בסוף זה הצליח! תלאותיי בשיפוץ המטבח

מאת ימית אטיאס
(קרית ביאליק)

לעמרי שלום רב,

כמו שהבטחתי לך, אני שולחת לך תמונות של לפני ואחרי השיפוץ מהמטבח שלי.

אני שולחת לך גם מקצת מהטיפים שלמדתי מהמטבח הישן שהיה לי. דברים שלא הסכמתי להתפשר עליהם בתכנון של המטבח החדש...

למטבח הישן היו ארונות עליונים, כמו שעשו פעם. החלון נבלע בין ארונות המטבח ובקושי היה אור במטבח. דבר ראשון שעשיתי הוא הורדת הארונות העליונים - פתאום היה יותר אור ופחות צפוף בעין, המטבח פתאום נראה יותר גדול.

השיש השחור היה מדכא מאוד למרות שהמטבח היה בלבן. זה החשיך את הכל.

תמונה של המטבח הישן שלי

זה המטבח הישן שלי - חשוך ולא פרקטי.

אפילו שהיו הרבה ארונות, התכנון היה לקוי ואי אפשר היה להכניס הרבה דברים גדולים כמו מוצרי חשמל, סירים גדולים תבניות וכדומה. המגירות עצמן היו צרות מאוד ולא כל דבר נכנס לשם. אני לא אוהבת שהכל על השיש...

מבחינת הכיריים - שמו אותם קרוב לכיור בזווית פינתית. מה שגרם לחוסר משטח עבודה גם בבישול וגם לשטיפת כלים. מתחת לכיריים הארון הפינתי בכלל לא נוצל כיוון שהיה עמוק והדלת היתה מאוד צרה. בסוף הכנסתי לשם דברים שבקושי השתמשתי בהם. הכיריים, כאמור, עמדו בפינה, כך שהמון מקום מאחור היה מבוזבז והיה קשה לנקות ולהגיע לשם. הייתי צריכה שרפרף קטן לטפס ולנקות...

הכיור היה מול הקיר ולא מול חלון וזה קצת הפריע לי כי יותר נעים שיש אור ונוף לדעתי.

התנור היה בנוי למטה. מה שמאוד הקשה כל פעם להתכופף לבדוק. במיוחד אם סובלים מהגב.

במטבח החדש יש עוד פריטים שארצה להוסיף, אבל נגמר לי הכסף ואוסיף במשך הזמן.

בהמשך לנושא 'צבעים למטבח' שכתבת באתר שלך: כששיפצתי את המטבח רציתי אריחים מסוימים בסגנון כפרי וחיפשתי בהמון מקומות. ראיתי במגזינים ובאינטרנט ודמיינתי איך יראה המטבח שלי עם האריחים האלה. מצד שני, מאוד פחדתי ממה שהיה לי במטבח בדירה הקודמת שלי - קרמיקה עם פס דקור מסביב ששנאתי אותו. בזמנו, כשעשיתי את המטבח, זה היה באופנה. לשנות את זה עלה המון כסף, מה שלא היה לי.

ולכן, למטבח החדש שלי חשבתי לעשות קרמיקה בהירה בלי שום תוספות. רק את צבע הקירות לשנות לפי ה"קריזה" של אותה שנה ואופנה. כך זה הרבה יותר זול ותמיד אפשר לשנות מבלי לשבור תכניות חסכון.

בקשר לשיפוצניקים יש לי הרבה מה להגיד...

תמונה של ארונות מטבח תחתונים שלא מתאימים לריצוף

זה מה שקורה כשהריצוף של המטבח לא נעשה כמו שצריך

מאוד חשוב, כאם חד הורית, לא להגיד שאת לבד בלי בעל בבית. הם תמיד שואלים איפה בעלך כדי לדעת מי עומד מולם ומנצלים את זה. העבודה פחות טובה, זמני ההגעה שלהם מתי שבא, מזלזלים בפינישים, מבטיחים המון ועושים חצי. ובקיצור... לא מסיימים את העבודה.

