כסאות בר – מה חשוב לבדוק ועל מה להסתכל לפני הקניה?

כמה קשה זה כבר יכול להיות למצוא כסאות בר למטבח, אתם בטח חושבים לעצמכם. בודקים בכמה חנויות, בוחרים את מה שנראה הכי טוב והוא במחיר סביר, וזהו.

פשוט. נכון?

אז זהו שלא!

לפני שאתם ניגשים בכלל לחפש כסאות בר למטבח החדש שלכם יש כמה דברים שכדאי לכם לדעת. כסאות בר הם הרהיט שמגוון אפשרויות הבחירה בו הוא הגדול ביותר מבין כל הרהיטים. קל מאוד ללכת לאיבוד ולהתברבר.

הכרת הדברים החשובים לגבי בחירת כסאות בר תהפוך את הקניה לקלה יותר, משתלמת יותר ומדויקת יותר לצרכים ולעיצוב שלכם.

מוכנים להתחיל?

הדבר הראשון שאתם צריכים לדעת הוא שאתם צריכים לחפש כסאות בר שהם שילוב בין עיצוב לנוחות. הרבה אנשים נופלים בפח הזה. הם רואים כסא שנראה להם מתאים, מתיישבים עליו לדקה ויאללה – לקופה.

תמונה של מטבח עם כסאות בר

תמונה של מטבח עם כסאות בר

אחר כך, כשהם מגיעים הביתה ומתיישבים לאכול ארוחת ערב במשך חצי שעה הם מתפתלים בכסא והגב מתחיל לכאוב. אבל הם לא מודים בזה, כי הם הוציאו 3000 שח על הכסאות ולכן הם חייבים להיות טובים. וכך יוצא שהם קונים כאבי גב ואי- נוחות במחיר מבצע...

חשוב להבין שלעיתים קרובות כסאות בר הם שימושיים יותר מהכסאות בפינת האוכל. זה בגלל שרוב הארוחות שאנו אוכלים הן ארוחות קטנות. ארוחת בוקר, ארוחת ערב באמצע שבוע. ואולי גם כוס קפה עם עוגייה אחר הצהריים (עוגיה אחת! - חבל על הדיאטה. לא??).

ורק בסוף שבוע, כשסבתא בא לביקור עם סיר של קובה חמוסטה, אנחנו מתיישבים לאכול בשולחן האוכל בצורה 'רשמית ומסודרת'.

משענת גב ומדרך לרגליים הם שתי תוספות חשובות שיהפכו כסאות בר לנוחים יותר. לא כדאי לוותר עליהן. אז אם תפסלו מיד את כל כסאות הבר ללא משענת הגב וללא המדרך לרגליים, כבר תצמצמו את מספר האפשרויות והבחירה שלכם תהיה קלה יותר.

אז הנה טיפ מהיר שיבטיח לכם קנייה של כסאות בר נוחים: אחרי שצמצמתם לעצמכם את האפשרויות הנראות לכם מבחינה עיצובית, שבו על כל כסא במשך 15 - 20 דקות כדי לבדוק אם הוא נוח לישיבה ארוכה. זוהי השקעת זמן קטנה שתבטיח שאתם לא קונים אי נוחות אחרי שקיבלתם הנחה רק בגלל שהתלבשתם יפה...

גובה כסאות הבר הוא גם משהו שחשוב לבדוק. לא מבחינת הנוחות (כי המדרך לרגליים הופך את הגובה ללא רלוונטי מהבחינה הזו), אלא מבחינת הפונקציונליות –

אם חשוב לכם שבמטבח שלכם כסאות הבר יכנסו מתחת לבר עצמו, עליכם למדוד את גובה הבר ולוודא שהכסאות שאתם עומדים לקנות באמת יכנסו מתחתיו.

ועוד טעות נפוצה הקשורה לגובהם של כסאות בר – קניית כסאות בר נמוכים מדי עבור בר גבוה. הם אומנם יכנסו מתחת לבר אבל לא יהיה נוח לשבת עליהם ולאכול. וגם האנשים הנמוכים והחמודים האלה שמסתובבים בבית (...הילדים שלכם) לא יוכלו לראות אתכם מעבר לבר.

רוצים טיפ?

בבקשה...

קחו אתכם מטר כשאתם הולכים לחפש כסאות בר. כך תוכלו מיד לבדוק את גובה הכסאות ולדעת אם הם יתאימו לכם או לא.

חשוב גם לשים לב ליציבותם של הכסאות. מאחר ומדובר בכסאות גבוהים הבסיס צריך להיות רחב כדי לספק להם יציבות. זה חשוב כי כמו שאתם מכירים ילדים – אם אפשר הם אוהבים להתנדנד על כסאות.

וגם...

