...

אז שתהיה לכם בחירה מוצלחת של צבעים לקירות המטבח!

4.4232804232804 1 1 1 1 1 דירוג: 4.42 - 189 הצבעות

צביעת תקרה במטבח – לא רק לבן!

רוב הסיכויים שהנושא של צביעת תקרה במטבח הוא משהו שבכלל לא חשבתם עליו. אל תדאגו...

אתם לא לבד.

רוב רובם של האנשים בכלל לא משקיעים בכך מחשבה. הצבע הלבן הוא השליט הבלתי מעורער. אם תשאלו אותם על צביעת תקרה במטבח שלהם, הם יאמרו לכם "מה זאת אומרת?? ברור שנצבע בלבן!".

וזה לא סתם... צביעת תקרה של מטבח בצבע לבן היא בחירה טובה, ואפילו טובה מאוד – זוהי בחירה קלאסית העוזרת לחלל המטבח להיראות גדול יותר ומאוורר יותר.

אבל,

אם אתם רוצים להכניס עניין למטבח שלכם ולהפוך אותו ממטבח 'רגיל' למטבח עם קצת יותר אופי ומיוחדות, צביעת תקרה של מטבח בלבן היא לא האפשרות היחידה!

ואם קניתם דירה חדשה בבניין, צביעת תקרה של מטבח בצבע שונה מלבן, תסייע לכם לשדרג בעלות מינימלית את מה שמכונה 'מטבח סטנדרטי מקבלן' למטבח כזה שיגרום לשכנים שלכם לקנא.

אוקיי, אז אחרי שהבנו ביחד שצביעת תקרה במטבח לא חייבת להיות בלבן, בואו נראה ביחד מהן האפשרויות הנוספות...

אם קירות המטבח שלכם, או לפחות חלקם, צבועים בגוונים שבורים של צהוב, ירוק, בז', אפרסק או כל צבע אחר שאתם מאוהבים בו מאז ומתמיד (למשל ורוד...) - תוכלו לבחור בגוון בהיר יותר של אותו הצבע לצורך צביעת תקרה מיוחדת במטבח שלכם.

כך, גם תקבלו מערך צבעים הרמוני, שלם ומרגיע במטבח שלכם, כזה שנעים יהיה להיכנס אליו כל בוקר. וגם תקבלו תקרה בהירה יחסית, כזו שתעזור לחלל המטבח להיראות גדול יותר ומאוורר יותר.

ואם החלל של המטבח שלכם הוא עם תקרה מאוד גבוהה... אתם יודעים מה, אפילו אם התקרה היא לא מאוד גבוהה אלא רק קצת. לא 6מ' של בית ערבי ביפו, אלא רק 3מ' של בית קרקע בחדרה... תוכלו לבחור בצביעת תקרה כהה יחסית לצבע הקירות. כך, ייווצר אפקט ויזואלי של הנמכת התקרה וחלל המטבח יהפוך יותר חמים, אינטימי ומשפחתי.

תמונה של מטבח לבן עם ארונות מטבח לבנים

מטבחים לבנים יכולים להיות משעממים...

תמונה של מטבח לבן עם ארונות מטבח לבנים

מטבחים לבנים יכולים להיות משעממים...

אוהבים מטבחים לבנים? ארונות מטבח לבנים, קירות לבנים, שיש בהיר?? בחירה קלאסית אך מעוררת פיהוק גם אחרי שנת לילה טובה... אז למה שלא תנסו צביעת תקרה עם גוונים חיוורים של כחול, ירוק או כתום כדי לשבור את כל הלבן-לבן הזה? זה יהיה הרבה יותר יפה, מעניין ומרענן. בטוח!

דרך אגב, תוכלו להכניס אפילו עוד עניין למטבח לבן-לבן כזה אם תוסיפו מסגור לבן לצביעת תקרה כזו.

מסגור?? כן, מסגור של צביעת תקרה.

תוכלו לעשות זאת על-ידי קרניזים לבנים המודבקים לחיבור שבין הקירות לתקרה.

אפשרות נוספת לצביעת תקרה של מטבח, בעיקר אם אתם רוצים ללכת על בטוח, היא צביעת תקרה של מטבח באותו הצבע של הקירות (שאינם לבנים כמובן...). זה יכול לעבוד די טוב עם צבעים בהירים ויש גם בונוס קטן (באמת קטן!) – לא תצטרכו לדאוג שהצבעי יחרבש את קו החיבור שנוצר בין צביעת הקירות לצביעת התקרה.

