שלום, אורח
אימייל : סיסמה: זכור אותי

נושא: מיקום כיריים ואי במטבח

מיקום כיריים ואי במטבח 01 דצמ 2011 05:41 #1

שלום עמרי,

מבקשת יעוץ לגבי המטבח. האם האי בסדר והכיריים במקום. אשמח לדעתך.

תודה
קבצים מצורפים:
עריכה אחרונה: 01 דצמ 2011 05:42 מאת עמרי.
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: מיקום כיריים ואי במטבח 01 דצמ 2011 05:49 #2

הי ויקטוריה,

אתחיל דווקא מהשורה התחתונה... בסך הכל התכנון של המטבח מבחינת מרחקים ומיקומים הוא בסדר.

עדיין צריך לבחון אם יש מספיק נפח אחסון ואיך יילך סידור יחידות הארונות. יכול להיות למשל שתגלי פתאום שנשארו לך 20סמ' לא מנוצלים ליד הפינה ואז צריך לחשוב איך מסדרים את הארונות כדי לנצל גם אותם. לכן חשוב גם לתכנן את יחידות הארונות של המטבח ולא רק את המבנה שלו.

בכל זאת יש לי כמה הערות קטנות על התכנית :

לגבי מיקום הכיור במטבח -

משטח העבודה המרכזי במטבח נמצא בדרך כלל בין הכיריים לכיור. המינימום המומלץ לאורך משטח זה הוא 90סמ'. בשרטוט ששלחת אין מידות אבל נראה לי שיש פחות מ-90סמ'. ובכל מקרה זה המינימום... לדעתי כדאי לחשוב להעביר את הכיור 20-30סמ' ימינה ולהגדיל את משטח העבודה המרכזי.

הכיור עצמו לא חייב להיות ממורכז מתחת לחלון כדאי שהמטבח יישאר אסתטי אבל צריך לבדוק אם זה מסתדר מבחינת גודל היחידה התחתונה שתהיה מימין לכיור.

לגבי הכיריים במטבח -

המיקום שלהם בסדר. יש משטחי הנחה טובים משני הצדדים של הכיריים. המיקום הצמוד לפינה של הכיריים לא אידאלי אבל זה לא כל-כך בעייתי.

לגבי האי –

המרחקים שלו מארונות המטבח הם בסך-הכל בסדר. אם המקרר נמצא ממש בחלק הימני של הקיר ויש לו פתיחה של שתי דלתות או פתיחת דלת אחת אם צירים בצד ימין, אז האי שישמש גם משטח הנחה נוח למקרר.

מצד שני, האי לא יהיה פרקטי כל כך מבחינת משטח העבודה אלא אם כן יעבדו שני אנשים במטבח. הסיבה לכך היא שהוא רחוק מדי מהכיור ממשטח העבודה המרכזי (בין הכיור לכיריים).

ויש לי כמה שאלות שלא ברורות לי...

כל הקיר שמימין לכיור הוא ארונות גבוהים?
איפה נמצא המקרר (זה לא ברור מהשרטוט כי מקרר צריך כ-95-100סמ')? קחי בחשבון שהמקרר בדרך כלל גם בולט 15-20סמ' מעבר לקו הארונות.

הערה כללית - לדעתי חשוב מאוד לראות גם הדמיה תלת ממדית. זה ייתן לך תחושה הרבה יותר טובה לגבי איך המטבח יראה ויתפקד בסופו של דבר.

עמרי
עמרי רדאי - תכנון ועיצוב מטבחים

"אנחנו משקיעים במטבח שלנו עשרות אלפי שקלים. אין לנו מקום לטעויות בתכנון!"
יש להתחבר כדי להגיב.

תאורה במטבח 05 דצמ 2011 04:11 #3

תודה על תשובותיך המהירות.
האם אתה מיעץ גם לגבי תאורת מטבח?
איזו תאורה שמים לאורך קיר עם ארונות גבוהים?תודה
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: תאורה במטבח 05 דצמ 2011 19:05 #4

הי ויקטוריה,

קיבלתי את המייל ששלחת בחמש. אני מתנצל על העיכוב בתשובה. הייתי עסוק למדי היום ורק עכשיו מצאתי זמן להתיישב מול המחשב.

בכל אופן, לגבי התאורה...

צריך להתייחס לשלושה סוגים של תאורת מטבח-

-תאורה מרכזית (גוף תאורה מרכזי) ותאורה טבעית (אור שמש מבחוץ) המספקים את התאורה הסביבתית והכללית במטבח.

-תאורת משימה - תאורה מעל משטחי העבודה. זה מאוד חשוב ואנשים שוכחים את זה. זה מקל על העבודה וגם חשוב מבחינה בטיחותית.

