שלום, אורח
אימייל : סיסמה: זכור אותי

נושא: צבע למטבח

צבע למטבח 13 דצמ 2011 08:14 #1

ראשית תודה על הפורום בו אפשר להעזר.
שאלותי הן:
אני משפצת ועושה מטבח חדש, צבע המטבח שנהב "היי גלוס" מבריק עם ציפוי קנט אלומיניום מסביב לדלתות.
1. איזה צבע/דגם של שיש קיסר מתאים? (בחרתי בצבע: 4220- האם הוא מתאים? אם לא אז אשמח לדעת המלצה?- אני מעדיפה גוונים בהירים )
2. איזה חיפוי לעשות? האם אריחי זכוכית קטנים או שמא גדולים יותר? האם דקורים של 90*30 או 20*90 בחלק או עם ציור?(העניין הוא שאולי לא יבריק מידי או שאולי כן להמשיך עם הקו הנ"ל?)
3. המטבח הוא בצורת "ר", בחלק של הגז אין ארונות למעלה וקיר זה נקי, עד לאיזה גובה מקסימלי אפשר לעלות עם החיפוי? וזאת ע"מ שלא יצטבר לכלוך של טיגונים על הקיר החשוף
4. גובה הקלפות העליונות יתחיל מהשיש כ- 55 ס"מ,
כך שאאלץ אולי לחתוך חלק מהחיפוי האם זה יהרוס? או שאולי כדאי להצמד לגובה "בעשרות- 10,20,30, (אני מעדיפה יותר אכסון)
תודה ויום טוב
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: צבע למטבח 13 דצמ 2011 18:08 #2

ענת,

שיש אבן קיסר 4220 בהחלט יכול להתאים למטבח שנהב היי גלוס. זוהי בחירה סולידית וקלאסית שתתאים לגוונים רבים.

בגלל שיש עוד הרבה אפשרויות לבחירה של שיש, ללא הכוונה ממך קשה להמליץ על משהו אחר.

לגבי חיפוי הקיר. לא הבנתי אם את רוצה לעלות עם החיפוי עד לקו הארונות העליונים בכל המטבח או רק מאחורי הכיריים.

לדעתי, אם תעלי עם השיש כחיפוי קיר כ-15סמ' ומאחורי הכיריים תעשי חיפוי קיר גבוה (כ-60סמ') העשוי אריחים יפים, זה יכול להראות ממש יפה. זה ייצור במטבח נקודת פוקוס מרכזית ויהווה את גולת הכותרת של המטבח.

איזה גוון ריצוף יש לך? האם הוא עם טקסטורה מבריקה?? אם כן, הייתי בוחר בחיפוי קיר מט. כך המטבח לא יהיה מבריק מדי.

עמרי
עמרי רדאי - תכנון ועיצוב מטבחים

"אנחנו משקיעים במטבח שלנו עשרות אלפי שקלים. אין לנו מקום לטעויות בתכנון!"
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: צבע למטבח 14 דצמ 2011 07:18 #3

עומרי, שלום רב,
מאוד שמחתי לראות כבר בבוקר את תשובתך, תבורך על העבודה הרבה והיפה שאתה משקיע ע"מ לעזור לאנשים, יישר כח.
1. אני שמחה שהגוון של השיש 4220 יצא טוב, משום שכשבחרתי את צבע השיש הנ"ל הוא נראה לי
שמנתי בהיר, אך באתר של שיש קיסר הוא מופיע תחת הקטגוריה של אפור בהיר ומכאן היה החשש שלי. (לפעמים עקב הבדלי אור, כשמסתכלים באור יום או לילה, או בחנות שם יש אור פלורוסנט וכו' הגוון יכול להיות מתאים, אך בבית אפשר להתאכזב, לכן זה היה מאוד חשוב)
2. לא הבנתי לאיזו הכוונה של שיש אתה מתכוון ע"מ שתוכל לעזור לי יותר? אשמח לדעת על עוד גוונים אשר יתאימו לי.
3. בקשר לחיפוי בקיר הכיריים: רציתי לדעת אם אפשר לעלות מעל 60 ס"מ, אך עזרת לי.
4. בחיפוי של הקירות רציתי לדעת אם אוכל לשים קרמיקה בסגנון שנהוג לשים כקיר יחיד למשל ולהבדיל, בקירות חדרי רחצה, שבהם האריחים לקיר אחד הינם בצורה עיצובית מסויימת, למשל אריח של 90*30 עם איזה שהוא ציור או דוגמא עליובצורה כזו ישנה המשכיות עם כמה שפחות חיתוכים.
4. הרצפה שלי היא בגוון קרם/שמנת (קרמיקה ספרדית) מבריקה, לכן, שוב, עזרת לי בבחירת קו שהוא נוטה למט באריחי החיפוי.
(אני די שמרנית בבחירות לדברים אשר אמורים לשרת אותי לאורך זמן, כך שגם בעוד כמה שנים אוהב את מה שיש לי ולכן אני מעדיפה ללכת על קו סולידי ולא על אופנות מתחלפות)
שוב תודה רבה על עזרתך הרבה.
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: צבע למטבח 14 דצמ 2011 18:56 #4