היה אחד שפשוט לא נתתי לו את כל הכסף ורבתי איתו בטלפון (היו לי שני שיפוצניקים - רק למטבח). עדיין נשארו כמה כלים שלו אצלי כיוון שלא גמר את העבודה. אני לא בנאדם קשה ועם דרישות בשמיים, אני פשוט מאוד יודעת מה אני רוצה ודורשת את זה מבעל המקצוע.

במטבח הישן ריצפו את הבית מסביב למטבח, כלומר אחרי שהמטבח הותקן. מה שגרם לחוסר התאמה בריצוף במטבח החדש. הרצף, במקום לבטן ולרצף עם קרמיקה, רק ביטן את המקום, וגם לא ישר כמו שצריך.

כשהתקינו את המטבח החדש היו רווחים שגרמו לכך שיהיה בטון חשוף. ואז, כדי לתקן את הריצוף, הייתי צריכה לחפש קרמיקה דומה כיוון שלא היה לי מספיק קרמיקה מהריצוף של הבית. לא מצאתי התאמה מושלמת, אבל למזלי לא כל כך רואים הבדל. לי בכל אופן זה מאוד מפריע. אני כל הזמן רואה את זה בעין בפינות של הארונות התחתונים.

אחד הדברים החשובים בהזמנת מטבח חדש הוא לא להזמין לפני החגים.

במיוחד לפני פסח כשרוצים לחדש את הבית. יש הצפה של הזמנות והם מבטיחים ולא עומדים בעומס. וכך קורה שהמטבח מגיע אחרי פסח. ואז זה ממשיך עד יום העצמאות. וזה נמשך ונמשך ומאוד קשה בלי ברז (נראה אתכם!). הכל עם אבק וצריך לשטוף הכל במקלחת... אין אפשרות לבשל אז מזמינים אוכל מוכן או מחפשים פתרון כמו אימא שגרה ליד. כך שמבזבזים המון כסף רק על המסביב.

חשוב מאוד לבדוק טוב טוב את הנגר. אמא שלי עשתה לפני שנה אצל נגר פרטי שהיה מוכר בעיר - המון הבטחות אבל בסוף... הזכוכית של הקלפה מתנדנדת, הוא התקין אותה רחוק ובלי פרופורציה לקלפה השנייה. הפורניר מתקלף איפה שהתנור. בקיצור, מאכזב מאוד. למזלה היא קבלה את כל המטבח. מתברר שהוא ברח והשאיר המון אנשים אחרים בלי מטבח או חצי מטבח שהיו צריכים בסוף להזמין נגר אחר למרות ששילמו לראשון.

אני החלטתי לבדוק בחברות גדולות למרות שזה יותר יקר. בסוף הגעתי לדואיט בצ'ק פוסט. שירות מעולה, יחס אדיב, והמתקינים היו ברמה גבוהה. בנוסף, אחרי שכל המטבח היה מוכן, כולל השיש והקרמיקה, המתקין בא לבדוק אם הכל תקין ואם אני מרוצה וצריכה משהו שצריך תיקון. ממליצה בחום על החברה הזו. יש להם הכל - גם התכנון שרציתי, גם האדריכלית עזרה לי לשפר עוד דברים חשובים וחיוניים במטבח.

תמונה של מטבח אחרי השיפוץ

בסוף זה הצליח! כך נראה המטבח שלי אחרי השיפוץ

בקשר לאתר שלך - תמשיך להעשיר אותנו בידע. אולי תכתוב גם על שיפוצים בכל הבית ולא רק למטבח. גם המלצות על שיפוצניקים אמינים וטובים שמאוד קשה להשיג (על השיפוצניקים שלי המליצו אנשים... לך תבין!) אולי אם יהיה תו תקן לאמינות בבעלי מקצוע יהיה יותר קל. אני בטוחה שיש כאלה טובים רק איפה הם האמינים?

מקווה שעזרתי במקצת, אם אזכר בעוד דברים אכתוב לך.

