מטבח לבן – רעיונות לעיצוב ולהשראה

מהן האסוציאציות שלכם כשאתם רואים תמונה של מטבח לבן או כשאתם נמצאים בתוך מטבח כזה?

לפני שאתם ממשיכים לקרוא, עצרו לרגע ונסו לדמיין.

אני מחכה...

כבר דמיינתם? אוקיי. בואו נמשיך.

האם חשבתם על משהו...

עליז, שמח וקליל? או אולי על מטבח גדול, או על מקום שקל לעבוד בו?

זה ממש לא משנה אם מה שיש לכם בדמיון הוא מטבח כפרי או מטבח מודרני. במטבחים רבים שתראו הצבע הלבן הוא הצבע הדומיננטי. מטבח לבן גורם לחדר להיראות גדול יותר, מלא חיים ומקום שנעים וקל לעבוד בו, ולכן הוא מאוד פופולרי. הצבע הלבן הוא רקע מתאים לאבזור צבעוני של המטבח (נסו לדמיין למשל kitchen-aid אדום בתוך מטבח לבן או פרחים באגרטל צהוב המונח על שולחן האוכל).

עוד תכונה נחמדה של מטבח לבן בהקשר זה, היא שאם תרצו תוכלו לשנות את הצבעוניות של המטבח רק על ידי שינוי הצבע של האביזרים. למשל החלפת האגרטל הצהוב באגרטל ירוק או החלפת מפת השולחן הכתומה ב...

מפה כחולה.

כמה נפלא!

והנה עוד כמה רעיונות להוספת צבע וסטייל בתוך מטבח לבן...

כאשר גם קירות המטבח לבנים וגם ארונות המטבח בהירים, תוכלו להוסיף סטייל ואופי למטבח על ידי החלפת הידיות הרגילות בידיות צבעוניות ומלאות חיים. כדאי לכם לבחור בידיות שיש בהן צבע כלשהו שכבר נמצא במטבח (לא לבן!), כך שתיווצר הרמוניה בין האלמנטים השונים שבמטבח.

הוספת צמחים אל מטבח לבן היא דרך נהדרת להפוך אותו לחי ומעניין יותר. מטבח לבן וצמחים הם בדרך כלל זיווג מוצלח. כדאי לכם לבחור בצמחים עם פרחים צבעוניים או בצמחים שצבע העלים שלהם יתאים לאלמנט אחר בחדר. כך הרקע הלבן יגרום לצמחים לבלוט יותר ולזקוף גבעול.

ועוד משהו...

אם יש חלל בין הארונות העליונים לבין התקרה תוכלו למקם בו את הצמחים. כך תוסיפו צבע מבלי לגזול שטח דלפק או שיש.

שימוש בטקסטורות שונות הוא דרך נוספת להוספת עניין לתוך מטבח לבן. למשל פריסה של שטיחונים או של מפת שולחן עם טקסטורה מעניינת. אם אתם רוצים ליצור הרמוניה ואחידות כדאי לכם להשתמש בטקסטורה דומה במקומות שונים במטבח. רוצים דוגמא? בבקשה... אתם יכולים לבחור בשטיח עם טקסטורה מסוימת וצבע מסוים ולהתאים לו סט של תחתיות לצלחות עם אותה הטקסטורה או עם אותו הצבע.

גם השימוש באריחים יכול להיות משהו מאוד מיוחד. אתם יכולים להוסיף אריחים צבעוניים או אריחים עם טקסטורה מעניינת מעל השיש. ואתם גם יכולים להתאים לכך אריחים עם עיצוב דומה במרכז שולחן האוכל או במרכז האי - אופציה קצת יקרה אבל מאוד יפה. אם התקציב שלכם מוגבל (כמו של רובנו. לא?) אתם יכולים לתלות את האריחים במקומות שונים במטבח כמו תמונה, ועל ידי כך להשיג את האפקט שאתם רוצים.

ואם יש לכם ילדים כדאי לכם לקרוא את הפסקה הבאה...

יתרון נוסף של מטבח לבן הוא הקלות בה ניתן לשלב בו קישוטים לחגים ולהפוך אותו לחגיגי. במטבח לבן הקישוטים האלה לא ילכו לאיבוד בתוך בליל הצבעים האחרים אלא יבלטו ויעצימו את התחושה החגיגית. אם עד עכשיו לא תליתם קישוטים במטבח בחגים אז אולי הגיע הזמן להתחיל... אבל אולי בעצם כדאי קודם שהמטבח יהיה לבן!

בשורה התחתונה (טוב. לא באמת תחתונה), מטבח לבן מציע הרבה יותר אפשרויות עיצוביות ומשחקי צבעים מאשר כל מטבח אחר.

והערה אחרונה ממש לפני שאתם מגיעים לתמונות של מטבחים לבנים...

כדאי לעבור לאט על התמונות עם ההסברים ואפילו לחזור לכאן בפעם אחרת. אני מבטיח שתגלו דברים חדשים בתמונות המוכרות.

