ידיות לארונות מטבח - כך תשדרגו את עיצוב המטבח שלכם!

גם אם המטבח שלכם הוא היפה ביותר והיוקרתי ביותר בשכונה, הוא לא יהיה שווה הרבה אם לא תוכלו לפתוח את הארונות והמגרות... וכאן נכנסות לתמונה ידיות לארונות מטבח.

אבל מעבר לתפקיד הפונקציונלי שלהן, ידיות לארונות מטבח יכולות ממש לשנות את המראה והעיצוב של המטבח שלכם.

נסו להתייחס אל ידיות לארונות מטבח כאל תכשיט. אני מתאר לעצמי שלא היית הולכת לאירוע מושקע (נגיד פרמיירה בפילהרמונית...) עם שמלה יוקרתית וללא תכשיט תואם. התכשיט ממש משדרג את המראה. וכך גם ידיות לארונות מטבח. הן ממש תכשיט היכול לשדרג את המראה והעיצוב של המטבח שלכם.

מגוון האפשרויות העומד בפניכם כשאתם באים לבחור ידיות לארונות מטבח הוא עצום.

יש המון סוגים של חומרים וגימור - כרום מלוטש, פלסטיק, קרמיקה, זכוכיות וברזל. וזה עוד לפני שדיברנו על הגדלים והעיצוב...

אתם תצטרכו להחליט אם אתם רוצים שהידיות יתמזגו עם הארון או שיבלטו עליו כפריט עיצובי. אתם אפילו יכולים לחשוב על ידיות לארונות מטבח אינטגרליות – כאלה שלא רואים אותן והם למעשה חלק מהדלתות וחזיתות המגירות.

והנה טיפ זריז – כדאי לחשוב על ידיות לארונות מטבח כבר בשלבים הראשונים של תכנון המטבח. הרבה פעמים קורה שהמעצב או מי שהזמין את המטבח מתחיל לחשוב על ידיות לארונות מטבח רק כאשר המטבח כבר כמעט גמור. אפילו במטבח קטן יש כ - 30 עד 40 ידיות לארונות מטבח, וכל מי שמשתמש במטבח שם לב ונוגע בידיות. כך שזה פריט חשוב שאי שאפשר להשאיר לרגע האחרון.

אז איך תבחרו את התכשיט, את ידיות ארונות המטבח שלכם?

כמו תמיד במטבחים – צריך להתייחס לשני דברים. עיצוב ופונקציונליות...

כדאי להתחיל לחשוב על הסוג הכללי שאתם יותר אוהבים...

 • ידיות משיכה
 • ידיות כפתור

אין נוסחה סודית שתעזור לכם לקבל את ההחלטה. בהרבה מטבחים משתמשים בשני סוגים של ידיות לארונות מטבח. סוג אחד למגרות וסוג אחד לדלתות הארונות. הדבר היחידי שצריך להקפיד עליו במקרה הזה הוא שידיות המשיכה וידיות הכפתור יהיו מאותו הסוג או עם עיצוב תואם – כדי שהמראה הכללי של המטבח יהיה הרמוני ושלם.

לידיות כפתור יש כמה יתרונות על פני ידיות משיכה. כאשר משתמשים בידיות משיכה הרבה פעמים נוגעים בארון עצמו עם האצבעות או עם הציפורניים. לכן הארון יכול להתלכלך בשמן מהידיים או להישרט מהציפורניים.

ועוד משהו... אם תחליטו בהמשך להחליף את הידיות של ארונות המטבח, יהיה לכם קל יותר לעשות זאת עם ידיות כפתור מאחר והן מחוברות עם בורג אחד. ידיות משיכה לעומת זאת מחוברות עם שני ברגים. ולכן כשתרצו להחליף ידיות תהיו מוגבלים לידיות שהמרחק בין הברגים שלהן זהה לזה של הידיות הישנות.

והנה עוד כמה דברים שכדאי לחשוב עליהם כשבוחרים את ידיות לארונות מטבח...

קלות השימוש. כדאי לוודא שהידיות שאתם עומדים לקנות לא צובטות את האצבעות, תפוסות היטב לארונות וקל לאחוז בהן. במיוחד במקומות בעיתיים כמו מעל המקרר או מעל קולט האדים. בחירה נכונה של ידיות לארונות מטבח תעזור לכם לשמור על הארונות נקיים משמן ומאוכל (ואם יש לכם ילדים, אז גם משוקולד...). אם יהיה לכם נוח עם הידיות, לא תתפתו לפתוח את הארונות בדרך אחרת...

והנה טיפ על קצה האצבע הקטנה – כדי לוודא שקל להשתמש בידיות נסו לפתוח את הארונות והמגירות עם הזרת.

עיצוב של ידיות לארונות מטבח. כדאי לכם לבדוק שהידיות לא 'מתנגשות' עם אלמנטים עיצוביים אחרים במטבח. למשל... ידיות נירוסטה מבריקה במטבח שבו הברז הוא מברונזה או שמכשירי החשמל הם עם גימור שחור, לא ממש יתאימו.

