מטבחים במבצע – איך לא תיפלו בפח

איך יכול להיות שאתם רואים בכל מקום מודעות על מטבחים במבצע ב- 19,000 שח,

בעוד ש...

המטבח החדש שלכם עולה אצל נגר פרטי 38,000 שקלים!

איך זה יכול להיות??

למרות שלא מדובר בדיוק באותו מטבח, הפער הוא אדיר!

האם מישהו עובד עליכם?

האם מישהו מוכר לכם מטבח באיכות נמוכה מאד ב- 19,000שח?

יכול להיות שכן.

אבל...

רוב הסיכויים שלא מדובר באיכות נמוכה אלא במשהו אחר לגמרי...

מטבחים במבצע הם לא מילה נרדפת למטבחים גרועים ולא איכותיים. לרוב מדובר במטבחים הבנויים מחומרים איכותיים - היצרנים עושים דיל עם ספקי העץ, השיש, הכיורים והברזים, הם קונים בכמויות גדולות ולכן מקבלים הנחה ויכולים למכור במחיר זול יותר.

...אבל גם קניית חומרי גלם במחיר מוזל לא מספיקה כדי להסביר למה תצטרכו לשלם לנגר פרטי פי 2 מאשר לחברה המוכרת מטבחים במבצע.

אז מה הקאץ'?

הקאץ' טמון בעובדה הבאה: מטבחים במבצע הם מטבחים עם גימור פורמייקה או מלמין, שהם מאוד זולים. להבדיל ממטבחים מצופים פורניר או מטבחים העשויים עץ מלא. ויש עוד משהו...

בקנייה של מטבחים במבצע אפשרויות הבחירה שיהיו לכם הן בדרך כלל מועטות מאוד. תוכלו לבחור רק מתוך חמישה צבעים של שיש אבן קיסר. את הכיור והברז לא תוכלו לבחור כלל, וידיות הארונות יהיו מתוך מבחר מצומצם ביותר.

וגם מספר המגרות יהיה קטן מאוד. לרוב מטבחים במבצע בנויים בעיקר מארונות עם דלתות ואין בהם הרבה מגרות. הסיבה לכך היא שמגרות מייקרות מאוד את המטבח בגלל עלות העבודה הנוספת ועלות הפרזול.

אז הנה טיפ במבצע - מגרות במטבח הן דבר מאוד נוח. לא תצטרכו לכרוע על הברכיים, להתכופף ולשבור את הגב בכל פעם שתרצו להוציא את קערת הסלט הקבורה בחלק האחורי של הארון. פשוט תמשכו את המגרה ותיקחו את הקערה.

אז... אם אתם חושבים על מטבח עם הרבה מגרות, מטבחים במבצע הם לא רעיון מוצלח כל כך.

סוג הפרזול הוא גם כן משהו שכדאי לבדוק. יש מסילות שעולות 20 שח למגרה, ויש כאלה שעולות 250 שח למגרה. הרבה חברות המציעות מטבחים במבצע מציעות דווקא את המסילות היקרות יותר. וטוב שכך כי ההבדלים בנוחות השימוש ובאיכות הם משמעותיים וזה משהו ששווה להשקיע בו. אבל...

אם אתם נתקלים פתאום במטבח העולה 9500 שח, סביר להניח שהפרזול שם הוא של המסילות הפשוטות יותר. וכדאי לקחת זאת בחשבון.

חיפוי הקיר שמעל השיש הוא דבר חשוב שהרבה פעמים אינו מוזכר כאשר חברות מפרסמות מטבחים במבצע. למה? כי זה משהו שהן לא נותנות.

אם אתם מחליפים את המטבח הישן שלכם ואוהבים את חיפוי הקיר הנוכחי, אז אתם יכולים לשמור אותו. אבל כדאי לזכור שהרבה פעמים חלק מהאריחים נשברים בעת הפירוק של המטבח הישן או ההרכבה של המטבח החדש. לא תמיד אפשר לתקן או להחליף רק חלק מהאריחים ולכן תצטרכו להחליף את כל חיפוי הקיר בעלות נוספת. חבל.

בקניית מטבחים במבצע חשוב לבדוק גם את סוג החומר ממנו נבנים ארונות המטבח. כדאי לוודא שהארונות בנויים מסנדוויץ'. כמעט כולם עושים את זה. אז אם מישהו מתרברב שהארונות האיכותיים שלו בנויים ככה, אל תתרשמו יותר מידי - הוא לא יוצא דופן. הוא מציע משהו איכותי בדיוק כמו כולם. באמת.

ודרך אגב. סיבית היא לא מילה גסה...

