מטבח אנגלי – האם זה הטעם שלכם?

אחח... מטבח אנגלי. איזה חמימות. איזו רומנטיות. איזה עיצוב ויופי הממלאים את הלב...

דמיינו מטבח שבו הארונות נראים כמו רהיטים איכותיים – עשויים עץ מלא. הדלתות מגולפות וחרוטות. רגלי שולחן האוכל מעוצבות כעמודי שיש מושקעים. חיפוי הקיר שמעל השיש עשוי קרמיקה עם ציורים שנעשו בעבודת יד.

...איזה קסם של מטבח. כמעט חלום.

אם אתם אוהבים מטבחים מעץ מלא. חמים ומזמינים. כאלה שכל פרט בעיצוב שלהם נלקח בחשבון – מהעיצוב של דלתות הארונות ועד הפרטים הקטנים ביותר של הידיות והאהילים. אז מטבח אנגלי בהחלט יכול להיות מתאים בשבילכם. מצד שני...

אין כללים נוקשים המגדירים מה מטבח אנגלי. אין שני מטבחים כאלה הנראים אותו הדבר. לכל אחד יש את האופי שלו. כל אחד הוא יצירה בפני עצמה.

ובואו נשבור ביחד מיתוס – מטבח אנגלי לא חייב להיות לבן...

יכול להיות למשל שתראו איפשהו מטבח אנגלי יפיפה עם דלתות צבועות לבן, אבל אתם בכלל מאוד אוהבים את המראה הטבעי של העץ. אין בעיה – קחו רעיונות מהמטבח הלבן ויישמו אותם למטבח שלכם שיהיה עם גימור שבו יראה העץ הטבעי. זה יראה נפלא וזה יהיה העיצוב והרעיון שלכם!

בהמשך הדף תוכלו לראות תמונות של מטבחים אנגליים ולקחת מהם רעיונות. אבל...

אם בכל זאת אתם רוצים לדעת מהם הקווים המנחים של עיצוב מטבח אנגלי אז הנה הם:

 • מטבח אנגלי הוא בעצם מטבח כפרי מאוד חם ומזמין
 • המטבח עשוי בדרך כלל מעץ מלא, צבוע או בגימור טבעי
 • הדלתות בדרך כלל הן עם חריטות מיוחדות המעניקות למטבח את אופיו המיוחד
 • במטבח משולבים עיטורים מגולפים אותנטיים
 • שולחן האוכל והכיסאות מעוצבים בסגנון דומה
 • ידיות הארונות והמגירות הן עם אופי וסטייל מסוימים המתאימים לסגנון

בסך הכל, כדי ליצור מטבח אנגלי עם אוירה ואופי אמיתיים כל הפריטים והבחירות העיצוביות של המטבח צריכים להשלים ולחזק זה את זה. אם למשל תבחרו להתקין במטבח אנגלי ברז 'מודרני' זה קצת יקלקל. אבל... אם תבחרו בברז מסוגנן בעיצוב כפרי, המטבח בכללותו יראה יותר טוב. למרות שזה רק הברז.

והנה טיפ בחינם – אם אתם רוצים מראה של מטבח אנגלי אבל התקציב שלכם מוגבל, אתם יכולים לבחור באלמנט אחד או שניים במטבח ולהשקיע בהם יותר כך שיביאו למראה שמתאים לכם. רוצים דוגמא? בבקשה...

אתם יכולים להשקיע באהילים יקרים שממש יוצרים אוירה. כאלה שמשתלשלים עם שרשראות מהתקרה ונגמרים במעין קערה. זה ייצור אוירה ממש קסומה וייתן אופי למטבח שלכם. ולא פחות חשוב... תוכלו להשוויץ מול החברים שלכם בכיף!

מטבח אנגלי לא חייב להיות גדול. רוב התמונות שתראו (כאן, באתרים אחרים ובמגזינים השונים) הן תמונות של מטבחים גדולים.

למה?

פשוט כי זה נראה טוב יותר ונראה מרשים יותר. גם אם המטבח שלכם הוא מטבח קטן או בינוני, עדין אפשר לעצב אותו בסגנון של מטבח אנגלי. השתמשו בתמונות כמקור להשראה ולא כמקור לחיקוי.

מכירים את האמרה שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים? אז היא ממש נכונה כשמדובר במטבחים... הדברים קטנים - הידיות של הדלתות והמגירות, הברזים, האגרטל שבפינה או סלסלת הפירות יכולים לעשות את ההבדל בין מטבח שנראה בסדר למטבח עם אופי וייחודיות. מטבח שנראה ומרגיש מצוין.

שתי הערות אחרונות ממש לפני שאתם מגיעים לתמונות...

 • לא תראו כאן הרבה תמונות של מטבח אנגלי לבן. למה? כדי לגוון. כדי שתוכלו לקחת רעיונות שונים מהתמונות השונות והמגוונות.
 • כדאי לעבור על התמונות עם ההסברים לאט ואפילו לחזור לכאן בפעם אחרת. אני מבטיח שתגלו דברים חדשים בתמונות המוכרות.

