שלום, אורח
אימייל : סיסמה: זכור אותי

נושא: מיקום מקרר ומזווה

מיקום מקרר ומזווה 03 דצמ 2011 17:53 #1

• א
  • א's Avatar
בתהליך שיפוץ בכוונתנו להוסיף יחידות למטבח הקיים (שאותו אנחנו מאד! אוהבים, אבל רוצים להוסיף אחסון ושטח עבודה).
הנוכחי בצורת ר - משמאל לימין: יח' גבוהה בילדאין, מגירות, כיור, מדיח,
בפינה - גז
כלפי מטה ב ר - עגלת בקבוקים.
הכוונה להוסיף כלפי מטה ב ר (לכיוון פינת האוכל במיקומה החדש) מגירות עם שיש וקלפות למעלה. ובהמשך מזווה ומקרר.
השאלה שלי נוגעת למקרר והמזווה -
1. נראה לי יותר נכון שהמקרר יהיה במסוך לשיש. אני צודקת?
2. האם הגיוני לעשות מזווה בעומק המקרר? ממילא בכוונתי לעשותו ממגירות, כך שלא נראה לי שהעומק יפריע בנוחות.
בסוף כל השורה יהיה קיר גבס דקורטיבי, ובהמשך פינת אוכל מרווחת. עוד מתוכנן אי לאחסון נוסף, משטח עבודה וישיבה ביומיום שימוקם במקביל לרגל הארוכה של ה ר ויהפוך את המטבח ל ח לא שלם.
תודה על תגובתך,
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: מיקום מקרר ומזווה 03 דצמ 2011 19:48 #2

הי,

תתחדשו על השיפוץ :)

1. את צודקת לחלוטין. עדיף שהמקרר יהיה סמוך לשיש. הסיבה לכך היא שחשוב שלמקרר יהיה משטח הנחה כך שיהיה נוח יותר להכניס ולהוציא דברים מהמקרר.

חשוב גם שתוודאו שדלת המקרר נפתחת אל השיש (במקרה שלכם צירי דלת המקרר צריכים להיות בצד ימין). אם דלת המקרר תפתח לצד השני זה יהיה ממש לא נוח.

2. זה בהחלט הגיוני לעשות מזווה עמוק יותר כדי ליישר קו עם המקרר.

אני אפילו ממליץ לעשות את זה בעמוד הזה בו כתבתי על מזווה למטבח.

מלבד זה כדאי לך גם לעשות נישה של כ-10סמ מאחורי המקרר. כך הוא יוכל להיות קצת יותר שקוע ויבלוט עוד פחות...

מקוווה שהצלחתי לעזור,

עמרי
עמרי רדאי - תכנון ועיצוב מטבחים

"אנחנו משקיעים במטבח שלנו עשרות אלפי שקלים. אין לנו מקום לטעויות בתכנון!"
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: מיקום מקרר ומזווה 03 דצמ 2011 21:04 #3

• א
  • א's Avatar
תודה על תגובתך.
נישה מאחורי המקרר לא ניתן לעשות, אלא אם השכנים "יתרמו" קצת שטח מדירתם :P . (זהו קיר מפריד בין הדירות).
אתכנן מזווה בעומק המקרר וכם ארוויח עוד שטח אחסון וגם עיצוב יותר מוצלח.

ושאלה אחרת - האם ניתן לחבר שיש קיסר כך שהמשטח ייראה אחיד? אין לי כל צורך להחליף את השיש הקיים, אבל בכוונתי להגדילו.

תודה!
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: מיקום מקרר ומזווה 04 דצמ 2011 04:58 #4

הי,

גם נישה של 10סמ' אי אפשר לעשות??

זה מאוד משמעותי כי עומק מקרר הוא כ-85סמ, ועם נישה של 10סמ ומזווה בעומק של 70סמ' המקרר יבלוט רק כ-5סמ מעבר למזווה.

כמעט בכל מטבח מחברים שתי פלטות של שיש באזור הפינה של המטבח. ובמילים אחרות... אפשר לחבר שיש קיסר כך שיראה אחיד העניין הוא שצריך למצוא בדיוק את אותו הסוג של השיש.

זה יכול להיות קל אבל גם יכול להיות לא טריוואלי אם מסיבה מסוימת השיש הישן שינה את הגוון שלו במהלך השנים.

עמרי
עמרי רדאי - תכנון ועיצוב מטבחים

"אנחנו משקיעים במטבח שלנו עשרות אלפי שקלים. אין לנו מקום לטעויות בתכנון!"
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: מיקום מקרר ומזווה 04 דצמ 2011 05:29 #5

• א
  • א's Avatar
תודה!
נישה לא ניתן. אולי אם הייתי בונה מטבח חדש, הייתי מרחיקה את כולו מהקיר, חוץ מהמקרר.
למה אתה ממליץ יותר על נישה למקרר במקום על מזווה עמוק?
בעניין השיש - מניחה שאמצא בקלות את הדגם המסוים וגם אם הצבע בהתחלה לא יהיה אחיד, מהר מאד החדש יתלכלך ויהיה כמו הישן.
האתגר יהיה למצוא את אותה הקרמיקה...והדלתות (פחות מסובך. זו פורמייקה בצבע עץ).
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: מיקום מקרר ומזווה 04 דצמ 2011 08:38 #6

היי,
תוספת למטבח קיים יש לתכנן בקפדנות, אפילו יותר ממטבח חדש לגמרי. בעיקר כאשר התוספת היא רצינית ומשנה את המבנה הכללי.
אני חייבת לומר שלא לחלוטין הבנתי, אבל תוספת של מזווה, הזזת מקרר וגם תוספת אי - כדאי לבחון היטב, כך שיאפשר לך אחסון נוסף ומשטח עבודה, אך גם שלא יחסום ויעמיס יתר על המידה.
בטרם ההשקעה, כדאי להעלות כאן שרטוט של מצב קיים והתכנון החדש.
בעניין התאמת הצבעים והחומרים - כאשר מדובר במטבח של מספר שנים, קיים קושי בהתאמה מדוייקת. במקרה כזה עדיף לחשוב על חומר אחר, שגם יעשיר מבחינה עיצובית.
עדיף שונה לגמרי מאשר "כמעט" ו"ליד". האופטימיות בעניין איחוד הגוונים עם הזמן, לא בדיוק מוכיחה את עצמה בשטח..
סורנה כפיר
תכנון ועיצוב פנים
soranakfir.com
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
054-7202280
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: מיקום מקרר ומזווה 04 דצמ 2011 18:58 #7

• א
  • א's Avatar
תודה!
בהמשך אעלה כאן את השרטוט ואשמח לתגובתך.
בעניין העיצוב, כאשר אגיע לשלב זה, אשקול הצעתך.
יש להתחבר כדי להגיב.
Time to create page: 0.200 seconds