תמונה של מטבח לבן עם תקרה בצבע כתום-אפרסק

צביעה פשוטה של התקרה יכולה להפוך
מטבח לבן למטבח מיוחד...

תמונה של מטבח לבן עם תקרה בצבע כתום-אפרסק

צביעה פשוטה של התקרה יכולה להפוך
מטבח לבן למטבח מיוחד...

חשוב גם שתדעו את הדבר הבא...

צביעת תקרה במטבח בצבעים שאינם לבנים כדי להוסיף עניין ולשדרג את המטבח היא לא האפשרות היחידה.

אז הנה עוד כמה אפשרויות שלא חשבתם עליהן היכולות להחליף צביעת תקרה במטבח...

עץ מלא – אם בא לכם, תוכלו לחפות את תקרת המטבח עם פרקט המשמש לריצוף. בחירה כזו תייחד מאוד את אזור המטבח ותהפוך אותו למאוד חמים ואינטימי. אבל מילת אזהרה... גווני העץ המלא הם בדרך כלל כהים, לכן בחירה כזו שקולה לצביעת תקרה בצבע כהה יחסית. כלומר, ייווצר אפקט ויזואלי של הנמכת התקרה.

ועוד רעיון לעץ מלא – תוכלו לוותר על צביעת תקרה בצבע שונה מלבן ולהוסיף עליה מספר קורות עץ מלא מופרדות אחת מהשנייה לאורך או לרוחב המטבח. כך תוסיפו למטבח שלכם את העניין והחמימות של העץ המלא, ותמנעו מהאפקט הוויזואלי הדומה לצביעת תקרה בצבע כהה כמו במקרה הקודם.

תמונה של מטבח עם תקרת עץ

עץ מלא יכול לבוא במקום צביעת תקרה של מטבח

תמונה של מטבח עם תקרת עץ

עץ מלא יכול לבוא במקום צביעת תקרה של מטבח

אם יש לכם אופי של אמנים או שסתם בא לכם להשתולל עם התקרה במטבח שלכם, יש אין סוף אפשרויות... תמיד תוכלו לעשות צביעת תקרה עם כל מיני אפקטים, להדביק אריחים או כל דבר אחר שבא לכם. חפשו באינטרנט תמונות כדי לקבל השראה לדברים סופר-אקסטרה-מגה מיוחדים כאלה.

בחירת צבע עבור צביעת תקרה של מטבח, כמו כל בחירת צבע אחרת במטבח שלכם (ארונות, קירות, ריצוף ומוצרי חשמל), צריכה להשתלב ולהשלים את שאר הצבעים הנמצאים במטבח.

נסו להיות יצירתיים. אל תתקבעו באופן אוטומטי על צביעת תקרה בלבן לפני שחשבתם ברצינות על האפשרויות האחרות לכך.

שתהיה לכם צביעת תקרה מוצלחת!

4.5757575757576 1 1 1 1 1 דירוג: 4.58 - 231 הצבעות

בחירת צבעים למטבח – הדרך הנכונה לעשות זאת

מהי המשמעות לפי דעתכם של בחירת צבעים למטבח?

האם מדובר רק בבחירת צבע הארונות והצבע של השיש?

האם מספיק שתגידו לעצמכם, לדוגמא – "אנחנו רוצים מטבח לבן עם שיש בהיר"?

זהו שלא...

בחירת צבעים למטבח היא הרבה מעבר לבחירת הגימור וצבע ארונות המטבח. היא הרבה מעבר לבחירת הסוג והגוון של השיש.

בניגוד לבחירת צבעים כללית הקשורה עם עיצוב הבית, לבחירת צבעים למטבח יש לא רק חשיבות אסתטית אלא גם חשיבות מבחינת הפונקציונליות והנוחיות. למשל – גוונים בהירים של ארונות מטבח יוצרים תחושה של מטבח מואר ופתוח, אבל הם 'מראים' יותר לכלוך. לעומת זאת, גוונים כהים של ארונות מטבח פחות 'מראים' לכלוך אבל יוצרים תחושה סגורה ומצומצמת.

וזה אפילו יותר מסובך, כי...

