מטבחים יד שניה - האם זה כדאי?

אז למה בכלל לקנות מטבחים יד שניה?

אתם בטח יודעים מהי התשובה. אבל בכל זאת, למטבחים יד שניה יש לא מעט יתרונות...

לא רק שהמחיר הנמוך יחסית של מטבחים יד שניה הוא אטרקטיבי יותר, אלא שהמשמעות של קניית מטבחים יד שניה היא גם שלא תצטרכו להסתובב באיקאה שעות, רק כדי לגלות בסוף שאין להם מטבחים במלאי, וזה אחרי שניסיתם להבין מה 'נכון' ומה 'לא נכון' לקנייה באיקאה ובסוף קניתם כל מיני דברים במאות שקלים, אבל מטבח?? נייט!

מלבד זה, כשקונים מטבחים יד שניה לפעמים אפשר לקנות גם את מוצרי החשמל המשומשים ולקבל חבילה שלמה במחיר נמוך.

אז סיכמנו, בקניית מטבחים יד שניה היתרון הגדול הוא מחיר.

אבל מהם החסרונות??

בוא נעשה סדר בדברים ונעבור ביחד על החסרונות. סביר להניח שתכף תקראו דברים שעוד לא חשבתם עליהם...

כאשר תסתכלו באתרי האינטרנט השונים על תמונת של מטבחים יד שניה ותקראו את התיאור שלהם, חשוב שתדעו שהם לא משקפים תמיד את מצבם האמיתי. בדיוק כמו שקונים מכונית יד שניה. האם אי פעם ראיתם מודעת מכירה של מכונית משומשת שלא כתוב בה 'מצב מכני מצוין. שמורה היטב!'? והאם כל המכוניות כאלה? ברור שלא. למעשה רובן לא כאלה. ובמטבחים יד שניה... אותו הדבר.

מצד שני, ייתכן ותמצאו מציאה. מטבח מודרני וחדש במחיר של משומש. סתם כי מישהו שלא חסר לו כסף החליט שנמאס לו מהמטבח אחרי שלוש שנים...

סביר להניח שתצטרכו לפרק את המטבח ולהובילו. מצאתם מטבח יד שניה המוצא חן בעיינכם? יופי! אבל אל תשכחו שצריך לפרק את המטבח, להובילו, ולהרכיבו אצלכם. אפילו אם יש לכם ידיים טובות, פירוק והרכבה של מטבח הוא לא דבר טריוויאלי למי שאין לו ניסיון. ובסוף, יכול להיות מצב שגם תעשו נזק למטבח וגם תקראו לנגר שיציל אתכם מהבושה וייקח מכם מחיר מופקע...

אתם יודעים מה? יש לי רעיון. אם מצאתם מטבח יד שניה המוצא חן בעיניכם. בררו עם נגר כמה יעלה פירוק, הובלה והרכבת המטבח אצלכם. נהלו משא ומתן עם מוכר המטבח המשומש והסבירו לו שאתם צריכים להיעזר בנגר לצורך הפירוק וההרכבה ונסו להוריד את המחיר. כך יכול להיות שעדיין תישארו עם מטבח יד שניה במחיר זול אבל עם נגר מקצועי שייעשה את העבודה המקצועית וגם ייקח עליו את האחריות לביצוע העבודה.

ואם כבר מדברים על אחריות...

האם לקחתם בחשבון שאין למטבחים יד שניה אחריות? אותה אחריות שתקבלו כשתקנו מטבח מחברת מטבחים או מנגריה פרטית. לפעמים האחריות הזו יכולה להגיע ל-10 שנים! האחריות הזו (כמו כל אחריות או ביטוח) היא בעצם סוג של שקט נפשי שלא יהיה לכם אם תקנו מטבחים יד שניה.

ואיזה עוד חסרונות יש?

הסיכוי למצוא חלקי חילוף תואמים במטבחים יד שניה הוא נמוך. אם למשל אחת הדלתות זקוקה לתיקון או להחלפה כתוצאה מהפירוק או מההובלה (הפרזול ניזוק או שהפורמייקה נשרטה וכדומה), יהיה לכם קשה למצוא דלת תואמת. ייתכן שתצטרכו לשלם לנגריה כמה מאות שקלים לתיקון או להסתפק במטבח יד שניה עם דלת בעייתית...

