חיפוי למטבח – רעיונות מיוחדים שישדרגו את עיצוב ומראה המטבח שלכם!

זוכרים איך נראה חיפוי למטבח כאשר הייתם ילדים? קרמיקה לבנה עם מקסימום כמה פרחים מצוירים פה ושם.

זוכרים את זה?

אז הימים האלה חלפו ועברו...

מה שהתחיל כמשטח שקל לנקותו מעל השיש או מעל הכיור, הפך עם השנים לתצוגה אומנותית ולאופנות מתחלפות של חיפוי למטבח. ממש כמו שקורה עם בגדים...

חיפוי למטבח הוא אחת הדרכים הטובות ביותר לתת למטבח שלכם מראה מיוחד ומעניין. הוא יכול לשדרג גם את המטבח הכי 'סטנדרטי וזול' ולהפוך אותו למשהו מושקע ומושך.

אם התקציב שלכם מוגבל ובכל זאת אתם רוצים משהו שונה ועם אופי, הדבר הראשון ששווה לכם לחשוב להשקיע בו הוא חיפוי למטבח. כך גם השכנה שלכם תחשוב שהשקעתם בעיצוב יוקרתי...

ישנם חומרים רבים שיכולים לשמש חיפוי למטבח – בין אם אתם אוהבים את המראה הקלאסי של אריחי הקרמיקה, מתחברים למראה הארצי של אבן טבעית או חושבים על עיצוב מודרני עם זכוכית כתומה – האפשרויות של חיפוי למטבח מוגבלות רק על ידי הדמיון שלכם.

אבל לפני שאתם רצים לקנות אריחי זכוכית כתומה זרחנית, יש כמה דברים ששווה לכם לחשוב עליהם...

הדבר הראשון שכדאי לכם לחשוב עליו הוא מתי בפעם הבאה תשפצו או תחליפו את המטבח. אופנות באות והולכות. ולכן אם אתם חושבים שב-15 שנים הקרובות לא תשפצו את המטבח, לא הייתי הולך על חיפוי למטבח שהוא מאוד יוצא דופן ושונה.

אחת הדרכים לעשות משהו מעניין שישרוד זמן רב היא לבחור נקודת עניין במטבח, למשל מעל הכיריים, ולעצב חיפוי למטבח שם בצורה מעניינת ודקורטיבית. את שאר הקירות אפשר להשאיר עם עיצוב מינורי יותר.

כדאי גם שתכירו את החומרים השונים מהם אפשר ליצור חיפוי למטבח –

 • קרמיקה ופורצלן
 • אבן טבעית
 • זכוכית
 • מתכת
 • נירוסטה
 • אבן קיסר (כלומר לעלות עם משטח העבודה גם כחיפוי קיר)

כל אחד מהחומרים משדר משהו אחר. קרמיקה, פורצלן ואבן טבעית הם חומרים יותר 'חמים' ומתאימים יותר למטבחים כפריים. זכוכית, מתכת ונירוסטה הם חומרים יותר 'קרים' ומתאימים יותר למטבחים מודרניים. כמובן שזה תלוי גם בעיצוב הספציפי של החומר. ובכל מקרה אין משהו שהוא אסור. אם אתם אוהבים עיצוב מסוים של חיפוי למטבח לכו על זה. בלי קשר לאם זה מתאים לקטגוריה או לא.

רוצים עוד כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור חיפוי למטבח מתאים?

בבקשה...

הרמוניה - מעל לכל, חיפוי למטבח צריך ליצור אפקט של הרמוניה. כלומר – הצבע, העיצוב והטקסטורה צריכים ליצור תחושה שהם משלימים אחד את השני ויוצרים תמונה אחת, ולא תחושה שהם מבלבלים את העין.

צבע – חיפוי למטבח יראה נעים אם הצבעים שבו יתאימו לצבעים של השיש ושל ארונות המטבח.

טקסטורה – לא כדאי לערבב טקסטורות שונות. אם אתם רוצים מראה של מטבח כפרי אתם יכולים ללכת על טקסטורה מחוספסת. מעדיפים מודרני? לכו על טקסטורה חלקה ונקיה. אל תערבבו.

חשוב גם שתכירו את אפשרויות העיצוב הכלליות מהן אפשר ליצור חיפוי למטבח.

 • אריחים
 • פסיפס
 • מקשה אחת

הדבר הנחמד בבחירת אריחים עבור חיפוי למטבח הוא שהם באים במגוון גדול מאד של גדלים, צבעים, טקסטורות וצורות. אתם יכולים אפילו להשיג אריחים בעיצוב אישי מאמנים, כאלה שיתאימו בול לעיצוב המטבח שלכם ויהפכו אותו למיוחד מאוד.

והנה טיפ על אריחים – חשוב שתתייחסו גם לצבע של חומר המילוי שבין האריחים (מדובר בסוג מסוים של אפוקסי). אם אתם רוצים חיפוי למטבח הרמוני ואחיד, בקשו ממי שמתקין לכם את האריחים להשתמש בחומר מילוי הקרוב בצבעו לצבע האריחים. החומר הזה יכול להגיע בצבעים שונים ולפעמים אפשר גם לצבוע אותו.

