שלום, אורח
אימייל : סיסמה: זכור אותי
  • דף:
  • 1
  • 2

נושא: בחירת פסיפס למטבח כפרי

בחירת פסיפס למטבח כפרי 18 דצמ 2011 10:38 #1

היי,
הזמנתי מטבח כפרי-אנגלי בצבע לבן-שמנת עם שיש בצבע אפור עמוק. מכשירי החשמל אצלי בצבע ניקל.
אני רוצה לעשות פסיפס בקיר שמעל הכיריים יחד עם קולט אדים בצבע ניקל ומאוד מתלבטת לגבי הצבע.
מצד אחד הנגר אמר לי לעשות צבע שישבור את הצבע הלבן והאפור, אך איני יודעת איזה צבע יכול להתאים? חשבתי על פסיפס אפור אך אין הרבה דוגמאות באפור.
ממש מתלבטת... אולי תוכל לעזור לי?
שאלה נוספת - האם לעשות את הפסיפס עד התקרה או בגובה בו מסתיים קולט האדים?
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: בחירת פסיפס למטבח כפרי 18 דצמ 2011 19:41 #2

הי לימור (נכון?),

לא ברור ממה שכתבת אם יש גם חיפוי קיר ומה הצבע שלו.

וגם - האם את מתכוונת לאבנים קטנות של פסיפס או לאריחים רגילים?

כך או כך זה די קשה לעזור עם זה. יש המון גוונים וטקסטורות היכולים להתאים, ומבלי לראות זה כמעט בלתי אפשרי.

אני רק יכול לכתוב מה לדעתי יראה יפה (את כמובן מוזמנת לא להסכים)...

דבר ראשון, חיפוי קיר עולה בדרך כלל עד לגובה של קולט האדים. אין צורך לעלות יותר וזה עשוי אפילו ליצור תחושה עמוסה.

מעבר לכך, לדעתי כדאי להתייחס לחיפוי הקיר שמאחורי הכיריים לגולת הכותרת של המטבח. כלומר לנקודה מרכזית ומיוחדת במטבח היוצרת בו עניין ומוסיפה לו אופי.

לכן, לדעתי חיפוי יפה כזה יכול להעשות על ידי אריחים ריבועיים קטנים יחסית (10X10סמ'), כאשר כל אריח בצבע שונה - אפור כהה, שמנת, חרדל, אדמה וחום בהיר.

מן תערובת כזו של אריחים בצבעים שונים והרמוניים בו זמנית.

מה את אומרת?

עמרי
עמרי רדאי - תכנון ועיצוב מטבחים

"אנחנו משקיעים במטבח שלנו עשרות אלפי שקלים. אין לנו מקום לטעויות בתכנון!"
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: בחירת פסיפס למטבח כפרי 19 דצמ 2011 11:25 #3

היי עמרי,
קודם כל, תודה על תשובתך המפורטת !
ראשית, אבהיר כי אין בקיר חיפוי מלבד עליה עם השיש ל-20 ס"מ (בגובה החלון),שגם איני יודעת אם זה לא יותר מדי גבוה..
מדובר במטבח הבנוי בצורת ר'כ שבכניסה מימין יש קיר, נישה למקרר עם קלפה מעל, בהמשך שיש בערך כחצי מטר עד לכיור ומעליו החלון. בהמשך יש עוד כחצי מטר שיש ומשם קולט האדים עם פסיפס ובפינה תריס למיקסר.
בקיר ממול ארונות מלמטה עד למעלה, כולל מזווה וויטרינות, מקום לתנור ומיקרוגל. בצד השמאלי אי בגודל 1.60X80.
זה תיאור המטבח פחות או יותר. כך שאין כל כך מקום לחיפוי קיר.
אני מסכימה אתך שגולת הכותרת הוא החיפוי מאחורי הכיריים/הקולט.
גם אני חשבתי על פסיפס בגודל שציינת. בתחילה חשבתי ללכת על שילוב אבן אפורה עם כמה ריבועים של ניקל מפוזרים לאורך הפסיפס. לא נתקלתי בפסיפס בצבעים שציינת. לפי מה שראיתי עד עכשיו רק בגוונים של אפור בכל הפסיפס, שזה משעמם, או גוונים של אפור בזכוכית או בצבע אבן, שאיני יודעת אם זה מתאים....
אשמח לשמוע כל חוות דעת !!
תודה, לימור
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: בחירת פסיפס למטבח כפרי 19 דצמ 2011 12:54 #4