להתראות, ימית

4.7979797979798 1 1 1 1 1 דירוג: 4.80 - 198 הצבעות

תגובות  

# מדהיםגקי 12-08-2014
הי ימית
אהבתי בטירוף המטבח
אני עוברת כרגע שבעה מדורי גהנום עם נגר דוחה
רציתי לשאול על המספר דגם של השיש...
תודה
לחצו כאן כדי להגיב | תגובה עם ציטוט | ציטוט
# קרית ביאליקימית 27-06-2011
לעמרי שלום והיי,

קיבלתי היום את המגזין ששלחת לי. אני נהנת מזה מאוד, אני מאוד אוהבת מגזינים של עיצוב.

רציתי להגיד לך המון תודה על הכול. שתמשיך להפתיע למרות שאני כבר סיימתי עם השיפוצים,
והשיפצורים בבית.

תמיד מעניין להרחיב את הידע.

להתראות,
ימית
לחצו כאן כדי להגיב | תגובה עם ציטוט | ציטוט
# ויש לי עוד משהו להוסיף לגבי אופנות וברזיםימית אטיאס 22-06-2011
היי עמרי ,

יש לי משהו להוסיף לגבי אופנה וסגנון.

הרבה פעמים כשניגשים לבחור בחנויות לכלים סניטריים מתלהבים מהשפע שיש. לדוגמא - ברזים מנחושת הנראים יפים ומרשימים בתצוגה בשילוב של קרמיקה יפה וכיור מתאים. אבל מה קורה לזה במשך הזמן מהקורוזיה והאבנית במים? מישהו אומר לנו את זה? במיוחד שמשלמים על ברזים כל כך הרבה כסף.

אז הנה סיפור קטן -

לפני ארבע חודשים קניתי בית משופץ וגם שיפצתי בעצמי. במקלחת בחדר השינה שלי החלפתי רק את המקלחון. רציתי להחליף גם את הכיור כי הוא לא לטעמי, אבל בסוף החלטתי שזה לא נורא כל כך ואני מסתפקת במה שיש.

אבל, (ויש אבל!) הברז והסיפון של הכיור הזה היו מנחושת. הסיפון, במשך הזמן כנראה, נאכל מהאבנית של המים ומהקורוזיה. לפני כמה ימים פשוט יצאו המון מים מהסיפון! כשניסיתי להחליף את הסיפון הוא פשוט התפרק לשניים. גם בברז עצמו יש קורוזיה מסביב לידית של המים הקרים. כנראה כי אותו פותחים הכי הרבה. אני לא יודעת בני כמה הברז והסיפון אבל זה לא הרבה שנים וזה לא היה צריך לקרות.

זה מאכזב במיוחד כשמשקיעים המון כסף בשיפוץ ורוצים שיחזיק המון זמן. אותו דבר לגבי ברז מנחושת למטבח שהשימוש בו יותר מאסיבי. לכן לא תמיד אופנה מתאימה לציפיות שלנו.

kitchen-guide.co.il/.../...

kitchen-guide.co.il/.../...
לחצו כאן כדי להגיב | תגובה עם ציטוט | ציטוט
# זה באמת בסוף הצליח!עמרי - עיצוב מטבחים 19-06-2011
בואי נתחיל דווקא מהסוף... בסופו של דבר יש לך מטבח יפיפה. לא רואים את הבעיות בריצוף. הצבע הצהוב על הקיר מוסיף הרבה עניין. למרות שהארונות וחיפוי הקיר לבנים, יש אלמנטים אחרים המוסיפים צבע למטבח. בהחלט מרענן! :-)

נראה לי שבאמת עברת חוויה קשה עם השיפוצניקים. וכשזה נכנס לתקופת החגים, נראה שזה הפך ממש לסיוט... כל הכבוד לך שהצלחת לצאת מזה.

יש לי המלצה לגבי בחירת שיפוצניקים ונגרים. דבר ראשון לא הייתי מוותר על נגרים מראש. למרות שלא כולם יותר זולים, ויש גם חפרים, זו עדיין אופציה ששווה לבדוק. אם בודקים טוב, אפשר למצוא נגרים שהם זולים אבל גם איכותיים (אני מכיר כמה כאלה באופן אישי!).