כדי לשמור על הרמוניה ושלמות עיצובית כדאי לכם לבחור ידיות לארונות מטבח שגודלן פרופורציונלי לגודל הדלתות וחזיתות המגרות. לא הייתי הולך למשל על ידיות כפתור במטבח מודרני עם חזיתות מאוד גדולות. במטבחים כאלה מאוד פופולרי להשתמש בידיות משיכה ארוכות.

והנה עוד טיפ – אחרי שהצלחתם לצמצם את הבחירה והגעתם לכמה אפשרויות ספורות של ידיות לארונות מטבח שאתם מתלבטים ביניהן, כדאי לכם לבקש לקחת דוגמאות כדי לבדוק את ההתאמה בבית. אם לא מוכנים לתת לכם דוגמאות שווה אפילו לקנות ידית אחת או שתיים מכל אופציה כדי לבדוק את ההתאמה ואחר כך לנסות להחזיר. זוהי השקעה קטנה שתעזור לכם לבחור את התכשיט המושלם למטבח שלכם.

נוחות ונגישות הם במקום הראשון... רק אחר-כך האסתטיקה. אם תקפידו על כלל זה מובטחת לכם שהות נעימה במטבח...

הערה אחרונה לפני שאתם מגיעים לתמונת של ידיות לארונות מטבח...

מאחר שהמבחר של ידיות לארונות מטבח הוא כמעט אין סופי, התמונות מנסות להראות כיצד בחירה נכונה יכולה לתת אופי ולשדרג את מראה המטבח.

השתמשו בתמונות הבאות כמקור להשראה ולא כמקור לחיקוי. בכל תמונה רשמו לעצמכם מה אתם אוהבים. אפילו אם זה רק הצבע או רק החומר ממנו עשויות הידיות...

תמונות של ידיות לארונות מטבח במטבחים אמתיים


מראה של מטבח לבן עם ידיות לארונות מטבח מעוצבות

הנה דוגמא של ידיות לארונות מטבח המעניקות אופי. נסו לדמיין את המטבח הזה עם ידיות כפתור או עם ידיות משיכה אחרות. מצליחים לראות איך האופי של המטבח משתנה בהתאם לעיצוב הידיות?


מראה של מטבח מודרני עם ידיות לארונות מטבח תואמות

במטבחים מודרניים ידיות לארונות מטבח ארוכות הן מאוד פופולריות ויפות. שימו לב גם שגימור הנירוסטה מתאים לאופי המודרני של המטבח. ידיות כאלה לא יתאימו לעיצובי מטבח אחרים, כמו למשל מטבח כפרי.


מראה של מטבח עם ארונות עץ ועם ידיות לארונות מטבח שלא מעניקות לו אופי מעניין.

זוהי דוגמא לבחירה קצת אנמית של ידיות לארונות מטבח. שימו לב שהבחירה היא מאוד שקטה ולא מעניקה אופי למטבח. אמנם ידיות לארונות מטבח לא חייבות להעניק אופי למטבח אם אתם לא רוצים. אבל כל עוד אתם מודעים לעניין זה בסדר.

נסו לדמיין ידיות לארונות מטבח עם צורה גלית - מצליחים לראות איך זה משנה את המראה של המטבח?


מראה של מטבח עם ידיות לארונות מטבח בצורת קשת קלה.

והנה דוגמא למטבח חמים בו בחירתן של ידיות לארונות מטבח משלימה את חמימות המטבח והופכת את העיצוב כולו להרמוני ושלם. נסו לדמיין את המטבח הזה עם ידיות 'כפריות' המשלבות קרמיקה – כל האופי של המטבח יהיה יותר כפרי. נסו עכשיו לדמיין את המטבח עם ידיות 'מודרניות' ארוכות – כל האופי של המטבח הופך להיות יותר מודרני ו'קר'. משהו שקצת מתנגש עם החמימות שהמטבח הזה משרה.


מטבח במראה מיושן עם ידיות לארונות מטבח המתאימות ומעצימות את אופיו של המטבח.

אומנם זה קצת קשה לראות אבל... מה אתם אומרים על הבחירה של ידיות לארונות מטבח כאן? מטבח כפרי עם ידיות המשלבות קרמיקה וברזל שממש משלימות את העיצוב. אין ספק שבחירה של ידיות משיכה חלקות למשל היו שוברות את העיצוב ואת האופי של המטבח הזה.


מראה של מטבח כפרי עשוי פורניר עם ידיות לארונות מטבח שלא פוגעות באופיו הנוצר על ידי חיפוי הקיר המושקע.

בדוגמא הזו הבחירה של ידיות לארונות מטבח היא מינוריות ולא מפריעה לעיצוב המטבח אלה להיפך. הידיות לא גונבות את ההצגה מחיפוי הקיר שמעל השיש ומהצלחת המקשטת את המטבח. גם הקרניז שמעל הארונות העליונים תורם לאופי של המטבח. כך שהידיות לארונות המטבח יכולות במקרה זה להיות עם אופי נחבא אל הכלים...