הי לימור,
קראתי את שאלתך לגבי הפסיפס.
אני לא מעצבת אלא משתתפת (מרוצה :) ) בפורום הזה, אני בשלב תכנון המטבח ועוד לא הגעתי לבחירת צבעים.
אבל בכל זאת רציתי לצרף לך תמונה של פסיפס אפור מאוד יפה לטעמי (אני בחרתי אותו למקלחת בשילוב אריחים של לבן ואפור).
הפסיפס קטן 2.5 ס"מ כל יחידה. יכול להיות שיתאים גם למטבח (אין לי מושג לגבי ניקיון של פסיפס כזה מאחורי כיריים), אני בטוחה שעמרי ידע להמליץ יותר טוב ממני.
מקווה שעזרתי, בכל מקרה בהצלחה,
נורית
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: בחירת פסיפס למטבח כפרי 19 דצמ 2011 13:01 #5

הי,
מנסה שוב לצרף הקובץ,
נורית
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: בחירת פסיפס למטבח כפרי 19 דצמ 2011 19:43 #6

הי לימור,

20סמ' עליה עם השיש זה בסדר גמור. אפשר גם קצת פחות מכך, כ-15סמ' גם יגנו די טוב על הקיר מהשפרצות.

מהתיאור של המטבח המרחק בין המקרר, הכיור והכיריים נשמע לי קצת צפוף. 50סמ בין המקרר לכיור זה די מעט, ו-50סמ' בין הכיור לכיריים זה כבר קטן מדי. אבל יכול להיות שאני לא מבין את התיאור שלך מספיק טוב. יש לך שרטוט או הדמיה שאת יכולה לעלות לפורום?

אין לי כרגע מקום ספציפי שאני יכול להמליץ לך לחפש פסיפס בצבעים האלה, אבל קשה לי להאמין שלא ניתן למצוא אותם.

נסי להתחיל דיון חדש עם הנושא – 'איפה קונים חיפוי קיר בגודל 10X10סמ'. אולי מישהו מהגולשים או המעצבות העונות מדי פעם בפורום יוכל לסייע לך עם זה.

עמרי

יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: בחירת פסיפס למטבח כפרי 19 דצמ 2011 19:44 #7

נורית,

שם הקובץ צריך להיות באנגלית.

שלחי אליי מייל עם התמונה ואני אעלה אותה לפורום.

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

תודה,
עמרי

יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: בחירת פסיפס למטבח כפרי 19 דצמ 2011 20:30 #8

תמונת הפסיפס של נורית מצורפת...

עריכה אחרונה: 19 דצמ 2011 20:31 מאת עמרי.
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: בחירת פסיפס למטבח כפרי 20 דצמ 2011 09:12 #9

הפסיפס המצורף מאוד יפה, רק איפה אפשר למצוא כזה?

עמרי, אנסה לצרף לך את שרטוט המטבח. יכול להיות שאני טועה לגבי המרחק בין המקרר לכיור וזה יותר...
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: בחירת פסיפס למטבח כפרי 20 דצמ 2011 10:33 #10

הי לימור,
רכשתי את הפסיפס ב"שיש אלוני".
שם הפסיפס "שרי" מתוצרת מילסטון.
יש עוד סוג של אותה חברה שנקרא "פוליניו" שגם הוא מדהים אבל לא בגוונים אפורים אלא בגוונים שעמרי הציע (בז', שמנת, כתמתם, זהוב, אפור).
יתכן שלמטבח כפרי ובמשטחים לא גדולים זה יהיה מקסים.
בהצלחה,
נורית
יש להתחבר כדי להגיב.
  • דף:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.199 seconds