השתמשו בתמונות הבאות כמקור להשראה ולא כמודל לחיקוי. בכל תמונה רשמו לעצמכם מה אתם אוהבים. אפילו אם זה רק הצמחים... אם עדיין לא קראתם את הדף על סגנונות מטבחים אני מציע לעשות זאת לפני שאת ממשיכים לקרוא על מטבח לבן, על מנת שתפיקו את המרב מהתמונות. אז...

לחצו כאן אם אתם רוצים לקרוא את הדף על סגנונות של מטבחים מעוצבים. אני אחכה לכם כאן.

כבר חזרתם?

בואו נמשיך...

תמונות של מטבחים לבנים


מטבח לבן קטן

יש לכם מטבח קטן? גם הוא יכול להיות מטבח לבן! במטבח הזה השתמשו בכל סנטימטר פנוי לארונות (אבל אז לא נשאר מספיק כסף למקרר...). שימו לב לגיוון הנוצר על ידי הנירוסטה. ועכשיו חידה – איפה הידיות של הארונות?

התשובה – הידיות הן אינטגרליות - זהו סוד הקסם של המטבח הזה. נא לרשום לעצמכם!


מראה של מטבח לבן עם אלמנטים של מטבחים כפריים

אם אתם רוצים מטבח בהיר עם תחושה יותר מסורתית, לכו על מטבח לבן בסגנון כפרי. צבע משטח העבודה מרכך עוד את המראה של המטבח הזה והופך אותו לקצת יותר חמים. נותן לכם רעיונות?


מראה של מטבח לבן יוקרתי ומודרני

מטבח לבן אולטרה מודרני - אידאלי למקום גדול שבו אפשר לעמוד מרחוק ולהעריץ את המטבח. אם יש לכם מקום למטבח כזה אני מוריד את הכובע... אבל גם אם אין לכם מקום כזה, אולי יש פה אלמנטים שתוכלו לקחת. נסו לחשוב מהן נקודות העניין במטבח ואם הייתם מוסיפים עוד כאלה. מה דעתכם? אולי רק התאורה? או אולי רק הטלוויזיה שעל השיש...

והנה טיפ – אם יש לכם ילדים המטבח הזה יהיה בטיחותי מאחר ואין לשיש פינות חדות.


מטבח לבן בו הארונות הם עם ברק גבוה ויוצרים תחושה של מרחב

במטבח הלבן הזה השתמשו בציפוי ארונות עם הרבה ברק. למה? ההחזרים של האור מגדילים עוד יותר את תחושת המרחב. יפה נכון? אבל התחזוקה שלו דורשת הרבה עבודה, בייחוד אם יש לכם בבית ילדים שמתרוצצים עם ידיים מרוחות בשוקולד...


מראה של מבטח לבן בו השיש הוא בצבע ירוק וסלסלת פירות מונחת על האי

הנה דוגמא לכך שאפשר לשלב בתוך מטבח לבן צבעים מעניינים ויוצאי דופן. שיש בגוון ירוק?? מי היה חושב על זה בכלל! אבל זה נראה אחלה. רוצים להוסיף עוד צבע? שימו לב לצנצנות החומות ולאגרטל הפרחים הכחול.


מראה של מבטח לבן בו השתמשו בשטיחים ווילונות אדומים כדי להוסיף לו אופי

זוכרים שקראתם למעלה על התאמת צבע וטקסטורה של שטיחים כדי להוסיף אופי למטבח לבן? אז הנה דוגמא לכך. שימו לב גם לגוון הצהוב של הקיר – מוסיף עוד חמימות. לא?


מראה של מטבח לבן ללא הרבה צבעים. בעיקר אפור ונירוסטה בנוסף ללבן

אם אתם אוהבים מטבח לבן בסגנון המאופק אז שימו לב למטבח הזה. גוונים של לבן-אפור-שחור נותנים למטבח מראה מיוחד. הצבע השחור בריצוף חוזר על עצמו בשיש הגרניט, וגימור הנירוסטה של מכשירי החשמל מתאים לסוקל האפור (החלק שנמצא מתחת לארונות התחתונים).


מראה של מטבח לבן עם ריצוף מיוחד המזכיר משבצות של לוח שחמט

אין ספק שגולת הכותרת של מטבח לבן זה היא הריצוף. לא מתאים לכל אחד אבל אתם חייבים להודות שיש פה משהו מעניין. דרך אגב, מה אתם אומרים על הנוף שבחלון? גם אני רוצה כזה.


מראה של מטבח לבן עם ארונות בצבע שחור ולבן

מטבח לבן עם ניגודים. כאן החליטו ללכת על ממרח שוקולד-חלבה. מכירים אותו? נהנים מכל הטעמים והצבעים. בדיוק כמו במטבח הזה. ומה דעתכם על הריצוף?


מראה של מטבח לבן עם חיפוי קיר בצבע אדום המכניס למטבח עניין

והנה עוד דרך ליצור מטבח לבן עם צבע ועניין. חיפוי הקיר האדום עושה למטבח הזה רק טוב. נקודה למחשבה – מה לדעתכם היה קורה אם הריצוף היה בולט יותר? נסו לדמיין את המטבח עם ריצוף כהה.

