אם יש לכם שאלה כלשהי על עיצוב, תכנון וקניה של מטבח,שאלו אותה כאן ואנסה לענות לכם

יש לכם שאלות הקשורות לתכנון המטבח החדש שלכם? האם לבחור בנגרייה פרטית או חברת מטבחים? איך לתכנן מטבח שיתאים למשפחה גדולה? מה ההבדל בין סוג כזה לסוג אחר של שיש? – או כל דבר אחר הקשור לתכנון ועיצוב המטבח שלכם – שאלו את השאלה כאן.

אנסה כמיטב יכולתי לענות על השאלה שלכם במהירות המרבית.

העמוד הזה בנוי משני חלקים -

בחלק הראשון תמצאו מקום לרשום את שאלתכם.

בחלק השני תמצאו שאלות של אחרים והתשובה עליהן.

וזה מה שאנשים חשבו על התשובות שלי...

"עמרי, לפני הכל אני חייבת לציין שהתשובות שלך מ-ד-ה-י-מ-ו-ת. אתה בוחן את השאלה מכל ההבטים ועונה בצורה יסודית, מעמיקה ומאוד מאוד מקצועית ומשכנעת" - שרון (חולון)

"תודה רבה על תשובתך המלאה והמקיפה, התייחסת לכל ההיבטים שבשאלתי בצורה מקצועית... אני נהנית מאוד לקרוא את תשובותך, ובעיקר את הנימוק הנלווה לכל תשובה. תודה רבה, רבה, עזרת לי מאוד" - ענת דיין (רחובות)

"כל הסבר הוא כל כך טוב, וכאשר אתה מוסיף השלמות בקישור מחוץ למייל, אתה מחייב לעזוב הכל ולקרוא את ההסבר - שהוא מצויין" - גדי גדיס (תל אביב)

אוקיי... מוכנים לשלוח שאלה?

שלחו שאלה

שאלו כל מה שבא לכם – מה היתרונות של פורמייקה, איך לבחור עיצוב למטבח או כל דבר אחר.


תשובות לשאלות

בחירה בין ארונות מטבח מבריקים למט
המטבח שלי דיי קטן (3.57/2.35מ') וההתלבטות הראשונה האם כדאי ארונות מטבח עם גימור מט או מבריק. אני נוטה למבריק אך פוחדת בתביעות האצבעות של הילדים. האם קיים חומר/צבע שבו לא נשארים כתמי ידיים. מה דעתך?

חיפוי קיר עם מרצפות רצפה
מה דעתך על ההחלטה הבאה שלי - אחרי שהזמנתי חיפוי של שיש קיסר וביטלתי, אני חושבת לעלות עם מרצפת ריצוף הבית שלי שהיא בגודל 60*60 בצבע קרם מגרניט פורצלן מזוגג. כלומר לעשות את חיפוי הקיר עם מרצפות הרצפה...

מיקום ברז גז במטבח
אני מתלבט היכן יש למקם את נקודת הגז במטבח שלנו. קראתי שלא שמים ברז גז מאחורי מגירות אלא רק בארון. הבעיה שאצלנו יש רק מגירות ב-"מטבח התחתון". אז היכן אתה ממליץ למקם את נקודת הגז?

חיפוי קיר מטבח - האם חייבים?
האם זה פרקטי מבחינת ניקוי לא לחפות את קיר המטבח ולצבוע את הקיר בצבע שמן + קנט שיש בגובה 7 ס"מ (או אחר)?

גובה התקנת מגירה ורווח למדיח כלים
סגרתי עם הנגר על 2 מגרות של 15 ס"מ של גראס ואכן חיצונית רואים 15 ס"מ אך פנימית הוא שם מגרת סכום עם עומק 7 ס"מ (את המסילות התקין באמצע). האם זה תקין? בנוסף, ביקשתי מהנגר להשאיר 61 ס"מ למדיח כלים. הוא אמר "תשאירי לי את העבודה" ובפועל אחרי שהותקן המטבח השהוא השאיר 60ס"מ + 4 מ"מ --האם זה מספיק?

