מקרר ביתי והמטבח שלכם – כמה דברים שאתם חייבים לדעת לפני הקנייה

איזה מקרר ביתי מתאים יותר לדעתכם למטבח שלכם...

מקרר ביתי עם מקפיא עליון בצבע שמנת, 650 ליטר.

או אולי...

מקרר ביתי עם מקפיא תחתון וגימור נירוסטה, 550 ליטר, עם דלתות שנפתחות לצד שמאל. כזה שיגרום לחברות שלך להישאר פעורות פה.

ואולי בעצם...

מקרר ביתי דלת לצד דלת, בגימור טיטניום, 780 ליטר, עם יצרן קוביות קרח חצי אוטומטיות. כזה שאפילו השכנה שלך תחמיא לך עליו אבל בסתר ליבה תקנא...

אם אתם מתלבטים, המשיכו לקרוא והערפל יתחיל להתפזר.

אבל לפני שנגיע ממש להסבר על ההבדלים, כדאי לכם להבין כמה דברים בסיסיים הקשורים למקררים.

מקרר ביתי הוא גם כלי עבודה וגם מקום אחסון. ככלי עבודה אתם יכולים לקרר או להקפיא מזון כחלק ממתכון כלשהו. כמקום אחסון המקרר הביתי צריך להיות גדול מספיק כדי להכיל את כל הדברים הדורשים קירור, אבל לא פחות חשוב, הוא צריך להתאים לעיצוב ולאופי של המטבח שלכם.

זה אולי לא יפתיע אתכם אבל.. אם המשפחה שלכם גדולה היא צריכה מקרר ביתי גדול. ולא רק אם המשפחה שלכם גדולה - גם אם יש לכם שלושה בנים בגיל העשרה שטורפים כמו להקת ארבה הייתי מציע לכם לקנות מקרר ביתי גדול. למה?

כי מקרר ביתי צריך להיות מסוגל להכיל אוכל לשבוע לפחות... כי אתם הרי לא רוצים למצוא את עצמכם רצים לרמי לוי שלוש פעמים בשבוע כי החבר'ה שלכם אכלו פי 4 סטייקים יותר ממה שתכננתם.

לעומת זאת... אם את רווקה או אם הילדים שלכם כבר יצאו מהבית, כמעט ולא יהיה לכם צורך במקרר גדול.

מדי פעם רואים מקררים גדולים עומדים כמעט ריקים בגלל שהם נבחרו לפי איך שהם נראים ולא לפי רמת השימוש בהם. וזה לא רע אם אתם מתכננים את זה מראש.

אבל –

מקרר ביתי גדול גם תופס את מקום הארונות וגם צורך יותר חשמל מאשר מקרר ביתי קטן. ועוד משהו – מקרר ביתי בנפח גדול מידי יגרום לבזבוז של אנרגיה כי הוא יעבוד ריק רוב הזמן.

לעומת זאת, מקרר ביתי בנפח קטן מידי, יאלץ אתכם להשקיע זמן רב בסידורו ובהכנסה ובהוצאה של מוצרים. במקרה כזה הדלת תישאר פתוחה לפרקי זמן ארוכים ותגרום לבזבוז אנרגיה.

אז הנה טיפ בחינם – כדי לדעת מה גודל המקרר הביתי הטוב ביותר בשבילכם, עשו רשימה של כל מה שיש לכם במקרר כרגע וכל מה שאתם חושבים שיהיה לכם במקרר בעוד 5 שנים נניח (כאשר הילדים יגדלו קצת). כולל סירים, קופסאות, מוצרי חלב וכדומה.

נסו להעריך אם מה שאתם צריכים יכנס לתוך מקרר ביתי בגודל שאתם חושבים עליו. הכי טוב יהיה לגשת לחנות מקררים, לראות מקררים בנפחים שונים ולנסות להעריך אם מה שרשמתם ברשימה יכנס אל המקרר.