תמונה של מניפת צבעים למטבח

תמונה של מניפת צבעים למטבח

בנוסף לבחירת הצבעים, גם לטקסטורה של החומרים, גם לאופן בו האור נופל על חפצים שונים, וגם לשילוב של החומרים השונים והגימורים יש השפעה על אופי והתחושה שבמטבח.

פשטייס? האתגר בבחירת צבעים למטבח, החומרים והטקסטורות יכול להיות לא פשוט. אבל ממש לא פשוט!

רוצים דוגמא?

בבקשה...

אפילו עיצוב מטבח מינימליסטי של מטבח מודרני, בו בחירת צבעים למטבח היא לכאורה דבר פשוט יחסית, הופך למורכב ומצריך איזון עדין בין הצבעים למטבח, האור ופרטים נוספים הנמצאים במטבח, שגם להם יש צבע וטקסטורה. פרטים כמו מכשירי חשמל קטנים, וילונות, מגבות, סירים וכדומה.

אוקיי. אז אחרי שהבנתם שהשילוב של כל האלמנטים מצריך מחשבה מעמיקה בואו נראה מה המשמעות, למשל, של בחירת צבע אפור לארונות המטבח...

'כמה קשה זה כבר יכול בחירת צבע אפור למטבח?', אתם בטח חושבים לעצמכם,

ובכן...

זה יכול להיות קשה, ואפילו קשה מאוד! לצבע האפור (כמו לכל צבע אחר) יש טווח מאוד רחב של גוונים החל מ-אופוויט (לבן שבור) ועד לאפור-כחלחל קריר, עם אינסוף גווני ביניים ביניהם... ולמרות שכל הגוונים הם של אפור, כל בחירה של גוון שתשמש צבע למטבח, תיתן אפקט אחר – חמים יותר, קריר יותר, פתוח, סגור וכדומה.

ואם תוסיפו לאינסוף אפשרויות של האפור את המספר האפשרויות הרב לבחירת טקסטורות, וחומרים תגיעו למסקנה ש...

צבעים למטבח הם הרבה מעבר לגוון שאתם רואים על מניפת הצבעים הקטנה שמראים לכם בחברת המטבחים או בנגריה. צבעים למטבח הם האופן בו הצבע נראה על הקירות, הארונות ופרטים אחרים, והאופן בוא האור משפיע על הצבעים האלה בשעות היום השונות ובתאורה המלאכותית בשעות הלילה.

ויש עוד משהו שצריך לקחת בחשבון...

צבעים למטבח, ובעיקר צבע ארונות המטבח וצבע הקירות, מושפעים גם מצבעים אחרים המשתקפים ממשטחים ומחפצים הנמצאים במטבח שלכם (למשל - השתקפות של מיקסר אדום בוהק מארונות המטבח המבריקים). ההשפעות האלה יכולות לגרום לצבע שבחרתם להראות קר יותר, חם יותר, כהה יותר או בהיר יותר.

אז אחרי כל זה, איך תבחרו צבעים למטבח וטקסטורות? זה נראה מסובך. נכון?

נכון!

אבל לא בלתי אפשרי...

הדרך הטובה ביותר לבחירת טקסטורות וצבעים למטבח היא על ידי בניה של 'תיק עיצוב'. תיק העיצוב יכול להיות קלסר פיזי או תיקייה במחשב בה כדאי לכם לאסוף ולרכז את כל הצבעים, הטקסטורות והחומרים שאתם רוצים להכניס למטבח החדש שלכם. כך תוכלו לבחון כיצד הם נראים ומשתלבים יחד.

אם אתם רוצים לקבל השראה ועוד פרטים איך להפוך את המרחב האינסופי הזה של בחירת צבעים למטבח למשהו פרקטי שאפשר להתייחס אליו,

אתם מוזמנים להמשיך לקרוא בעמודים הבאים על...

בחירת צבעים לקירות המטבח – איך לצמצם את אינסוף האפשרויות לאחת שתאהבו לאהוב במשך שנים ארוכות.

צביעת תקרה במטבח – לבן או עוד יותר לבן? זאת השאלה!... והתשובה?... לא תמיד – למרות שיש הרבה סיבות לכך שלבן מתאים לצבע התקרה, יש עוד כמה צבעים שיכולים לעבוד.