חיפוי למטבח של פסיפס הוא דרך נהדרת להכניס אופי. לא כדאי לתלות ציור במטבח בגלל הלכלוך והבלגן, אבל פסיפס מעניין יוכל להחליף את הציור כיצירת אומנות שאפשר לנקותה...

הפסיפס לא חייב להיות לאורך כל חיפוי המטבח. הוא יכול להיות רק פס באמצע ואפילו להופיע רק בנקודה מרכזית במטבח, כמו מעל הכיריים.

חיפוי למטבח במקשה אחת מתקשר לעיצוב מאוד מודרני. זכוכית כתומה מצד לצד, משטח נירוסטה אחיד. כולם סממנים לעיצוב עכשווי. ומשדרים שאתם מעודכנים במודות האחרונות.

הערה אחרונה ממש לפני שאתם מגיעים לתמונות של חיפוי למטבח...

השתמשו בתמונות הבאות כמקור להשראה ולא כמקור לחיקוי. בכל תמונה רשמו לעצמכם מה אתם אוהבים. אפילו אם זה רק הצבע או רק הצורה... אם עדיין לא קראתם את הדף על סגנונות המטבחים אני מציע שתעשו זאת לפני שאתם ממשיכים על מנת שתפיקו את המרב מהתמונות. אז...

לחצו כאן אם אתם רוצים לקרוא את הדף על סגנונות של מטבחים מעוצבים. אני אחכה לך כאן.

כבר חזרתם?

בואו נמשיך...

תמונות של חיפוי למטבח


מראה של חיפוי למטבח העשוי פסיפס בגוונים של חום ולבן.

זוהי דוגמא של חיפוי למטבח עשוי פסיפס. שימו לב שהצבעים שבפסיפס מתאימים לצבעים של הארונות ושל השיש. אבני הפסיפס הלבנות מתאימות לצבע הארונות. אבני הפסיפס הכחולות-שחורות מתאימות לצבע של השיש.


חיפוי למטבח זה עשוי זכוכית אדומה היצוקה כמקשה אחת.

והנה דוגמא למטבח מודרני עם חיפוי למטבח עשוי זכוכית במקשה אחת. החיפוי כאן מחולק לשניים. חלק בצבע אדום וחלק אפור-לבן. שימו לב להתאמת הצבעים שבין החיפוי לארונות המטבח (גם אפור וגם לבן) וגם ההתאמה לקומקום ולכוסות האדומות. זוהי בדיוק ההרמוניה שקראתם עליה למעלה. מה אתם אומרים. מתאים לכם מטבח כזה?


מראה של חיפוי למטבח העשוי קרמיקה לבנה עליה מצוירת סלסלת פרחים. מתאים למטבח כפרי.

זוהי דוגמא נפלאה המראה איך חיפוי למטבח מקרמיקה לבנה פשוטה יכול להיות משודרג. אם אתם יודעים לצייר או שאתם מכירים מישהו שיודע, זוהי אפשרות נהדרת של חיפוי מטבח זול ויפיפה. רק לא לשכוח לאטום את הציור כדי שלא יימחק. ציורים מסוג זה מתאימים יותר למטבחים כפריים עם תחושה חמימה וביתית.


מראה של חיפוי למטבח העשוי אריחי קרמיקה לבנים וירוקים הפרוסים בסדר אקראי.

אם אתם רוצים ללכת על חיפוי למטבח מיוחד ויוצא דופן אתם יכולים לחשוב על משהו דומה לתמונה. המטבח עצמו הוא די משעמם ולא מיוחד. הדבר היחידי שנותן לו אופי הוא חיפוי הקיר. שילוב הצבעים הזה אולי לא יתאים לכם (אלא אם כן אתם אוהדים של מכבי חיפה...) אבל אתם יכולים לקחת את הרעיון ולבחור בצבעים אחרים.

בשורה התחתונה – לא מתאים לכל אחד.


מראה של מטבח עם קירות צבועים כחול וחיפוי למטבח עשוי אריחי קרמיקה כחולים.

גם כאן, עם חיפוי למטבח כחול, מישהו הצהיר – 'אני רוצה משהו מיוחד'. אין ספק שכל מי שנכנס למטבח הזה לא יכול להתעלם מחיפוי למטבח בולט זה ולא ישכח אותו אף פעם. אם זה מה שאתם רוצים. אם אתם רוצים שידברו עליכם... לכו על חיפוי למטבח כזה.

השאלה היא איך אתם תרגישו לגבי צבע עז כזה לאורך זמן.


מראה של שיש עם חיפוי למטבח מאריחים רבועים קטנים בגוונים של חום.

והנה משהו קצת יותר רגוע. חיפוי למטבח עשוי אריחי קרמיקה בצבעי אדמה. מתאים למטבחים כפריים או אם אתם רוצים להכניס חמימות למטבח מודרני ועכשווי.

שמתם לב שמשטח העבודה עשוי נירוסטה. מה אתם אומרים?


מראה של מטבח עם משטח עבודה מסוג בוצ'ר בלוק וחיפוי למטבח הבנוי בצורה של חומת אבן טבעית.