כשתעשו מסיבה פרועה בבית תמיד יהיה את זה שישתה יותר מדי וימצא את עצמו על הרצפה. אז בסיס רחב הוא הכרחי. או שלחילופין אתם יכולים להגדיל את פרמיית ביטוח הדירה שלכם לתביעות מצד ג'...

ואם במסיבות אנחנו עוסקים אז עוד משהו הקשור לאירוח. כסאות בר מסתובבים טובים למינגלינג. כלומר לישיבה 'חברתית' סביב הבר. כזו מאפשרת לפנות אחד אל השני בקלות.

אם למשל את מארחת הרבה חברות ואתן יושבות על הבר כדי לרכל על זאת שלא הגיעה בזמן שאתן רק טועמות מעוגת השמנת... כסאות בר מסתובבים יכולים להיות תוספת נחמדה מאוד.

איכות החומרים מהם מיוצרים כסאות בר היא גם משהו שכדאי להסתכל עליו. מאחר שמאוד קל לייצר כסאות בר, יש יצרנים המשתמשים בחומרים זולים כדי להקטין את העלויות שלהם. מה שאומר לדוגמא שאורך חיים של כסאות בר המיוצרים מפלסטיק זול יהיה קטן. לכן מומלץ לשלם מחיר גבוה יותר עבור כסאות בר שגם יראו טוב יותר וגם יחזיקו מעמד זמן רב יותר.

חומרים כמו מתכת, עץ ועור מעידים על כסא איכותי. סביר להניח שיצרן שהשקיע בעיצוב לא ישתמש בחומרים זולים לייצור כסאות.

כסאות בר מפלסטיק נחשבים בדרך כלל לפשוטים ולזולים ביותר. כסאות כאלה מעוצבים בדרך כלל בצורה מודרנית. הרבה פעמים אפשר למצוא כסאות בר כאלה עם רגלי מתכת המקנות לכסאות חוזק ויציבות. אפשר לקנות כסאות כאלה בחנויות המוכרות ריהוט למטבח וכמובן שגם באיקאה.

תמונה של מטבח יוקרתי עם כסאות בר

תמונה של מטבח יוקרתי עם כסאות בר

כסאות בר מעץ הם בדרך כלל יקרים יותר מכסאות הפלסטיק. גם בגלל שחומר הגלם יקר יותר וגם בגלל שעיצוב כסאות בר מעץ מעניק בדרך כלל מראה יוקרתי יותר. אפשר למצוא כסאות בר כאלה עשויים מבוק, דובדבן, אלון וסוגים נוספים של עצים. חשוב שתדעו שלעצים בהירים יש נטייה להצהיב עם הזמן. קחו זאת בחשבון כשאתם בוחרים כסאות בר מעץ בהיר.

אתם יכולים גם לחשוב על כסאות בר ממתכת. הכסאות האלה נחשבים לפשוטים יותר מכסאות העץ ולכן יהיו בדרך כלל זולים יותר. הרבה פעמים אפשר לראות כסאות כאלה עם ריפוד למושב וריפוד למשענת. דבר ההופך את הישיבה על הכסאות האלה לנוחה יותר.

אגב ריפוד...

הנה משהו שחשוב שתדעו בקשר לריפוד. ריפוד, באופן כללי, הופך את הישיבה על כסאות לנוחה יותר. אבל רק אם הם מעוצבים נכון! גם כסאות בר ללא ריפוד יכולים להיות נוחים מאוד ולעיתים אפילו נוחים יותר מאשר כסאות בר עם ריפוד. הכל תלוי בעיצוב הכסא. לכן – אל תינעלו על כסאות בר עם ריפוד בגלל שאתם חושבים שבאופן כללי הם נוחים יותר. שווה לבדוק זאת בפועל על ידי ישיבה על הכסאות כ- 15 - 20 דקות.

אז מהם המחירים של כסאות בר?

כמו כל דבר דומה בתחום, טווח המחירים של כסאות בר הוא גדול מאוד. אתם יכולים למצוא כסא זול מפלסטיק ב-200 שח, וכסא מעוצב מעץ ב-2500 שח. בהקשר הזה חשוב שתזכרו שהמחיר הוא רק אחד מהשיקולים בבחירת הכסא. אם אתם קונים כסאות בר זולים שבסוף לא יתאימו לכם ולא יעשו את העבודה אז לא רק שזרקתם כסף, אלא עכשיו גם לא נוח לכם ולא נעים לכם.

כדי לעזור לכם בתהליך הבחירה של כסאות בר, שאלו את עצמכם את השאלות הבאות. אתם יכולים גם להוריד את השאלות על כסאות בר כאן ולהדפיס אותן. זה יעזור לכם מאוחר יותר כאשר תלכו לחנות לבחון ולבחור כסאות בר.