ומה עוד?

מציאת המטבח המתאים לכם יכולה לקחת לא מעט זמן ומאמץ. תצטרכו לשבת על לוחות המודעות באינטרנט ולנסוע לראות מטבחים יד שניה פוטנציאלים במקומות מוזרים. האם אתם יודעים למשל איפה נמצא היישוב 'זנוח'?? (התשובה במהופך)

טקסט הפוך של מיקום הישוב זנוח

ומה לגבי אופנתיות. האם אתם רוצים להתקין אצלכם מטבח שמראש הוא כבר לא אופנתי?? יכול להיות שכן ויכול להיות שלא. אבל... סביר להניח שמטבחים יד שניה מהמודה האחרונה לא כל כך מככבים בלוחות המודעות.

הרבה חסרונות נכון?

אבל המחיר. אך המחיר...

כל כך זול לעומת 20,000-30,000שח עלות של מטבח חדש שקשה לעמוד בפיתוי. ולכן, למרות כל החסרונות לא הייתי מוותר מראש על קנית מטבחים יד שניה. באמת! גם אם מדובר במטבח לדירה החדשה שלכם, וגם אם מדובר במטבח לדירה שאתם משכירים לסטודנטים תפרנים...

תמונה של שרטוט מטבחים יד שניה

שרטטו את המטבח שלכם וחשבו כמה ארונות תחתונים ועליונים תצטרכו.

תמונה של שרטוט מטבחים יד שניה

שרטטו את המטבח שלכם וחשבו כמה ארונות תחתונים ועליונים תצטרכו.

אז איך קונים מטבחים יד שניה? הנה כמה טיפים שכדאי שתזכרו...

 • שרטוט. דבר ראשון שרטטו את המטבח שלכם וחשבו כמה יחידות של ארונות מטבח תחתונים וכמה יחידות של ארונות מטבח עליונים אתם צריכים. אחרי שיש לכם רשימה של מספר הארונות, חפשו באתרים כמו 'יד 2' מטבחים משומשים המתאימים לכמות הארונות שאתם צריכים. אתם יכולים לבדוק גם באתר של המרכז למטבחים יד שנייה.
 • הקנייה עצמה של מטבחים יד שניה. אחד הכללים בקניה של מטבחים יד שניה הוא לקנות יותר ארונות מטבח ממה שתצטרכו בפועל. הסיבה לכך היא שאם תמצאו דלת שניזוקה או שנשרטה, הסיכוי שתמצאו דלת חלופית חדשה תואמת לגמרי שואף ל-0 עגול. משטחי עבודה קל להחליף, אבל דלתות וחיפוי צד של ארונות... ממש לא!
 • פירוק ואיסוף המטבח. קחו בחשבון שמשטחי העבודה הם בדרך כלל כבדים. לכן כדאי שלפירוק יגיעו לפחות 2-3 אנשים ללא פריצת דיסק בגב... בנוסף, בעת הפירוק כדאי גם לשרטט את המבנה של המטבח הישן ולסמן את יחידות ארונות המטבח. כך ההרכבה תהיה קלה יותר.
 • הובלה ואחסון. הביאו אתכם הרבה חבלים ושמיכות כדי להגן על ארונות המטבח בעת ההובלה. אם אתם צריכים לאחסן את המטבח לפני ההרכבה, קחו בחשבון שאחסון כזה דורש יחסית הרבה מקום. ארונות של מטבחים יד שניה ומטבחים בכלל הם די גדולים.
 • הרכבת המטבח. סיכוי סביר שיישארו חורים של ברגים פה ושם. לכן, לפני ההרכבה קנו מילוי היכול לסתום את החורים בצבע מתאים.
 • הרכבת השיש וחיפוי הקיר. תוכלו לעשות זאת בעצמכם. ולצורך זה אתם יכולים להיעזר בוידאו המצורף מיו-טיוב. אם זה נראה לכם מסובך ובלתי אפשרי. בקשו מאיש מקצוע לעשות זאת.

בשורה התחתונה, קניית מטבחים יד שניה יכולה להיות משתלמת מאוד ולחסוך אלפי שקלים.