מדפים פתוחים למטבח
במטבח שלי יש מרווח בין הארונות העליונים לקיר שלידם (ב-90 מעלות). חשבתי לעשות בחלק מהרווח הזה מדף. רציתי לשאול מה המרחק מהחלון שאותו אני צריכה לקחת. ובנוסף מהו עובי, אורך ורוחב המדף המומלץ. חשוב לי לעשות שם מדף כי הארונות העליונים בצד השני הם עד הקיר וזה צורם בעין ה"חור" הזה פתאום.

אורך ומיקום ידיות בארונות מטבח
רציתי לשאול בבקשה לגבי ידיות מטבח. במידה והארונות העליונים שלי הם דלתות ולא קלפות, ואני מעוניינת לשים ידיות לרוחב, האם כדאי באמצע הדלת או קרובות אחת לשנייה? מה גודל הידיות שצריך והאם כולם חייבות להיות באותו האורך?

חידוש מטבח
ראשית ברצוני לציין שהאתר מעניין מאד, קראתי כמעט את כל מה שכתוב. ההסברים מפורטים מאד ותרמו לי חומר למחשבה וטיפים. אני רוצה לעשות חידוש למטבח שלי ולהחליף את משטח השיש, חיפוי הקיר, הכיור, ידיות לדלתות הארונות ואת הסוקל בארונות התחתונים. השאלה שלי היא איזה צבע וגוון יתאימו לשיש והאם את חיפוי הקיר לצפות באריחים או בפסיפס?

כתמים על ארונות מטבח לבנים מבריקים
היי, שמי יעל, רציתי לשאול לגבי ארונות מטבח. ארונות מטבח מבריקים, מבחינה פראקטית, האם צריך להיות במרדף כל היום אחר טביעות אצבעות וטיפות מים?

מיקום כיריים בפינה וחיפוי קיר
אני מתלבטת אם למקם כיריים מתחת לשני חלונות או בפינה של המטבח. מצורפת תמונה. כמו כן, אני מתלבטת לגבי חיפוי קיר - האם לעשותו מזכוכית או מאריחים קטנים דמויי פסיפס. בהתחשב בכך שבמטבח שלי יש 3 חלונות...

דלתות מחורצות ופרקטיות של MDF
האם פרקטי לנקות דלתות MDF מחורצות? מאד מצא חן בעיני דלתות לארונות מטבח בעיצוב רטרו לבן עם פסים נסוגים או חריצים, אבל אני מתלבטת... האם MDF הוא חומר אמין לאורך שנים? והאם יש חומר אחר היכול 'לחקות' אותו - כמובן איכותי יותר.

דלתות פורמייקה למטבח
האם דלתות ארונות מטבח בצבע שמנת תראינה בהירות יותר או כהות יותר על שטח גדול לעומת הדוגמא בחנות? הנגר אמר כי הדלתות הן מפורמייקה, אבל במשך השיחה הסתבר כי הן מ-MDF ורק מצופות בפורמייקה. האם הוא עובד עליי? האם נהוג לצפות קנט של דלת בפס פורמייקה?

קנט ועובי שיש למטבח
אנו בשלב התקנת השיש על ארונות המטבח. הקבלן מבקש מאתנו לבחור בין שיש של 2 ס"מ לשיש של 4 ס"מ וכן האם אנו רוצים קנט בסיום השיש או לא (ואז יהיה חריץ מתחת לשיש שיימנע נזילת מים לארונות). האם שיטה זו היא טובה ומעשית? כלומר מים אכן לא ייזלו ממשטח השיש לארונות ולרצפה? מה עדיף לדעתך?

התקנת שיש מעל פינה מתה
אם בחרנו את פינת המטבח כפינה "מתה". כיצד יותקן השיש? האם חורצים חריץ בקיר? מה התמיכה הנדרשת לשיש?

שילוב תאורה בארונות המטבח
כדי להוסיף עניין ואופי למטבח שלי, המליצו לי להוסיף תאורה לארונות המטבח העליונים שיהיו בהם דלתות זכוכית. זה נשמע לי רעיון מצוין אבל אין לי הכנה לתאורה כזאת במטבח. יש לי רק מנורה אחת במרכז התקרה. אשמח אם תנחה אותי טכנית מה אני אמורה לעשות.