בחירת המקרר צריכה להתבסס גם על איך שאתם מבשלים ועל הזמינות של מזון טרי. אם למשל את גרה ממש קרוב לשוק ויכולה לעבור דרכו כל יומיים כדי לקנות מזון טרי – או יותר טוב – לשלוח את בעלך שיקנה אוכל טרי בשוק במקום שיישב מול ערוץ הספורט... אז אולי שווה לשקול לא לקנות מקרר ביתי אקסטרה לארג'.

או למשל...

אם אתם קונים בכמויות גדולות כדי לחסוך בכסף, או כדי להיות תמיד מוכנים לאורחים שלא הודיעו שהם באים (אלה שנשארים שבועיים בלי הודעה מראש...) – אתם תצטרכו מקרר ביתי ומקפיא גדולים יותר.

והנה עוד טיפ בחינם – יכול להיות שיהיה לכם שווה יותר לקנות עוד מקרר ביתי זול שיישב במחסן או בחדר אחר. כזה שתפעילו אותו רק כאשר יהיה צורך בכך. כך גם תחסכו בחשמל וגם לא תתקעו עם מקרר גדול מדי ביומיום.

והנה משהו על צבעים של מקרר ביתי...

בתקופה הפרהיסטורית, כאשר עוד הייתם בתיכון, כמעט כל המקררים היו לבנים. ורק פה ושם הייתם יכולים לראות מקררים צבעוניים.

אחר כך - בימי הביניים, כאשר עשיתם את התואר שלכם ומלצרתם במקביל במסעדה שמזמן כבר נסגרה, הופיעו מקררים עם גימור נירוסטה.

וכעת - בעולם המודרני של ימינו, כאשר כבר יש לכם ילדים ומשכנתא, אפשר למצוא מקרר ביתי הבנוי כך שאפשר יהיה להרכיב עליו פנל חיצוני מעץ מלא, פורניר או אפילו חומר סינטטי, כך שיתאים לארונות המטבח שתבחרו.

כך תוכלו להחליף את המראה של המקרר בכל פעם שיימאס לכם ולהשוויץ מול החברים...

חשוב שתדעו שיש מקררים ברחבים שונים ובעומקים שונים. כך אתם יכולים להתאים את המקרר לעומק הארונות מבלי שיבלוט פנימה או החוצה ויפגום במראה של המטבח החדש שלכם.

גם אם יצרן המטבחים שאתם עובדים אתו מציע לכם מקרר ביתי מסוים בגלל שהוא מקבל עמלה, שווה לכם לבדוק הצעות נוספות במקרה שהמידה של המקרר אינה מתאימה.

אז אחרי שאתם יודעים את כל הפרטים שדיברנו עליהם הנה סוף סוף הסבר על סוגי המקררים:

מקרר ביתי עם מקפיא עליון. במקרר הזה קל מאוד לגשת אל תא ההקפאה, אבל זה בא על חשבון הנוחות בגישה למדפים התחתונים. לרוב, דלת המקרר נפתחת יותר פעמים ביום מאשר דלת המקפיא. לכן מקרר ביתי כזה באופן כללי קצת פחות נוח ממקרר עם מקפיא תחתון (אבל עוד על כך מיד...). היתרון של מקרר ביתי כזה הוא המחיר. 3500 - 6000 שח, תלוי במותג וביכולת שלכם להתמקח על המחיר.

ויש למקרר כזה עוד יתרון. אם יש לכם ילדים קטנים – הם לא יוכלו להגיע לגלידה לבד!

מקרר ביתי עם מקפיא תחתון. בדרך כלל במקרר כזה המקפיא קצת יותר גדול לעומת מקרר ביתי עם מקפיא עליון.

המקררים האלה הם באופן כללי יותר נוחים ממקררים עם מקפיא עליון בדיוק מהסיבה שהוסברה קודם לכן – אנחנו ניגשים למקפיא פחות מאשר למקרר עצמו. אחלה פונקציונליות. החסרון – יקר יותר לעומת מקרר ביתי עם מקפיא עליון. 5000 שח ומעלה.