 1. האם חשובים לכם משענת לגב ומדרך לרגליים כדי להגביר את נוחות הישיבה? האם משענות כאלה פוגמות בעיצוב המטבח שלכם? אם כן, מה יותר חשוב לכם?
 2. האם אתם אוהבים כסאות בר הנכנסים מתחת לבר עצמו? אם כן שימו לב שהכסאות לא נמוכים מדי.
 3. האם חשוב לכם לבחור כסאות בר שיכולים להסתובב? זה הופך את הישיבה ליותר 'חברתית' ולכן זה חשוב אם אתם אוהבים לארח.
 4. לאיזה חומר אתם מתחברים יותר: לפלסטיק המודרני, למתכת העכשווית או אולי לעץ הקלאסי? מה דעתכם על כסאות בר המיוצרים משילוב של החומרים השונים?
 5. האם חשוב לכם שכסאות הבר שלכם יהיו מרופדים?
 6. מהו התקציב שלכם עבור כסאות בר?

עכשיו, אחרי ששקלתם את כל המשתנים אתם יכולים להתחיל להסתכל על כסאות בר שונים. נסו לדמיין את הכסאות מאחורי הבר במטבח שלכם. זה יעזור לכם להחליט אם הכסאות שאתם רואים יתאימו לעיצוב המטבח שלכם ולצרכיכם.

בסופו של דבר, היחידים שצריכים להיות מרוצים מהמראה של המטבח הוא אתם. לכן, בחרו כסאות בר שאתם אוהבים ולכו על זה!

4.7872340425532 1 1 1 1 1 דירוג: 4.79 - 188 הצבעות
פרזול למטבח חזיתות מטבח חיפוי קיר מזכוכית
עמרי רדאי

הירשמו לטיפים שלי וקבלו מידע עשיר ומגוון שיסייע לכם בהוזלת עלויות ובעיצוב מטבח נוח לעבודה ויפה!

בנוסף תקבלו מיידית ובחינם דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן.

כן! שלח אליי את הטיפים!

תשובות לשאלות קוליות

איך לשדרג מדפים במטבח לבן?

גימור מט או מבריק לארונות מטבח לבנים?

מה צריך להיות גובה מיקרוגל בארון בילטאין?

שאלות ותשובות נוספות? לחצו כאן.

×

הרשמו לטיפים שלי וקבלו מיידית ובחינם...

 • שיטות עבודה בהן אני משתמש באופן אישי בכל מטבח אותו אני מעצב ומתכנן
 • רעיונות מקוריים שיסייעו לכם לתכנן מטבח סופר פרקטי ויפיפה!
 • מידע שיסייע לכם להוזיל את עלויות המטבח ולחסוך כסף!
 • בונוס - דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן
 • אני שונא ספאם ולעולם לא שולח ספאם. כתובת המייל שלכם בטוחה אצלי ולעולם לא אעביר אותה למישהו אחר.

אני כבר חייבת לתת לך פידבק על הטיפים האדירים שלך! העצות מצוינות. הכתיבה קולחת. אתה מחדש לנו דברים. מתייחס למה שחשוב לי מכל: פרקטיות ואסתטיקה. ולא שוכח לדבר על עלויות. לא ראיתי התייחסות כזו בשום מקום אחר.

--ליאת הלפרין. ירושלים

×

הרשמו לטיפים שלי וקבלו מיידית ובחינם...

 • שיטות עבודה בהן אני משתמש באופן אישי בכל מטבח אותו אני מעצב ומתכנן
 • רעיונות מקוריים שיסייעו לכם לתכנן מטבח סופר פרקטי ויפיפה!
 • מידע שיסייע לכם להוזיל את עלויות המטבח ולחסוך כסף!
 • בונוס - דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן
 • אני שונא ספאם ולעולם לא שולח ספאם. כתובת המייל שלכם בטוחה אצלי ולעולם לא אעביר אותה למישהו אחר.

אני כבר חייבת לתת לך פידבק על הטיפים האדירים שלך! העצות מצוינות. הכתיבה קולחת. אתה מחדש לנו דברים. מתייחס למה שחשוב לי מכל: פרקטיות ואסתטיקה. ולא שוכח לדבר על עלויות. לא ראיתי התייחסות כזו בשום מקום אחר.

--ליאת הלפרין. ירושלים

×
מחפשים מעצבת פנים מומלצת?

סורנה כפיר היא מעצבת פנים מומלצת מטעם לימון מטבחים העוסקת בתכנון ועיצוב פנים לדירות ובתים בשיפוץ ודירות קבלן בתהליך בניה.

"כל פרויקט שיפוץ ובניה הוא אתגר מרגש עבורי. יחד אתכם נוכל למצוא פתרונות ולהפוך אילוצים ונתונים קבועים של השטח לבית פרקטי, אישי וייחודי בהתאם לחלומות ולרצונות שלכם."

סורנה כפיר
תכנון ועיצוב פנים
www.soranakfir.com
054-7202280