והנה דוגמא של חיפוי למטבח מאבן טבעית. זה נראה נפלא במטבח כפרי אבל לחיפוי כזה יש חסרון עיקרי אחד. – קשה מאוד לנקות אותו. אחת הפונקציות החשובות של חיפוי למטבח היא שקל יהיה לנקות אותו. כאן החליטו להקריב את הפונקציה הזו על חשבון העיצוב והיופי. לשיקולכם.


מראה של חיפוי למטבח עשוי פסיפס של אבנים קטנות בצבעים של שחור ולבן.

ולסיום סיומת... דוגמא למטבח מודרני בעיצוב שחור לבן עם חיפוי למטבח המשלב פסיפס עם מקשה אחת. אתם יכולים לקחת את הרעיון הזה למטבח שלכם וליישם אותו עם צבעים אחרים אם אתם רוצים קצת יותר ויטליות.

מתאים לכם?


זהו. כמעט והגעתם אל סוף העמוד. אם קראתם את ההסברים ורשמתם לעצמכם רעיונות שונים לדברים שאתם מתחברים אליהם – הרווחתם.

באתר הזה תוכלו למצוא עוד הרבה רעיונות מעניינים של חיפוי למטבח עשוים מתכת (נפתח בחלון חדש), חלקם קצת מופרכים... יש באתר גם קטלוג שכדאי להוריד ולעבור עליו.

ולמרות שבטח כבר קראתם למעלה את מה שאני עומד לכתוב שוב, אני מרגיש צורך לעשות זאת כדי לחזק. הנה זה בא...

השתמשו בתמונות של חיפוי למטבח כמקור להשראה ולרעיונות ולא כמודל לחיקוי!

4.4900662251656 1 1 1 1 1 דירוג: 4.49 - 151 הצבעות
פרזול למטבח חזיתות מטבח חיפוי קיר מזכוכית
עמרי רדאי

הירשמו לטיפים שלי וקבלו מידע עשיר ומגוון שיסייע לכם בהוזלת עלויות ובעיצוב מטבח נוח לעבודה ויפה!

בנוסף תקבלו מיידית ובחינם דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן.

כן! שלח אליי את הטיפים!

תשובות לשאלות קוליות

איך לשדרג מדפים במטבח לבן?

גימור מט או מבריק לארונות מטבח לבנים?

מה צריך להיות גובה מיקרוגל בארון בילטאין?

שאלות ותשובות נוספות? לחצו כאן.

×

הרשמו לטיפים שלי וקבלו מיידית ובחינם...

 • שיטות עבודה בהן אני משתמש באופן אישי בכל מטבח אותו אני מעצב ומתכנן
 • רעיונות מקוריים שיסייעו לכם לתכנן מטבח סופר פרקטי ויפיפה!
 • מידע שיסייע לכם להוזיל את עלויות המטבח ולחסוך כסף!
 • בונוס - דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן
 • אני שונא ספאם ולעולם לא שולח ספאם. כתובת המייל שלכם בטוחה אצלי ולעולם לא אעביר אותה למישהו אחר.

אני כבר חייבת לתת לך פידבק על הטיפים האדירים שלך! העצות מצוינות. הכתיבה קולחת. אתה מחדש לנו דברים. מתייחס למה שחשוב לי מכל: פרקטיות ואסתטיקה. ולא שוכח לדבר על עלויות. לא ראיתי התייחסות כזו בשום מקום אחר.

--ליאת הלפרין. ירושלים

×

הרשמו לטיפים שלי וקבלו מיידית ובחינם...

 • שיטות עבודה בהן אני משתמש באופן אישי בכל מטבח אותו אני מעצב ומתכנן
 • רעיונות מקוריים שיסייעו לכם לתכנן מטבח סופר פרקטי ויפיפה!
 • מידע שיסייע לכם להוזיל את עלויות המטבח ולחסוך כסף!
 • בונוס - דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן
 • אני שונא ספאם ולעולם לא שולח ספאם. כתובת המייל שלכם בטוחה אצלי ולעולם לא אעביר אותה למישהו אחר.

אני כבר חייבת לתת לך פידבק על הטיפים האדירים שלך! העצות מצוינות. הכתיבה קולחת. אתה מחדש לנו דברים. מתייחס למה שחשוב לי מכל: פרקטיות ואסתטיקה. ולא שוכח לדבר על עלויות. לא ראיתי התייחסות כזו בשום מקום אחר.

--ליאת הלפרין. ירושלים

×
מחפשים מעצבת פנים מומלצת?

סורנה כפיר היא מעצבת פנים מומלצת מטעם לימון מטבחים העוסקת בתכנון ועיצוב פנים לדירות ובתים בשיפוץ ודירות קבלן בתהליך בניה.

"כל פרויקט שיפוץ ובניה הוא אתגר מרגש עבורי. יחד אתכם נוכל למצוא פתרונות ולהפוך אילוצים ונתונים קבועים של השטח לבית פרקטי, אישי וייחודי בהתאם לחלומות ולרצונות שלכם."

סורנה כפיר
תכנון ועיצוב פנים
www.soranakfir.com
054-7202280