לפחות לא סוג מסוים של סיבית המתאים לבניית מטבחים. הסיבית הרגילה לא מתאימה כי היא רגישה לרטיבות. אבל הסוג המסוים הזה הוא יותר עמיד. זה זול וטוב. אז אם מישהו אומר לכם שהוא בונה את הארונות מסיבית מתאימה אל תפסלו אותו על הסף. בדקו קודם מאיזה סיבית הוא בונה את הארונות.

והנה טיפ דוקר שיחסוך לכם הרבה עוגמת נפש – כדאי לכם לוודא שגופי הארונות בנויים גם עם ברגים ולא רק עם סיכות. ארונות מטבח הבנויים רק עם סיכות מתפרקים אחרי זמן קצר מאוד!

אם אתם רוצים לדעת עוד על ארונות מטבח, כולל איך לבדוק שאיכות הבנייה וההרכבה של הארונות היא גבוהה, אתם מוזמנים לקרוא את הדף על ארונות מטבח.

אני אחכה כאן.

כבר חזרתם?

בואו נמשיך...

אחד הדברים שתגלו מהר מאוד הוא שכאשר אתם רוצים לעשות שינוי או להוסיף משהו בקניית מטבחים במבצע, השינוי או התוספת יובילו לקפיצה במחיר. במקרה זה משמעות ה'מבצע' נחלשת ותוכלו למצוא במקומות אחרים דברים ברמת מחיר זהה אבל עם גמישות רבה יותר בבחירה.

אז אם אתם רוצים...

רק להוסיף עוד שתי מגירות כדי שיהיה לכם מקום לסיר של הקוסקוס. ולבחור בשיש, כיור וברז קצת יותר איכותיים. המחיר יכול לקפוץ מ - 18,000 שח ל- 23,000 שח.

ויש גם כמה דברים שמי שמציע מטבחים במבצע אוהב לא לכלול במחיר. זהו צעד שמטרתו להציג מחיר נמוך ואטרקטיבי, בידיעה שאתם תהיו חייבים לקנות דברים נוספים בתוספת מחיר.

לדוגמא...

 • הובלת המטבח החדש והתקנתו הם שני דברים שאתם חייבים לקנות מהיצרן. ותוספת המחיר יכולה אפילו להגיע ל-2000 שח. לא יפה. נו נו נו!
 • פירוק המטבח הישן – אם אתם מחליפים את המטבח הישן, מישהו צריך לפרק אותו. אתם יכולים לקנות את הפירוק מיצרן המטבחים – עדיף. או שאתם יכולים לקחת פטיש 5 קילו ולפרק את המטבח בעצמכם, ועל הדרך גם עוד כמה דברים שקצת נמאס לכם מהם... (קצת פחות מומלץ).

דבר נוסף שלא מקבלים כשקונים מטבחים במבצעים הוא רמה תכנונית ועיצובית טובה. אם מדובר בחברת מטבחים, סיכוי טוב שתקבלו הדמיה תלת ממדית יפה של המטבח שלכם.

אבל אל תתבלבלו...

זה שההדמיה יפה זה לא אומר שהתכנון הוא טוב. במקרה כזה כדאי שתדעו מה אתם רוצים מהמטבח, כדי שהתכנון שלו יצא גם יפה ואסתטי וגם פונקציונלי.

כדי ללמוד על מטבחים במבצע שהם ברמה תכנונית ועיצובית גבוהה, אני ממליץ לכם לקרוא את העמוד על מטבחים זולים ואיכותיים.

אז מי הם אלה המוכרים מטבחים במבצע?

אייס קנה ובנה, הום סנטר ואיקאה מציעים מטבחים במבצע שהם זולים מאוד. אבל אלה הם בדרך כלל מטבחים בהרכבה עצמית וצריך לוודא שהם כוללים שיש, כיור וברזים. כך שיכול להיות שזה לא מתאים לכם.

אבל...

לפני שאתם הולכים לחפש מטבחים במבצע כדאי שתשבו יחד ותחשבו מה אתם רוצים מהמטבח שלכם, ורק אחר כך תבדקו מה מציעות החברות השונות המפרסמות מבצעים. כך לא תמצאו את עצמכם מתפשרים על משהו רק בגלל שהוא במבצע.

בהתחשב בזה שהפעם הבאה שתחליפו את המטבח תהיה בעוד 10 - 12 שנה, כדאי לוודא שהדברים שאתם מקבלים הם מספיק איכותיים. כדאי לכם גם לזכור שאתם תחיו עם הבחירות שלכם באופן יומיומי ושיש דברים שלא שווה להתפשר עליהם. גם אם הם זולים!