חשוב שתאורת המשימה תהיה מעל משטח העבודה ולא מעל הראש של האנשים כדי שלא יווצרו צללים על השיש ויפריעו לעבודה.

-תאורת אווירה - תאורה שכל מטרתה היא להוסיף למטבח אופי ויופי. אין לה מטרה פונקציונלית חוץ מאשר להרשים את האורחים. (שזה גם מאוד חשוב ;)).

לגבי השאלה הספציפית על תאורה לאורך קיר עם ארונות גבוהים...

חשוב שתהיה תאורה מעל המזווה. כך כאשר פותחים את מגירות המזווה יהיה תהיה תאורה טובה מעליהן והיה קל לראות מה יש במגירה הפתוחה.

שאר התאורה מעל לארוך קיר הארונות העליונים היא יותר עניין אסתטי.

עמרי

יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: תאורה במטבח 06 דצמ 2011 16:27 #5

איך מתקינים תאורה מעל ארון מזווה ?פס לד מעל הארון ?בתוך הארון?
האם לדעתך מקרר בגודל 90 על 60 הוא בגודל סביר ?או להתקין מקרר בגודל מטר עשרים על 60.רוצה שלא יבלוט מחוץ לשיש.
תודה
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: תאורה במטבח 06 דצמ 2011 19:21 #6

הי ויקטוריה,

איך את מתכננת לעשות את התאורה מעל משטחי העבודה?

לדעתי כדאי להתקין גופי תאורה דומים מעל ארון המזווה אם זה אפשרי (לא בפנים) כדי שתהיה שלמות ועקביות עיצובית במטבח.

לא תמיד זה אפשרי מבחינה עיצובית להתקין תאורה כזו מעל המזווה וזה לא נורא כל כך.

תאורה מעל משטחי עבודה יותר חשובה למשל מתאורה מעל המזווה.

לגבי המקרר - את מתכוונת לעומק 60סמ נכון?

90סמ' לדעתי לא מספיק למשפחה. 120מקרר סמ' זה כבר יותר טוב.

עמרי

יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: המשך התיעצות 07 דצמ 2011 19:08 #7

תודה רבה.
באיזה עומק כדאי לעשות את השיש שיתאים למקרר עומק 60?
האם יש מקררים ברוחב 1.10 ?לא מצאתי מידע על כך.
עדיין מתלבטת לגבי מיקום הגז לצד הארונות עם מרווח 30 סמ ,או קרוב לפינת אוכל בפינה כמו בשרטוט האחרון.
תודה
כל הכבוד על טיפולך.
למרות שאני צמודה למעצבת ולארכיטכט עדיין עזרתך אדירה
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: המשך התיעצות 07 דצמ 2011 19:32 #8

ויקטוריה,

בדרך כלל שיש למטבח עושים בעומק סטנדרטי של 60סמ'. אפשר לעשות גם שיש עמוק יותר, בעומק של 70סמ אבל זה מייקר את כל העסק.

כששאלת על מקרר חשבתי שכבר מצאת משהו ספציפי שמעניין אותך. אבל אני בעצם מבין שרק העלית רעיון. האמת היא שאני מכיר יותר מדי את התחום של מקררים רדודים ואני לא יודע אם מה שאת רוצה קיים. וגם אם כן קיים משהו כזה אני לא יודע מה מחירו. אני יכול רק לשאר שמחיר של מקרר כזה יכול להיות גבוה למדי.

אשמח אם תעדכני אותי לגבי המקרר, כך אוכל לעזור לאחרים שאולי זה גם מעניין אותם.

אני לא זוכר אם כבר הצעתי לך את העניין הזה, אבל את יכולה לעשות מאחורי המקרר נישה קטנה בעומק של 10סמ' כך שהמקרר יבלוט פחות מקדימה. גם את המזווה את יכולה לעשות עמוק יותר (70סמ'), ואז המקרר כמעט ולא יבלוט בכלל.

כך תוכלי לקנות מקרר רגיל וגרום לו לא לבלוט מעבר לקו המזווה.

לגבי מיקום הכיריים - אני חושב שזה קצת יותר נוח שהכיור נמצא בין המקרר לכיריים (כמו בשרטוט האחרון), ומצד שני הכיריים הקרובים לפינת האוכל נראים לי קצת מצופים את הפינה הזו במטבח.

אני הייתי מנסה למקם את הכיריים ליד הארונות הגבוהים ולהעביר את הכיור כ-20-30סמ' שמאלה כדי שמשטח העבודה בין הכיריים לכיור יהיה מספיק גדול.

בכל מקרה, שווה לעשות הדמיה תחת ממדית כדי לחוש יותר טוב איך הדברים יראו.

אני שמח שאני מצליח לעזור לך :)

עמרי

יש להתחבר כדי להגיב.
Time to create page: 0.184 seconds