הי ענת,

שמחתי לעזור :)

2. לדעתי, גוונים נוספים היכולים להתאים לסגנון של המטבח שלך הם בכיוון של אבן קיסר 2200 ואבן קיסר 2220. אלה גם בחירות קלאסיות וסולידיות היכולות ללכת היטב עם סגנון המטבח שלך.

אפשר גם ללכת לכיוון של אבן קיסר כהה יותר. לכיוון האפור. אבל אמרת שאת מעדיפה שלא ולכן אני לא מציין מספרי דגמים.

4. אני לא בטוח שהבנתי עד הסוף למה את מתכוונת כאן. את יכולה לצרף תמונה?

בכל מקרה, הייתי נשאר עם עיצוב מעודן לחיפוי הקיר. אולי שילוב של אריח מיוחד פה ושם, אבל לא עיצוב מורכב של כל האריחים ביחד.

אפשרות נוספת, כמו שכבר כתבתי קודם, היא ללכת על עיצוב מיוחד מאחורי הכיריים משהו שישבור את הגוונים הבהירים, ויוסיף צבע ועניין למטבח.

עמרי

יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: צבע למטבח 19 דצמ 2011 07:16 #5

עומרי שלום רב,
עזרת לי למקד את עצמי,
אני מודה לך על העצות הטובות, המפורטות והניתנות מכל הלב.
אגב, האתר נהדר, מפורט ומסביר בצורה בהירה את הדרוש לתכנון מטבחים.
יש להתחבר כדי להגיב.
המשתמשים הבאים אמרו לך תודה: עמרי

לגבי: צבע למטבח 21 דצמ 2011 17:56 #6

עומרי שלום,
הגעתי לשלב ההתקנה ואני מתלבטת:
המטבח בצורת "ר" ויהיה דלפק אכילה בסיומו לרוחב המטבח (כך שתווצר צורת "ח").
ההתלבטות היא:
האם לעשות את דלפק האכילה בגובה השיש ואז זה יותר יפה, אך לנו שלא רגילים לשבת על כסאות בר תהייה אולי בעיה עם גובה הכסאות עד שנתרגל,
או שלעשות מדרגה עם ירידה של 15 ס"מ בערך ואז הדלפק יתחיל, שזו אפשרות לדעתי נוחה יותר, משום שזה בגובה שולחן.
לכן ההתלבטות היא בין יפה (גבוה) שלא ישבור את הרצף של השיש ויצור אחידות בעיניים, לבין נוחות, אך תשבור את האחידות ויראה מעין שולחן מצורף.
אני צריכה לתת תשובה ממש מהר.
תודה וחג חנוכה שמח
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: צבע למטבח 21 דצמ 2011 18:15 #7

ענת,

אני נוטה לדלפק אכילה גבוה. כמו שכתבת, זה יהיה יותר יפה וזה עניין של הרגל.

לדעתי, לאורך זמן תשכחו מעניין הגובה והדבר היחידי שיהיה בולט הוא שהמטבח יהיה יפה יותר.

אם תחליטו על כסאות בר אז הנה טיפ קטן (בעצם זה נכון לכל בחירה של כסאות)...

ממש לפני שאתם מחליטים, שבו על הכסאות בחנות במשך 15-20 דקות. כך לא תצטרכו לנחש ותוכלו להרגיש אם הכסאות נוחים גם לישיבה ארוכה יותר.

מעבר לכך, דלפק גבוה יכול גם לשמש כמשטח עבודה נוסף לעת עזר.

עמרי

עמרי

יש להתחבר כדי להגיב.
Time to create page: 0.174 seconds