מקרר ביתי דלת לצד דלת. זוהי כבר סקלה אחרת. נוח מאוד. גדול מאוד. וגם... יקר מאוד! קל מאוד לגשת למדפים גם במקרר וגם במקפיא, אבל המדפים של המקפיא בדרך כלל צרים ולא יכולים לאחסן דברים רחבים.

מקררים כאלה מגיעים בדרך כלל עם הרבה שכלולים. למשל, מנגנוני בקרת טמפרטורה דיגיטליים ויצרן קוביות קרח אינטגרלי.

זה גם מעלה את המחיר וגם מועד יותר לתקלות. לשיקולכם. המחיר? החל מ - 8000 שח ועד עשרות אלפי שקלים.

והנה עוד שני דברים שכדאי לכם לבדוק לפני שאתם קונים מקרר ביתי –

רעש המקרר. רוב המקררים הם שקטים. אבל... אם המקרר קרוב לסלון או לחדר השינה אז כדאי לוודא שהוא באמת שקט...

כיוון פתיחת הדלת. יש מקררים (דווקא הזולים יותר) שאפשר להפוך בהם את כיוון פתיחת הדלת. כלומר, במקום שהדלת תפתח משמאל לימין (כמו ברוב המקררים), היא תפתח מימין לשמאל. זה אולי לא נראה חשוב, אבל אם תיקחו את העניין הזה בחשבון, זה יאפשר לכם גמישות רבה יותר במיקום המקרר במטבח שלכם.

כדי שיהיה לכם קל יותר הכנתי רשימת שאלות שתעזור לכם להבין מה אתם צריכים. אתם יכולים להוריד את השאלות על מקרר ביתי כאן אם אתם רוצים לעיין בהן מאוחר יותר:

 1. מה הממדים של המקרר הנוכחי שלכם? האם המקרר החדש צריך להיכנס לאותו מקום או שיש לכם גמישות ליצור מקום במידות המתאימות (אם אתם מתכננים מטבח חדש).
 2. כמה אנשים משתמשים במקרר עכשיו, וכמה ישתמשו בו בעוד 5-6 שנים? כמה מקום במקרר תצטרכו עכשיו ובעתיד?
 3. איך אתם משתמשים במקרר הנוכחי שלכם? האם אתם מפרידים חומרי גלם מהאוכל המוכן? האם אתם מפרידים בשר וחלב? האם יש לכם מדפים זזים במקרר? מקום ייעודי לבקבוקי שתייה או יין? משהו מסוים אחר שחשוב לכם?
 4. לאיזה כיוון צריכה להיפתח דלת המקרר שלכם? לימין או לשמאל?
 5. האם חשובה לכם איכות הסביבה ואתם רוצים מקרר ביתי עם צריכת אנרגיה נמוכה? האם ההפרשים במחיר יחזירו עצמם בצורת חיסכון בחשבון החשמל?
 6. האם אתם צריכים גם מקפיא נפרד? כך תוכלו לבשל ולהקפיא כמות גדולה של אוכל, או למשל לקנות מזון קפוא בכמויות גדולות.
 7. איזה סוג של עיצוב הייתם רוצים למקרר שלכם? גימור נירוסטה למשל, יתאים אם אתם רוצים להעניק למטבח אופי מודרני. למטבחים כפריים לעומת זאת מתאים משהו יותר מעודן ואולי אפילו חיפוי דלת המקרר בפנל עץ מלא או פורניר.
 8. האם אתם רוצים גם מקרר יינות? שאגב, לא חייב להיות במטבח אלא יכול להיות ממוקם בסלון או בחוץ.
 9. האם אתם רוצים מקרר ביתי המסוגל לייצר קוביות קרח? האם חשוב לכם שתהיה גישה לקוביות הקרח מדלת המקרר או שצריך לפתוח את הדלת כדי להגיע לקרח?
כמו שבטח הבנתם, בחירת מקרר ביתי למטבח היא משימה מורכבת. במיוחד אם אתם רוצים לצאת עם מקרר ביתי שיפנק אתכם ויתאים בדיוק לכם ומשפחתכם. מוכנים למשימה?
4.868544600939 1 1 1 1 1 דירוג: 4.87 - 213 הצבעות
פרזול למטבח חזיתות מטבח חיפוי קיר מזכוכית
עמרי רדאי