ולגבי חברות המטבחים, זה גם לא תמיד כמו שכתבת. לך יש התנסות טובה עם החברה שהמלצת עלייה. אני, לעומת זאת, מכיר גם כאלה שעשו מטבח בדיוק באותה חברה והיו ממש לא מרוצים. ממש ההיפך ממך.

אז מה עושים?

כדאי לקבל המלצות על שיפוצניקים ונגרים. אבל רצוי לבקש מהם הפניות לעבודות וללקוחות שעשו לאחרונה ולהתקשר לאותם לקוחות כדי לבדוק. זה אולי קצת טרחה ולא כל כך נעים. אבל זה שווה את המאמץ.
לחצו כאן כדי להגיב | תגובה עם ציטוט | ציטוט
פרזול למטבח חזיתות מטבח חיפוי קיר מזכוכית
עמרי רדאי

הירשמו לטיפים שלי וקבלו מידע עשיר ומגוון שיסייע לכם בהוזלת עלויות ובעיצוב מטבח נוח לעבודה ויפה!

בנוסף תקבלו מיידית ובחינם דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן.

כן! שלח אליי את הטיפים!

תשובות לשאלות קוליות

איך לשדרג מדפים במטבח לבן?

גימור מט או מבריק לארונות מטבח לבנים?

מה צריך להיות גובה מיקרוגל בארון בילטאין?

שאלות ותשובות נוספות? לחצו כאן.

×

הרשמו לטיפים שלי וקבלו מיידית ובחינם...

  • שיטות עבודה בהן אני משתמש באופן אישי בכל מטבח אותו אני מעצב ומתכנן
  • רעיונות מקוריים שיסייעו לכם לתכנן מטבח סופר פרקטי ויפיפה!
  • מידע שיסייע לכם להוזיל את עלויות המטבח ולחסוך כסף!
  • בונוס - דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן
  • אני שונא ספאם ולעולם לא שולח ספאם. כתובת המייל שלכם בטוחה אצלי ולעולם לא אעביר אותה למישהו אחר.

אני כבר חייבת לתת לך פידבק על הטיפים האדירים שלך! העצות מצוינות. הכתיבה קולחת. אתה מחדש לנו דברים. מתייחס למה שחשוב לי מכל: פרקטיות ואסתטיקה. ולא שוכח לדבר על עלויות. לא ראיתי התייחסות כזו בשום מקום אחר.

--ליאת הלפרין. ירושלים

×

הרשמו לטיפים שלי וקבלו מיידית ובחינם...

  • שיטות עבודה בהן אני משתמש באופן אישי בכל מטבח אותו אני מעצב ומתכנן
  • רעיונות מקוריים שיסייעו לכם לתכנן מטבח סופר פרקטי ויפיפה!
  • מידע שיסייע לכם להוזיל את עלויות המטבח ולחסוך כסף!
  • בונוס - דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן
  • אני שונא ספאם ולעולם לא שולח ספאם. כתובת המייל שלכם בטוחה אצלי ולעולם לא אעביר אותה למישהו אחר.

אני כבר חייבת לתת לך פידבק על הטיפים האדירים שלך! העצות מצוינות. הכתיבה קולחת. אתה מחדש לנו דברים. מתייחס למה שחשוב לי מכל: פרקטיות ואסתטיקה. ולא שוכח לדבר על עלויות. לא ראיתי התייחסות כזו בשום מקום אחר.

--ליאת הלפרין. ירושלים

×
מחפשים מעצבת פנים מומלצת?

סורנה כפיר היא מעצבת פנים מומלצת מטעם לימון מטבחים העוסקת בתכנון ועיצוב פנים לדירות ובתים בשיפוץ ודירות קבלן בתהליך בניה.

"כל פרויקט שיפוץ ובניה הוא אתגר מרגש עבורי. יחד אתכם נוכל למצוא פתרונות ולהפוך אילוצים ונתונים קבועים של השטח לבית פרקטי, אישי וייחודי בהתאם לחלומות ולרצונות שלכם."

סורנה כפיר
תכנון ועיצוב פנים
www.soranakfir.com
054-7202280