דלתות משולבות זכוכית בארונות העליונים
במטבח הסטנדרט שלי ישנן 6 דלתות בארונות העליונים (3 זוגות ארונות) - לא קלפות. אני מעוניינת לעשות משהו כדי שהמטבח יראה לא סטנדרטי. חשבתי אולי את שתי הדלתות האמצעיות בארונות העליונים לעשות עם זכוכית כסופה מעוטרת בעלים לבנים או משהו כזה. או אולי את כל הארונות העליונים אבל אז זה יוצא מקושקש מידי וגם יקר מידי.

כיריים מתחת לחלון - כן או לא?
יש לי שאלה בעניין מיקום הכיריים - האם זה בטיחותי למקם כיריים מתחת לחלון (שיש לו אדן פנימי בעומק 5 ס"מ)? היה ויכוח בין המתכנן לבין האדריכל והעניין יצר לנו בלבול!

שולחן מטבח
חשבתי להוסיף למטבח שלי שולחן מטבח קטן מעץ. אחר-כך חשבתי, אולי במקום שולחן מטבח לעשות 4 רגליים מניקל ולמעלה שיש כמו השיש של המטבח. קראתי באינטרנט שאפשר לעשות גם גלגלים לשולחן מטבח. אבל עם הנינג'ות שיש לי בבית זה לא כל-כך נראה לי... על מה אתה ממליץ - על שולחן מטבח רגיל, שולחן מטבח מעץ או על שולחן מטבח עם פלטת שיש ורגליי נירוסטה? ולמה?

בעיה עם בחירת צבעים למטבח
ראשית תודה על אתר מקסים – אבל סליחה שאני אומרת – אחרי צפייה עמוקה באתר שלך אני לא יודעת מה לעשות – ואני חייבת להחליט – היום !! לכן אני פונה פה במייל... הבעיה העיקרית – צבעים. זה המטבח שלי... אני רוצה לצבוע את הדלתות בצבע אחר – בהיר. וגם לקירות דרושה החלטה...

חיפוי קיר מט או מבריק
יש לי מטבח לבן מט די פשוט בסטנדרט של קבלן. אני מעוניינת בחיפוי קיר מקרמיקה. אני מתלבטת האם לעשותו חיפוי קיר מט כמו המטבח או חיפוי מבריק. מה דעתך?

מטבח לבן-אפור עם בוצ'ר בלוק
האם ישנה דרך לעצב את המטבח בגוונים לבן-אפור ולהוסיף משטח בוצ'ר. שמעתי שאפור ובוצ'ר "לא מדברים באותה השפה", האם יש גוונים שלהם שכן?

ידיות לארונות מטבח - ניקל בגימור מט או מבריק?
אנו מעוניינים לדעת מה כדאי יותר, ידיות אינטגרליות בצבע ניקל מבריק או מט? אנו רוצים לבחור גם מהבחינה הפונקציונלית- כלומר לבחור בידיות שלא יישארו עליהן סימנים, וגם מהבחינה המודרנית- מה שהולך עכשיו יותר. כמו כן מה מעשיר יותר את המטבח??

כדאיות ותמחור החלפת דלתות או החלפת ציפוי לדלתות מטבח
יש לי מטבח בן 14 שנה מצופה כולו בפורמייקה לבנה. אני מתלבטת אם להחליף את כל המטבח או לחילופין רק לשפץ - כלומר להחליף את הדלתות או את ציפוי הדלתות לפורמייקה לבנה מבריקה ובנוסף לשדרג או לתקן פרזולים לפי הצורך. מהי המלצתך? מהו סדר גודל של מחירים להחלפת דלתות?

חומרים שונים למטבח
יש לי מטבח בן 25 שנה שעשוי מעץ ואני מעוניינת להחליף אותו. אני מחפשת חומר שונה למטבח. חומר שיהיה פרקטי ובעיקר שיצור במטבח תחושה של הרבה אור. מהן האפשרויות?

