מטבחים זולים – איך תקבלו את המקסימום מהכסף שלכם

אז למה בכלל לקנות מטבחים זולים?

אם אתם חוסכים פרוטה לפרוטה ובקושי מצליחים לגמור את החודש, ובכל זאת מטבח חדש ואיכותי הוא משהו שאתם מאוד רוצים והחלטתם שהגיע הזמן...

או אולי,

קניתם דירה להשקעה והמטבח בה במצב, איך לומר... קטסטרופה. ואתם יודעים שכדי להשכיר או למכור במחיר טוב אתם צריכים לשפץ את המטבח...

או שסתם נראה לכם שהוצאה של 30,000 שקלים ומעלה על ערימת עצים מצופה פורמייקה עם ברגים ופרזול היא משהו מוגזם...

אז –

מטבחים זולים במחיר של 10,000 עד 20,000 שקלים הם אופציה לא רעה בכלל.

חשוב שתדעו -

מטבחים זולים הם לא מילה נרדפת למטבחים גרועים ולא איכותיים. הם יכולים להיות כאלה אם לא תחשבו על כמה דברים מראש, ולא תדעו על מה להסתכל...

האתגר שבתכנון מטבחים זולים הוא לעשות את השימוש היעיל ביותר במקום, בכסף ובזמן העומד לרשותכם.

גם אם אתם חושבים על מטבחים זולים, זה עדיין לא אומר שאתם צריכים להתפשר על איכות הארונות או על איכות משטח השיש. אבל זה כן אומר שיכול להיות שיהיה לכם פחות נפח ארונות לאחסון, וכן גימור פשוט יותר של הארונות ומוצרי חשמל בסיסיים אבל מאוד פונקציונליים.

אז מהם מטבחים זולים איכותיים?

מטבחים זולים ואיכותיים הם מטבחים נוחים ומעוצבים. מטבחים שהעבודה בהם מתבצעת ביעילות, ועם זאת הם מתאימים לתקציב מוגבל. בדרך כלל מטבחים זולים מתאפיינים בכך ששני אנשים לא יוכלו לבשל בהם בו זמנית, שיש בהם פחות תנועה וכן פחות שטח שיש. כלומר, לצערך... לא תוכלי לעזור לבן זוגך בזמן שהוא טורח על ארוחת הערב...

כשאתם מתכננים תקציב למטבח כזה יש כמה תחומים שאתם חייבים לחשוב עליהם. ודרך אגב, גם מי שמתכננן מטבחים יקרים יותר חייב להתייחס לתחומים האלה:

 • החלל הנוכחי של המטבח
 • ארונות המטבח
 • מכשירי החשמל
 • רצפה וקירות
 • תאורה
 • תכנון ועיצוב

מבחינת החלל הנוכחי של המטבח, אתם יכולים לחסוך כסף אם לא תכניסו בו שינויים.

אבל...

בבתים ישנים שנבנו בתקופת מתושלח היה מקובל לבנות את המטבח כחדר סגור עם דלת. אבל היום, בעידן הפייסבוק והשניצלים הקפואים, יותר מקובל לבנות מטבח הפתוח לכיוון הסלון.

שבירת קיר ופתיחת המטבח לכיוון הסלון לא חייבות להיות משהו יקר. זה משהו שיכול לשדרג מאוד מטבחים זולים בעלות לא רבה.

אז אם המטבח הנוכחי שלכם הוא חדר עם דלת, שבירת קיר היא משהו שהייתי לפחות בודק. אפילו אם בסוף תחליטו לא ללכת על זה.

שימוש בארונות המטבח הישנים הוא דרך נוספת להוזיל עלויות ולהפוך מטבחים יקרים למטבחים זולים. לעיתים קרובות החלפת דלתות הארונות וחזיתות המגירות, או צביעה מחדש שלהן יכולות לתת מראה ממש חדש למטבח.

ומה זה אומר?

זה אומר שיישאר לכם כסף לשבור את הקיר, להחליף את הריצוף, להתקין שיש איכותי, לקנות מכשירי חשמל חדשים וכדומה...

אז הנה טיפ זול ששווה זהב – תכניסו את זה טוב טוב לראש – מטבחים זולים ואיכותיים לא אומרים בהכרח החלפה של ארונות המטבח! ואם אתם לא מחליפים את ארונות המטבח, אלא רק משדרגים אותם, יישאר לכם כסף לדברים נוספים שיהפכו כל מטבח זול למטבח שנראה ומרגיש נהדר. קפיש?