צבע ריצוף – כאן תוכלו להבין למה צבע הריצוף במטבח הוא פרמטר מאוד משמעותי, ואיך לבחור צבע ריצוף למטבח באופן נכון.

צבע ארונות מטבח – עץ כהה או עץ בהיר? אולי צבעים אטומים? כאן תמצאו הרבה דרכים שיעזרו לכם לבחור. (העמוד בבניה)

רוצים לקבל התראה למייל כשאחד העמודים שלמעלה על בחירת צבעים למטבח עולה לאתר? שלחו אליי מייל לכתובת הבאה:

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

(אל תדאגו – אני משתמש בכתובת המייל שלכם רק לשליחת ההתראה ולא לשום דבר אחר. בנוסף, כתובת המייל שלכם לא עוברת לאף אחד אחר. אני מתחייב על כך!)

אז שתהיה לכם בחירת צבעים למטבח מוצלחת!

4.7027027027027 1 1 1 1 1 דירוג: 4.70 - 222 הצבעות
פרזול למטבח חזיתות מטבח חיפוי קיר מזכוכית
עמרי רדאי

הירשמו לטיפים שלי וקבלו מידע עשיר ומגוון שיסייע לכם בהוזלת עלויות ובעיצוב מטבח נוח לעבודה ויפה!

בנוסף תקבלו מיידית ובחינם דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן.

כן! שלח אליי את הטיפים!

תשובות לשאלות קוליות

איך לשדרג מדפים במטבח לבן?

גימור מט או מבריק לארונות מטבח לבנים?

מה צריך להיות גובה מיקרוגל בארון בילטאין?

שאלות ותשובות נוספות? לחצו כאן.

×

הרשמו לטיפים שלי וקבלו מיידית ובחינם...

 • שיטות עבודה בהן אני משתמש באופן אישי בכל מטבח אותו אני מעצב ומתכנן
 • רעיונות מקוריים שיסייעו לכם לתכנן מטבח סופר פרקטי ויפיפה!
 • מידע שיסייע לכם להוזיל את עלויות המטבח ולחסוך כסף!
 • בונוס - דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן
 • אני שונא ספאם ולעולם לא שולח ספאם. כתובת המייל שלכם בטוחה אצלי ולעולם לא אעביר אותה למישהו אחר.

אני כבר חייבת לתת לך פידבק על הטיפים האדירים שלך! העצות מצוינות. הכתיבה קולחת. אתה מחדש לנו דברים. מתייחס למה שחשוב לי מכל: פרקטיות ואסתטיקה. ולא שוכח לדבר על עלויות. לא ראיתי התייחסות כזו בשום מקום אחר.

--ליאת הלפרין. ירושלים

×

הרשמו לטיפים שלי וקבלו מיידית ובחינם...

 • שיטות עבודה בהן אני משתמש באופן אישי בכל מטבח אותו אני מעצב ומתכנן
 • רעיונות מקוריים שיסייעו לכם לתכנן מטבח סופר פרקטי ויפיפה!
 • מידע שיסייע לכם להוזיל את עלויות המטבח ולחסוך כסף!
 • בונוס - דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן
 • אני שונא ספאם ולעולם לא שולח ספאם. כתובת המייל שלכם בטוחה אצלי ולעולם לא אעביר אותה למישהו אחר.

אני כבר חייבת לתת לך פידבק על הטיפים האדירים שלך! העצות מצוינות. הכתיבה קולחת. אתה מחדש לנו דברים. מתייחס למה שחשוב לי מכל: פרקטיות ואסתטיקה. ולא שוכח לדבר על עלויות. לא ראיתי התייחסות כזו בשום מקום אחר.

--ליאת הלפרין. ירושלים

×
מחפשים מישהו שיתכנן לכם את המטבח?

שימעת יהב היא מעצבת מטבחים מומלצת מטעם לימון מטבחים.

"עם כל-כך הרבה פרטים שצריך לאזן - פרקטיקה, אסתטיקה, התאמה אישית ותקציב, תכנון מטבח חדש יכולה להיות חוויה מרגשת ומפחידה כאחד. תנו לי לדאוג לכאבי הראש, כך שאתם תוכלו להירגע, ובאמת ליהנות מרכישת מטבח שתפור בדיוק עבורכם."

לחצו כאן כדי לשמוע עוד פרטים!

שימעת יהב
תכנון ועיצוב מטבחים