הירשמו לטיפים שלי וקבלו מידע עשיר ומגוון שיסייע לכם בהוזלת עלויות ובעיצוב מטבח נוח לעבודה ויפה!

בנוסף תקבלו מיידית ובחינם דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן.

כן! שלח אליי את הטיפים!

תשובות לשאלות קוליות

איך לשדרג מדפים במטבח לבן?

גימור מט או מבריק לארונות מטבח לבנים?

מה צריך להיות גובה מיקרוגל בארון בילטאין?

שאלות ותשובות נוספות? לחצו כאן.

×

הרשמו לטיפים שלי וקבלו מיידית ובחינם...

 • שיטות עבודה בהן אני משתמש באופן אישי בכל מטבח אותו אני מעצב ומתכנן
 • רעיונות מקוריים שיסייעו לכם לתכנן מטבח סופר פרקטי ויפיפה!
 • מידע שיסייע לכם להוזיל את עלויות המטבח ולחסוך כסף!
 • בונוס - דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן
 • אני שונא ספאם ולעולם לא שולח ספאם. כתובת המייל שלכם בטוחה אצלי ולעולם לא אעביר אותה למישהו אחר.

אני כבר חייבת לתת לך פידבק על הטיפים האדירים שלך! העצות מצוינות. הכתיבה קולחת. אתה מחדש לנו דברים. מתייחס למה שחשוב לי מכל: פרקטיות ואסתטיקה. ולא שוכח לדבר על עלויות. לא ראיתי התייחסות כזו בשום מקום אחר.

--ליאת הלפרין. ירושלים

×

הרשמו לטיפים שלי וקבלו מיידית ובחינם...

 • שיטות עבודה בהן אני משתמש באופן אישי בכל מטבח אותו אני מעצב ומתכנן
 • רעיונות מקוריים שיסייעו לכם לתכנן מטבח סופר פרקטי ויפיפה!
 • מידע שיסייע לכם להוזיל את עלויות המטבח ולחסוך כסף!
 • בונוס - דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן
 • אני שונא ספאם ולעולם לא שולח ספאם. כתובת המייל שלכם בטוחה אצלי ולעולם לא אעביר אותה למישהו אחר.

אני כבר חייבת לתת לך פידבק על הטיפים האדירים שלך! העצות מצוינות. הכתיבה קולחת. אתה מחדש לנו דברים. מתייחס למה שחשוב לי מכל: פרקטיות ואסתטיקה. ולא שוכח לדבר על עלויות. לא ראיתי התייחסות כזו בשום מקום אחר.

--ליאת הלפרין. ירושלים

×
מחפשים מעצבת פנים מומלצת?

סורנה כפיר היא מעצבת פנים מומלצת מטעם לימון מטבחים העוסקת בתכנון ועיצוב פנים לדירות ובתים בשיפוץ ודירות קבלן בתהליך בניה.

"כל פרויקט שיפוץ ובניה הוא אתגר מרגש עבורי. יחד אתכם נוכל למצוא פתרונות ולהפוך אילוצים ונתונים קבועים של השטח לבית פרקטי, אישי וייחודי בהתאם לחלומות ולרצונות שלכם."

סורנה כפיר
תכנון ועיצוב פנים
www.soranakfir.com
054-7202280