ואם בכל זאת אתם רוצים להחליף את ארונות המטבח הנה כמה דברים שחשוב שתדעו. ארונות המטבח הזולים ביותר לא יחזיקו מעמד זמן רב. הם יתחילו להתפרק והגימור שלהם יישחק לא הרבה אחרי שההתקנה של המטבח תסתיים. בתוספת עלות לא גבוהה במיוחד אתם יכולים לקנות ארונות איכותיים וכן דלתות וחזיתות של מגירות עם גימור איכותי ועמיד. ואם תוסיפו לארונות ידיות מסוגננות, תקבלו ארונות מטבח במראה נהדר ובמחיר נמוך.

והנה טיפ דוקר – שימו לב שיש כאלה שמוכרים מטבחים זולים בהם ארונות המטבח מורכבים רק עם סיכות. ללא ברגים כלל. אם אתם קונים את המטבח שבוע לפני שאתם מוכרים את הבית זה יעבוד. אבל מעבר לכך, לא כדאי בכלל - זה מתפרק. נתלש. נהרס. בזבוז כסף. נקודה.

עוד דרך להפוך מטבחים זולים לאיכותיים ונהדרים היא אופן ההתייחסות למכשירי החשמל. אם מכשירי החשמל במטבח הנוכחי שלכם נראים טוב ומתפקדים היטב אין סיבה לא להמשיך להשתמש בהם. אבל, אם אתם רוצים להחליף את מכשירי החשמל כדי לקבל מראה של מטבח חדש, כדאי לכם לדעת ש...

מכשירי החשמל הזולים הם באותם הממדים כמו מכשירי החשמל היקרים. זה אומר שכשיתפנה לכם קצת כסף תוכלו לשדרג את המקרר הזול שקניתם במקרר איכותי יותר מבלי לשנות את מבנה הארונות. את המקרר הישן תמיד תוכלו למכור באינטרנט למישהו אחר.

והנה טיפ מחשמל – שווה להשקיע קצת יותר כסף במכשירי חשמל שקשה להחליפם בגלל שהם דורשים התקנה בעלות נוספת. למשל קולט אדים, כיריים קרמיים ואפילו מדיח כלים. מכשירי חשמל שקל להחליפם, כמו מקרר או תנור שהוא לא בילט אין, יכולים להיות זולים יותר.

בהקשר הזה... גם כיור הוא אביזר ששווה להשקיע בו. החלפת כיור בלוי יכולה לעלות לא מעט בגלל מחיר הפירוק וההרכבה.

החלפת הריצוף במטבח וצביעה מחודשת של הקירות יכולה לשדרג מטבחים זולים. אם אתם לא מחליפים את הארונות ונשאר לכם קצת כסף, אחד הדברים שממש ישנו לטובה את מראה ועיצוב המטבח הוא החלפת הריצוף.

וזה לא חייב להיות יקר. היום לא מפרקים את המרצפות הישנות אלא מרכיבים את החדשות מעליהן. וגם אריחי הריצוף עצמם לא חייבים להיות יקרים. בקיצור... דרך נפלאה לקבל מראה חדש למטבח.

ומה לגבי צביעה מחודשת של הקירות. אולי לא בלבן אלא בצבע שיכניס קצת חיים ואנרגיה מחודשת למטבח? עבודת צביעה טובה לא עולה יותר מעבודת צביעה בינונית. זה רק אומר שאתם צריכים להשקיע קצת זמן בחיפוש בעל המקצוע המוכשר שיעשה עבודה איכותית. ולא מישהו שימרח אתכם (תרתי משמע).

תאורה למטבח איכותית היא לפעמים הדבר שעושה את הבדל בין מטבחים זולים ונהדרים לכאלה שהם סתמיים. נגמרו הימים בהם התאורה היחידה שהייתה במטבח היא נורה אחת במרכז התקרה. ובכל זאת, אפילו במטבחים חדשים אתם יכולים עדיין לראות תאורה מיושנת כזו.

תאורה דקורטיבית בתוך ארונות עם דלתות זכוכית, מעל משטח השיש, מתחת לארונות העליונים, ומספר נורות דקורטיביות התלויות מהתקרה הם רק חלק מהאפשרויות שיעשו הבדל אדיר. וזה לא יקר במיוחד.

אם אתם גם מחליפים את הארונות, זאת בכלל הזדמנות מצוינת להעביר חוטי חשמל ולהתקין מפסקים חדשים. אם הארונות כבר מורכבים זה יכול להיות יקר יותר.

ודבר אחרון בקשר לתכנון ועיצוב המטבח. כמו שבטח כבר הספקתם להבין, מטבחים זולים ואיכותיים לא אומרים בהכרח החלפה של ארונות המטבח, אלא שינויים תכנוניים ועיצוביים במטבח הישן. העזרות במעצב מטבחים לעשיית השינויים האלה היא לא הוצאה מיותרת. להיפך. רוצים דוגמא? בבקשה...