...ולפעמים יש מציאות! אם יש לכם מזל או סבלנות תמצאו גם מטבחים יד שניה מאוד מודרניים וחדשים שלמישהו נמאס מהם. חבל לפספס.

ההמלצה העיקרית שלי – אל תנסו לפרק ולהרכיב את המטבח לבד. זה מסובך ממה שנדמה לכם, ולמעשה זה מסובך מדי. או במילים אחרות... זה לא מספיק שהגבר שלך יודע לקדוח חורים בקיר, להתקין מדפים ולהחליף נורות... ;-)

אחרי שמצאתם מטבח יד שניה הנראה לכם. בקשו הצעת מחיר מנגר לביצוע העבודה.

אז שתהיה לכם קנית מטבחים יד שניה מוצלחת!

4.3026315789474 1 1 1 1 1 דירוג: 4.30 - 228 הצבעות
פרזול למטבח חזיתות מטבח חיפוי קיר מזכוכית
עמרי רדאי

הירשמו לטיפים שלי וקבלו מידע עשיר ומגוון שיסייע לכם בהוזלת עלויות ובעיצוב מטבח נוח לעבודה ויפה!

בנוסף תקבלו מיידית ובחינם דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן.

כן! שלח אליי את הטיפים!

תשובות לשאלות קוליות

איך לשדרג מדפים במטבח לבן?

גימור מט או מבריק לארונות מטבח לבנים?

מה צריך להיות גובה מיקרוגל בארון בילטאין?

שאלות ותשובות נוספות? לחצו כאן.

×

הרשמו לטיפים שלי וקבלו מיידית ובחינם...

 • שיטות עבודה בהן אני משתמש באופן אישי בכל מטבח אותו אני מעצב ומתכנן
 • רעיונות מקוריים שיסייעו לכם לתכנן מטבח סופר פרקטי ויפיפה!
 • מידע שיסייע לכם להוזיל את עלויות המטבח ולחסוך כסף!
 • בונוס - דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן
 • אני שונא ספאם ולעולם לא שולח ספאם. כתובת המייל שלכם בטוחה אצלי ולעולם לא אעביר אותה למישהו אחר.

אני כבר חייבת לתת לך פידבק על הטיפים האדירים שלך! העצות מצוינות. הכתיבה קולחת. אתה מחדש לנו דברים. מתייחס למה שחשוב לי מכל: פרקטיות ואסתטיקה. ולא שוכח לדבר על עלויות. לא ראיתי התייחסות כזו בשום מקום אחר.

--ליאת הלפרין. ירושלים

×

הרשמו לטיפים שלי וקבלו מיידית ובחינם...

 • שיטות עבודה בהן אני משתמש באופן אישי בכל מטבח אותו אני מעצב ומתכנן
 • רעיונות מקוריים שיסייעו לכם לתכנן מטבח סופר פרקטי ויפיפה!
 • מידע שיסייע לכם להוזיל את עלויות המטבח ולחסוך כסף!
 • בונוס - דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן
 • אני שונא ספאם ולעולם לא שולח ספאם. כתובת המייל שלכם בטוחה אצלי ולעולם לא אעביר אותה למישהו אחר.

אני כבר חייבת לתת לך פידבק על הטיפים האדירים שלך! העצות מצוינות. הכתיבה קולחת. אתה מחדש לנו דברים. מתייחס למה שחשוב לי מכל: פרקטיות ואסתטיקה. ולא שוכח לדבר על עלויות. לא ראיתי התייחסות כזו בשום מקום אחר.

--ליאת הלפרין. ירושלים

×
מחפשים מעצבת פנים מומלצת?

סורנה כפיר היא מעצבת פנים מומלצת מטעם לימון מטבחים העוסקת בתכנון ועיצוב פנים לדירות ובתים בשיפוץ ודירות קבלן בתהליך בניה.

"כל פרויקט שיפוץ ובניה הוא אתגר מרגש עבורי. יחד אתכם נוכל למצוא פתרונות ולהפוך אילוצים ונתונים קבועים של השטח לבית פרקטי, אישי וייחודי בהתאם לחלומות ולרצונות שלכם."

סורנה כפיר
תכנון ועיצוב פנים
www.soranakfir.com
054-7202280