מראה של מטבח מודרני בגימור נירוסטה עם ידיות לארונות מטבח אינטגרליות.

ולסיום סיומת... מטבח מודרני עם ידיות לארונות מטבח אינטגרליות. אם אתם אוהבים את הסגנון המודרני המינימליסטי והנקי אז ידיות אינטגרליות הן בהחלט אופציה ששווה לשקול.


זהו. כמעט והגעתם אל סוף העמוד. אם קראתם את ההסברים ורשמתם לעצמכם רעיונות שונים לדברים שאתם מתחברים אליהם – הרווחתם.

ולמרות שבטח כבר קראתם למעלה את מה שאני עומד לכתוב שוב, אני מרגיש צורך לעשות זאת כדי לחזק. הנה זה בא...

השתמשו בתמונות כמקור להשראה ולרעיונות ולא כמודל לחיקוי!

ידיות לארונות מטבח הן לא משהו שכדאי לחסוך בו מכיוון שהן רכיב מאוד משמעותי במראה ובנוחות של המטבח. גם אם יצרן המטבחים מציע לכם ידיות כחלק מעלות המטבח, בדרך כלל אלה הן ידיות זולות מתוך מבחר מצומצם.

שווה לכם להסתכל על כל המבחר של ידיות לארונות מטבח שהיצרן מראה לכם, אבל לא הייתי מציע לכם להתפשר אם אתם לא מוצאים משהו שעונה על כל הקריטריונים שלכם. במקום להתפשר, קנו ידיות לארונות מטבח במקום אחר ובקשו מיצרן המטבחים הנחה על כך שאתם לא לוקחים את הידיות שהוא מציע לכם.
4.1105527638191 1 1 1 1 1 דירוג: 4.11 - 199 הצבעות
פרזול למטבח חזיתות מטבח חיפוי קיר מזכוכית
עמרי רדאי

הירשמו לטיפים שלי וקבלו מידע עשיר ומגוון שיסייע לכם בהוזלת עלויות ובעיצוב מטבח נוח לעבודה ויפה!

בנוסף תקבלו מיידית ובחינם דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן.

כן! שלח אליי את הטיפים!

תשובות לשאלות קוליות

איך לשדרג מדפים במטבח לבן?

גימור מט או מבריק לארונות מטבח לבנים?

מה צריך להיות גובה מיקרוגל בארון בילטאין?

שאלות ותשובות נוספות? לחצו כאן.

×

הרשמו לטיפים שלי וקבלו מיידית ובחינם...

 • שיטות עבודה בהן אני משתמש באופן אישי בכל מטבח אותו אני מעצב ומתכנן
 • רעיונות מקוריים שיסייעו לכם לתכנן מטבח סופר פרקטי ויפיפה!
 • מידע שיסייע לכם להוזיל את עלויות המטבח ולחסוך כסף!
 • בונוס - דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן
 • אני שונא ספאם ולעולם לא שולח ספאם. כתובת המייל שלכם בטוחה אצלי ולעולם לא אעביר אותה למישהו אחר.

אני כבר חייבת לתת לך פידבק על הטיפים האדירים שלך! העצות מצוינות. הכתיבה קולחת. אתה מחדש לנו דברים. מתייחס למה שחשוב לי מכל: פרקטיות ואסתטיקה. ולא שוכח לדבר על עלויות. לא ראיתי התייחסות כזו בשום מקום אחר.

--ליאת הלפרין. ירושלים

×

הרשמו לטיפים שלי וקבלו מיידית ובחינם...

 • שיטות עבודה בהן אני משתמש באופן אישי בכל מטבח אותו אני מעצב ומתכנן
 • רעיונות מקוריים שיסייעו לכם לתכנן מטבח סופר פרקטי ויפיפה!
 • מידע שיסייע לכם להוזיל את עלויות המטבח ולחסוך כסף!
 • בונוס - דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן
 • אני שונא ספאם ולעולם לא שולח ספאם. כתובת המייל שלכם בטוחה אצלי ולעולם לא אעביר אותה למישהו אחר.

אני כבר חייבת לתת לך פידבק על הטיפים האדירים שלך! העצות מצוינות. הכתיבה קולחת. אתה מחדש לנו דברים. מתייחס למה שחשוב לי מכל: פרקטיות ואסתטיקה. ולא שוכח לדבר על עלויות. לא ראיתי התייחסות כזו בשום מקום אחר.

--ליאת הלפרין. ירושלים

×
מחפשים מעצבת פנים מומלצת?

סורנה כפיר היא מעצבת פנים מומלצת מטעם לימון מטבחים העוסקת בתכנון ועיצוב פנים לדירות ובתים בשיפוץ ודירות קבלן בתהליך בניה.

"כל פרויקט שיפוץ ובניה הוא אתגר מרגש עבורי. יחד אתכם נוכל למצוא פתרונות ולהפוך אילוצים ונתונים קבועים של השטח לבית פרקטי, אישי וייחודי בהתאם לחלומות ולרצונות שלכם."

סורנה כפיר
תכנון ועיצוב פנים
www.soranakfir.com
054-7202280