מה זה פורניר?
אני ממש לא מעצבת מטבח כרגע, רק רציתי לדעת מה זה פורניר והגעתי לאתר שלך דרך גוגל.יש לך אתר מקסים עם הרבה מידע וטיפים בגובה העיניים ומאד יעיל, כל הכבוד...

האם זה סיפור גדול לשנות נקודת מים, חשמל וגז?
קנינו דירה שהיא בתהליך בניה. למטבח לקחתי אדריכלית, ועל-פי תכנית המטבח קבעו כבר נקודת מים, גז וחשמל. לאחר מחשבה ראיתי שאני לא ממש מתחברת לתוכנית. שאלתי - האם זה סיפור גדול לשנות נקודת מים, חשמל וגז?

4.4841628959276 1 1 1 1 1 דירוג: 4.48 - 221 הצבעות
פרזול למטבח חזיתות מטבח חיפוי קיר מזכוכית
עמרי רדאי

הירשמו לטיפים שלי וקבלו מידע עשיר ומגוון שיסייע לכם בהוזלת עלויות ובעיצוב מטבח נוח לעבודה ויפה!

בנוסף תקבלו מיידית ובחינם דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן.

כן! שלח אליי את הטיפים!

תשובות לשאלות קוליות

איך לשדרג מדפים במטבח לבן?

גימור מט או מבריק לארונות מטבח לבנים?

מה צריך להיות גובה מיקרוגל בארון בילטאין?

שאלות ותשובות נוספות? לחצו כאן.

×

הרשמו לטיפים שלי וקבלו מיידית ובחינם...

  • שיטות עבודה בהן אני משתמש באופן אישי בכל מטבח אותו אני מעצב ומתכנן
  • רעיונות מקוריים שיסייעו לכם לתכנן מטבח סופר פרקטי ויפיפה!
  • מידע שיסייע לכם להוזיל את עלויות המטבח ולחסוך כסף!
  • בונוס - דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן
  • אני שונא ספאם ולעולם לא שולח ספאם. כתובת המייל שלכם בטוחה אצלי ולעולם לא אעביר אותה למישהו אחר.

אני כבר חייבת לתת לך פידבק על הטיפים האדירים שלך! העצות מצוינות. הכתיבה קולחת. אתה מחדש לנו דברים. מתייחס למה שחשוב לי מכל: פרקטיות ואסתטיקה. ולא שוכח לדבר על עלויות. לא ראיתי התייחסות כזו בשום מקום אחר.

--ליאת הלפרין. ירושלים

×

הרשמו לטיפים שלי וקבלו מיידית ובחינם...

  • שיטות עבודה בהן אני משתמש באופן אישי בכל מטבח אותו אני מעצב ומתכנן
  • רעיונות מקוריים שיסייעו לכם לתכנן מטבח סופר פרקטי ויפיפה!
  • מידע שיסייע לכם להוזיל את עלויות המטבח ולחסוך כסף!
  • בונוס - דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן
  • אני שונא ספאם ולעולם לא שולח ספאם. כתובת המייל שלכם בטוחה אצלי ולעולם לא אעביר אותה למישהו אחר.

אני כבר חייבת לתת לך פידבק על הטיפים האדירים שלך! העצות מצוינות. הכתיבה קולחת. אתה מחדש לנו דברים. מתייחס למה שחשוב לי מכל: פרקטיות ואסתטיקה. ולא שוכח לדבר על עלויות. לא ראיתי התייחסות כזו בשום מקום אחר.

--ליאת הלפרין. ירושלים

×
מחפשים מעצבת פנים מומלצת?

סורנה כפיר היא מעצבת פנים מומלצת מטעם לימון מטבחים העוסקת בתכנון ועיצוב פנים לדירות ובתים בשיפוץ ודירות קבלן בתהליך בניה.

"כל פרויקט שיפוץ ובניה הוא אתגר מרגש עבורי. יחד אתכם נוכל למצוא פתרונות ולהפוך אילוצים ונתונים קבועים של השטח לבית פרקטי, אישי וייחודי בהתאם לחלומות ולרצונות שלכם."

סורנה כפיר
תכנון ועיצוב פנים
www.soranakfir.com
054-7202280