אם עדיין לא קראתם את הדף על סגנונות המטבחים אני מציע לעשות זאת לפני שאתם ממשיכים לקרוא על מטבח אנגלי, על מנת שתפיקו את המרב מהתמונות. אז...

לחצו כאן אם אתם רוצים לקרוא את הדף על סגנונות של מטבחים מעוצבים.

תמונות של מטבח אנגלי


מראה של מטבח אנגלי עם אי במרכזו הנתמך על ידי רגליים מעוצבות.

מטבח אנגלי זה בנוי מעץ מייפל. שימו לב לרגליים של האי, לעיצוב הכיסאות ולחיפוי של קולט האדים. ממש יוצרים מטבח עם אופי. מה אתם אומרים לגבי מדיח הכלים? נראה לכם מתאים? נסו עכשיו לדמיין אהילים מעוצבים יורדים מהתקרה. משתפר?


מראה של מטבח אנגלי עם אי מיוחד הנראה ממש כמו רהיט

מטבח אנגלי עם ניגודיות חזקה בגוונים. מה שמעניק למטבח הזה את האופי שלו הוא החיפוי של קולט האדים, החריטות על הארונות, והקרניזים (הפס שנמצא מעל הארונות). ועוד משהו, הסתכלו על האי. הוא ממש נראה כמו רהיט ולא כמו אי 'רגיל'.


מטבח אנגלי בו רצפת הפרקט משרה אוירה חמימה וכפרית.

מטבח אנגלי עם שילוב של צבעים. גם אם אין לכם תקציב לכזה מטבח יש כאן הרבה רעיונות שאפשר לאמץ. סגנון האי, שילוב של גימורים שונים לעץ מלא, ואפילו שילוב של מכשירי חשמל מנירוסטה במטבח אנגלי.

והנה טיפ שאולי כבר חשבתם עליו – הסתכלו על רצפת הפרקט. איזה אוירה חמימה וכפרית היא משרה. נסו עכשיו לדמיין את המטבח עם ריצוף רגיל – לא אותה תחושה, נכון? אם התקציב שלכם מוגבל, השקעה בריצוף היא דרך נהדרת כדי לתת למטבח שדרוג רציני. אתם רושמים?


מראה של מטבח אנגלי מעץ דובדבן כהה עם ארונות מהרצפה ועד התקרה.

וכאן אתם יכולים לראות מטבח אנגלי מעץ דובדבן. יש במטבח הזה שני אלמנטים שגורמים לו להיראות 'כבד' ויוקרתי. הראשון הוא הארונות ההולכים מהרצפה ועד התקרה. השני הוא הגוון הכהה של העץ. שימו לב גם לכך שהדבר העיקרי שהופך את המטבח הזה לאנגלי הוא הקרניז (הפס מעל הארונות שמגיע לתקרה).

אז עכשיו אתם יודעים מה אתם צריכים לעשות אם אתם רוצים שהמטבח שלכם יהיה כבד ויוקרתי. ואפילו עוד יותר טוב... אתם יודעים מה לא לעשות אם אתם רוצים מטבח קליל ואוורירי!


מראה של מטבח אנגלי עם ארונות לבנים ואי מעץ דובדבן.

והנה עוד דוגמא קלאסית. מטבח אנגלי עם אי מעץ דובדבן הנראה כמו רהיט. ארונות עם דלתות חרוטות וברז מתאים לסגנון. שימו לב גם לתאורה מתחת לארונות העליונים. זה לא רק מגביר את 'הדרמטיות' של המטבח, זה גם באמת שימושי...


מראה של מטבח אנגלי עם ארונות בגוון לבן ואפור ורצפת פרקט.

דוגמא לשילוב של צבעים ואריחים היכול לרכך מראה של מטבח אנגלי. מטבח לבן באופן כללי (לא המטבח הזה) הוא מאוד בוהק ולא כל כך חמים. על מנת לרכך קצת מטבח כזה אפשר לשלב צבעים ולהשתמש באריחים מעל השיש (כל עוד הם לא לבנים בעצמם), בדיוק כמו כאן. המטבח האנגלי הזה הוא דוגמא מצוינת לכך. ועכשיו שאלה – מה לפי דעתכם מרכך כאן עוד את מראה המטבח?

רמז – זה קשור לרצפה...


מראה של מטבח אנגלי בו מכשירי חשמל עם גימור נירוסטה יוצרים שילוב מעניין.

מכשירי חשמל מנירוסטה הם דרך נהדרת להכניס טוויסט מודרני לתוך מטבח אנגלי. שימו לב גם לגוון הריצוף ולגוון של השיש. גוונים דומים יוצרים תחושה של עיצוב שלם והרמוני. מה אתם אומרים על כמות ומגוון אמצעי החימום, האפייה והבישול במטבח הזה. ממש מטבח לגדוד...


מראה של מטבח אנגלי עם עץ בגימור שקוף וארונות מעוגלים.