אפשרות אחת - אתם יכולים להשקיע 18,000 שח בארונות מטבח חדשים כולל שיש חדש. אבל בלי לשבור קיר שעבר זמנו, בלי לצבוע את הקירות בצבעים חיים, ובלי להשקיע בתאורה שתשדרג את המטבח.

אפשרות שניה – אתם משקיעים 4500 שח בשיש איכותי, עוד 5000 שח בהחלפת דלתות המטבח וחזיתות המגרות, 4000 שח בהחלפת הריצוף וצביעת הקירות, 1500 שח בתאורה חדשה ויפה כולל תאורה מעל משטח השיש. ונשאר לכם 2500 שח לשלם למעצב המטבחים שיגיד לכם איך לעשות את כל זה בצורה הכי טובה. סך הכל 17,500שח...

ככה משדרגים מטבחים זולים ועוד יוצאים ברווח של 500 שח. מה אתם אומרים. שווה בדיקה?

4.1943127962085 1 1 1 1 1 דירוג: 4.19 - 211 הצבעות
פרזול למטבח חזיתות מטבח חיפוי קיר מזכוכית
עמרי רדאי

הירשמו לטיפים שלי וקבלו מידע עשיר ומגוון שיסייע לכם בהוזלת עלויות ובעיצוב מטבח נוח לעבודה ויפה!

בנוסף תקבלו מיידית ובחינם דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן.

כן! שלח אליי את הטיפים!

תשובות לשאלות קוליות

איך לשדרג מדפים במטבח לבן?

גימור מט או מבריק לארונות מטבח לבנים?

מה צריך להיות גובה מיקרוגל בארון בילטאין?

שאלות ותשובות נוספות? לחצו כאן.

×

הרשמו לטיפים שלי וקבלו מיידית ובחינם...

 • שיטות עבודה בהן אני משתמש באופן אישי בכל מטבח אותו אני מעצב ומתכנן
 • רעיונות מקוריים שיסייעו לכם לתכנן מטבח סופר פרקטי ויפיפה!
 • מידע שיסייע לכם להוזיל את עלויות המטבח ולחסוך כסף!
 • בונוס - דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן
 • אני שונא ספאם ולעולם לא שולח ספאם. כתובת המייל שלכם בטוחה אצלי ולעולם לא אעביר אותה למישהו אחר.

אני כבר חייבת לתת לך פידבק על הטיפים האדירים שלך! העצות מצוינות. הכתיבה קולחת. אתה מחדש לנו דברים. מתייחס למה שחשוב לי מכל: פרקטיות ואסתטיקה. ולא שוכח לדבר על עלויות. לא ראיתי התייחסות כזו בשום מקום אחר.

--ליאת הלפרין. ירושלים

×

הרשמו לטיפים שלי וקבלו מיידית ובחינם...

 • שיטות עבודה בהן אני משתמש באופן אישי בכל מטבח אותו אני מעצב ומתכנן
 • רעיונות מקוריים שיסייעו לכם לתכנן מטבח סופר פרקטי ויפיפה!
 • מידע שיסייע לכם להוזיל את עלויות המטבח ולחסוך כסף!
 • בונוס - דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן
 • אני שונא ספאם ולעולם לא שולח ספאם. כתובת המייל שלכם בטוחה אצלי ולעולם לא אעביר אותה למישהו אחר.

אני כבר חייבת לתת לך פידבק על הטיפים האדירים שלך! העצות מצוינות. הכתיבה קולחת. אתה מחדש לנו דברים. מתייחס למה שחשוב לי מכל: פרקטיות ואסתטיקה. ולא שוכח לדבר על עלויות. לא ראיתי התייחסות כזו בשום מקום אחר.

--ליאת הלפרין. ירושלים

×
מחפשים מעצבת פנים מומלצת?

סורנה כפיר היא מעצבת פנים מומלצת מטעם לימון מטבחים העוסקת בתכנון ועיצוב פנים לדירות ובתים בשיפוץ ודירות קבלן בתהליך בניה.

"כל פרויקט שיפוץ ובניה הוא אתגר מרגש עבורי. יחד אתכם נוכל למצוא פתרונות ולהפוך אילוצים ונתונים קבועים של השטח לבית פרקטי, אישי וייחודי בהתאם לחלומות ולרצונות שלכם."

סורנה כפיר
תכנון ועיצוב פנים
www.soranakfir.com
054-7202280