אז הנה רשימה של דברים שכדאי לכם לבדוק כאשר אתם הולכים לחפש מטבחים במבצע –

 • האם שיש, כיור וברז כלולים במבצע. איזה סוג של שיש/כיור/ברז ומתוך איזה מבחר?
 • האם ידיות כלולות במבצע? מתוך איזה מבחר? אם תרצו לקנות ידיות במקום אחר, מהי העלות?
 • אם אתם רוצים לשדרג או להוסיף אלמנט כלשהו במטבח, כמה זה יעלה? (למשל להוסיף מגירות, או לשדרג את הפרזול)
 • האם המחיר כולל גם את חיפוי הקיר שמעל השיש?
 • מהו סוג החומר ממנו נבנים ארונות המטבח?
 • האם הארונות בנויים רק עם סיכות או שיש גם ברגים לחיזוק?
 • האם מחיר המבצע כולל הובלה והתקנה? ומה לגבי פירוק המטבח הישן?
 • מהו התקציב שלכם למטבח?

זהו. עכשיו אתם יודעים מה המשמעות של קניית מטבחים במבצע ואתם יודעים על מה להסתכל ומה לחפש. אתם מוזמנים להוריד את רשימת השאלות שלמעלה כאן כדי שתוכלו לחזור אליה מאוחר יותר, ואפילו לקחת אותה לחנות כדי שיהיה לכם קל יותר.

4.1048034934498 1 1 1 1 1 דירוג: 4.10 - 229 הצבעות
פרזול למטבח חזיתות מטבח חיפוי קיר מזכוכית
עמרי רדאי

הירשמו לטיפים שלי וקבלו מידע עשיר ומגוון שיסייע לכם בהוזלת עלויות ובעיצוב מטבח נוח לעבודה ויפה!

בנוסף תקבלו מיידית ובחינם דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן.

כן! שלח אליי את הטיפים!

תשובות לשאלות קוליות

איך לשדרג מדפים במטבח לבן?

גימור מט או מבריק לארונות מטבח לבנים?

מה צריך להיות גובה מיקרוגל בארון בילטאין?

שאלות ותשובות נוספות? לחצו כאן.

×

הרשמו לטיפים שלי וקבלו מיידית ובחינם...

 • שיטות עבודה בהן אני משתמש באופן אישי בכל מטבח אותו אני מעצב ומתכנן
 • רעיונות מקוריים שיסייעו לכם לתכנן מטבח סופר פרקטי ויפיפה!
 • מידע שיסייע לכם להוזיל את עלויות המטבח ולחסוך כסף!
 • בונוס - דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן
 • אני שונא ספאם ולעולם לא שולח ספאם. כתובת המייל שלכם בטוחה אצלי ולעולם לא אעביר אותה למישהו אחר.

אני כבר חייבת לתת לך פידבק על הטיפים האדירים שלך! העצות מצוינות. הכתיבה קולחת. אתה מחדש לנו דברים. מתייחס למה שחשוב לי מכל: פרקטיות ואסתטיקה. ולא שוכח לדבר על עלויות. לא ראיתי התייחסות כזו בשום מקום אחר.

--ליאת הלפרין. ירושלים

×

הרשמו לטיפים שלי וקבלו מיידית ובחינם...

 • שיטות עבודה בהן אני משתמש באופן אישי בכל מטבח אותו אני מעצב ומתכנן
 • רעיונות מקוריים שיסייעו לכם לתכנן מטבח סופר פרקטי ויפיפה!
 • מידע שיסייע לכם להוזיל את עלויות המטבח ולחסוך כסף!
 • בונוס - דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן
 • אני שונא ספאם ולעולם לא שולח ספאם. כתובת המייל שלכם בטוחה אצלי ולעולם לא אעביר אותה למישהו אחר.

אני כבר חייבת לתת לך פידבק על הטיפים האדירים שלך! העצות מצוינות. הכתיבה קולחת. אתה מחדש לנו דברים. מתייחס למה שחשוב לי מכל: פרקטיות ואסתטיקה. ולא שוכח לדבר על עלויות. לא ראיתי התייחסות כזו בשום מקום אחר.

--ליאת הלפרין. ירושלים

×
מחפשים מעצבת פנים מומלצת?

סורנה כפיר היא מעצבת פנים מומלצת מטעם לימון מטבחים העוסקת בתכנון ועיצוב פנים לדירות ובתים בשיפוץ ודירות קבלן בתהליך בניה.

"כל פרויקט שיפוץ ובניה הוא אתגר מרגש עבורי. יחד אתכם נוכל למצוא פתרונות ולהפוך אילוצים ונתונים קבועים של השטח לבית פרקטי, אישי וייחודי בהתאם לחלומות ולרצונות שלכם."

סורנה כפיר
תכנון ועיצוב פנים
www.soranakfir.com
054-7202280