וכמעט לפני סיום... מטבח אנגלי עם ארונות מעוגלים. גם יפה וגם מאוד שימושי – זה יכול לאפשר שיש ארוך מבלי ליצור תחושה של סגירות, וגם לגרום לתחושה של זרימה.

עוד יתרון אם יש לכם ילדים – סיכוי קטן יותר שתגיעו למיון כי אחד מהם פתח את הראש כשרץ עם פרוסת לחם מרוחה בשוקולד ונתקע בשיש.

החסרון – יקר. ולא כל יצרן מטבחים יהיה מוכן ויוכל לעשות זאת.


זהו. כמעט והגעתם אל סוף העמוד. אם קראתם את ההסברים על מטבח אנגלי ורשמתם לעצמכם רעיונות שונים לדברים שאתם מתחברים אליהם – הרווחתם. אם לא עשיתם זאת, אני ממליץ בחום לחזור למעלה ולקרוא את ההסברים השונים על התמונות ולהסתכל על הפרטים הקטנים. לא תאמינו לכמה רעיונות חדשים תחשפו וכמה יצירתיות זה יעורר בכם.

למרות שבטח כבר קראתם למעלה את מה שאני עומד לכתוב שוב, אני מרגיש צורך לעשות זאת כדי לחזק. הנה זה בא...

גם אם המטבח שלכם הוא מטבח קטן או בינוני או שהתקציב שלכם מוגבל, עדין אפשר לעצב אותו בסגנון של מטבח אנגלי. השתמשו בתמונות כמקור להשראה ולרעיונות ולא כמודל לחיקוי!

4.6777777777778 1 1 1 1 1 דירוג: 4.68 - 180 הצבעות
פרזול למטבח חזיתות מטבח חיפוי קיר מזכוכית
עמרי רדאי

הירשמו לטיפים שלי וקבלו מידע עשיר ומגוון שיסייע לכם בהוזלת עלויות ובעיצוב מטבח נוח לעבודה ויפה!

בנוסף תקבלו מיידית ובחינם דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן.

כן! שלח אליי את הטיפים!

תשובות לשאלות קוליות

איך לשדרג מדפים במטבח לבן?

גימור מט או מבריק לארונות מטבח לבנים?

מה צריך להיות גובה מיקרוגל בארון בילטאין?

שאלות ותשובות נוספות? לחצו כאן.

×

הרשמו לטיפים שלי וקבלו מיידית ובחינם...

 • שיטות עבודה בהן אני משתמש באופן אישי בכל מטבח אותו אני מעצב ומתכנן
 • רעיונות מקוריים שיסייעו לכם לתכנן מטבח סופר פרקטי ויפיפה!
 • מידע שיסייע לכם להוזיל את עלויות המטבח ולחסוך כסף!
 • בונוס - דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן
 • אני שונא ספאם ולעולם לא שולח ספאם. כתובת המייל שלכם בטוחה אצלי ולעולם לא אעביר אותה למישהו אחר.

אני כבר חייבת לתת לך פידבק על הטיפים האדירים שלך! העצות מצוינות. הכתיבה קולחת. אתה מחדש לנו דברים. מתייחס למה שחשוב לי מכל: פרקטיות ואסתטיקה. ולא שוכח לדבר על עלויות. לא ראיתי התייחסות כזו בשום מקום אחר.

--ליאת הלפרין. ירושלים

×

הרשמו לטיפים שלי וקבלו מיידית ובחינם...

 • שיטות עבודה בהן אני משתמש באופן אישי בכל מטבח אותו אני מעצב ומתכנן
 • רעיונות מקוריים שיסייעו לכם לתכנן מטבח סופר פרקטי ויפיפה!
 • מידע שיסייע לכם להוזיל את עלויות המטבח ולחסוך כסף!
 • בונוס - דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן
 • אני שונא ספאם ולעולם לא שולח ספאם. כתובת המייל שלכם בטוחה אצלי ולעולם לא אעביר אותה למישהו אחר.

אני כבר חייבת לתת לך פידבק על הטיפים האדירים שלך! העצות מצוינות. הכתיבה קולחת. אתה מחדש לנו דברים. מתייחס למה שחשוב לי מכל: פרקטיות ואסתטיקה. ולא שוכח לדבר על עלויות. לא ראיתי התייחסות כזו בשום מקום אחר.

--ליאת הלפרין. ירושלים

×
מחפשים מעצבת פנים מומלצת?

סורנה כפיר היא מעצבת פנים מומלצת מטעם לימון מטבחים העוסקת בתכנון ועיצוב פנים לדירות ובתים בשיפוץ ודירות קבלן בתהליך בניה.

"כל פרויקט שיפוץ ובניה הוא אתגר מרגש עבורי. יחד אתכם נוכל למצוא פתרונות ולהפוך אילוצים ונתונים קבועים של השטח לבית פרקטי, אישי וייחודי בהתאם לחלומות ולרצונות שלכם."

סורנה כפיר
תכנון ועיצוב פנים
www.soranakfir.com
054-7202280