תשובה – התחושה הייתה של מטבח קטן וצפוף יותר. לא כדאי במקרה הזה כי גם כך המטבח הזה לא גדול במיוחד.


מראה של מטבח לבן עם חיפוי קיר העשוי אריחים צבעוניים ודלתות ארונות עליונים מעניינות.

אריחים צבעוניים בחיפוי הקיר של מטבח לבן הם דרך נהדרת ליצור ניגוד ולהשוויץ בקווים הנקיים של המטבח שלכם. לא תוכלו לפספס את הדלתות המיוחדות בארונות העליונים. נחמד הסגנון הזה?


זהו. כמעט והגעתם אל סוף העמוד. אם קראתם את ההסברים על מטבח לבן ורשמתם לעצמכם רעיונות שונים לדברים שאתם מתחברים אליהם – הרווחתם. אם לא עשיתם זאת, אני ממליץ בחום לחזור למעלה ולקרוא את ההסברים השונים על התמונות ולהסתכל על הפרטים הקטנים. לא תאמינו לכמה רעיונות חדשים תחשפו וכמה יצירתיות זה יעורר בכם.

למרות שבטח כבר קראתם למעלה את מה שאני עומד לכתוב שוב, אני מרגיש צורך לעשות זאת כדי לחזק. הנה זה בא...

גם אם המטבח שלכם הוא מטבח קטן או בינוני או שהתקציב שלכם מוגבל, עדיין אפשר לעצב אותו כך שיהיה מטבח לבן יפה ומעניין. השתמשו בתמונות כמקור להשראה ולרעיונות ולא כמודל לחיקוי!

4.1764705882353 1 1 1 1 1 דירוג: 4.18 - 221 הצבעות
פרזול למטבח חזיתות מטבח חיפוי קיר מזכוכית
עמרי רדאי

הירשמו לטיפים שלי וקבלו מידע עשיר ומגוון שיסייע לכם בהוזלת עלויות ובעיצוב מטבח נוח לעבודה ויפה!

בנוסף תקבלו מיידית ובחינם דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן.

כן! שלח אליי את הטיפים!

תשובות לשאלות קוליות

איך לשדרג מדפים במטבח לבן?

גימור מט או מבריק לארונות מטבח לבנים?

מה צריך להיות גובה מיקרוגל בארון בילטאין?

שאלות ותשובות נוספות? לחצו כאן.

×

הרשמו לטיפים שלי וקבלו מיידית ובחינם...

  • שיטות עבודה בהן אני משתמש באופן אישי בכל מטבח אותו אני מעצב ומתכנן
  • רעיונות מקוריים שיסייעו לכם לתכנן מטבח סופר פרקטי ויפיפה!
  • מידע שיסייע לכם להוזיל את עלויות המטבח ולחסוך כסף!
  • בונוס - דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן
  • אני שונא ספאם ולעולם לא שולח ספאם. כתובת המייל שלכם בטוחה אצלי ולעולם לא אעביר אותה למישהו אחר.

אני כבר חייבת לתת לך פידבק על הטיפים האדירים שלך! העצות מצוינות. הכתיבה קולחת. אתה מחדש לנו דברים. מתייחס למה שחשוב לי מכל: פרקטיות ואסתטיקה. ולא שוכח לדבר על עלויות. לא ראיתי התייחסות כזו בשום מקום אחר.

--ליאת הלפרין. ירושלים

×

הרשמו לטיפים שלי וקבלו מיידית ובחינם...

  • שיטות עבודה בהן אני משתמש באופן אישי בכל מטבח אותו אני מעצב ומתכנן
  • רעיונות מקוריים שיסייעו לכם לתכנן מטבח סופר פרקטי ויפיפה!
  • מידע שיסייע לכם להוזיל את עלויות המטבח ולחסוך כסף!
  • בונוס - דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן
  • אני שונא ספאם ולעולם לא שולח ספאם. כתובת המייל שלכם בטוחה אצלי ולעולם לא אעביר אותה למישהו אחר.

אני כבר חייבת לתת לך פידבק על הטיפים האדירים שלך! העצות מצוינות. הכתיבה קולחת. אתה מחדש לנו דברים. מתייחס למה שחשוב לי מכל: פרקטיות ואסתטיקה. ולא שוכח לדבר על עלויות. לא ראיתי התייחסות כזו בשום מקום אחר.

--ליאת הלפרין. ירושלים

×
מחפשים מעצבת פנים מומלצת?

סורנה כפיר היא מעצבת פנים מומלצת מטעם לימון מטבחים העוסקת בתכנון ועיצוב פנים לדירות ובתים בשיפוץ ודירות קבלן בתהליך בניה.

"כל פרויקט שיפוץ ובניה הוא אתגר מרגש עבורי. יחד אתכם נוכל למצוא פתרונות ולהפוך אילוצים ונתונים קבועים של השטח לבית פרקטי, אישי וייחודי בהתאם לחלומות ולרצונות שלכם."

סורנה כפיר
תכנון ועיצוב פנים
www.soranakfir.com
054-7202280