שלום, אורח
אימייל : סיסמה: זכור אותי

נושא: תכנון המטבח

תכנון המטבח 21 דצמ 2011 17:07 #1

הי עמרי
כבר התכתבנו מספר פעמים אך התוכנית נעצרה והיום ממשיכים עם השיפוץ, רק שהמיקום של המטבח והתכנון השתנה לגמרי אשמח אם תוכל להביע דיעה לגבי התכנון הראשונית של המטבח .
לגבי חומרים חשבתי לשלב עץ אפריקאי מקושקש משולב עם ארונות בצבע שמנת,
תודה
קבצים מצורפים:
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: תכנון המטבח 21 דצמ 2011 19:02 #2

הי ליז,

באמת תהיתי לאן נעלמת… :)

עברתי על תכנית המטבח שהעלית בעיון.

יש לי כמה הערות, אבל בסך הכל התכנון נראה לי טוב וזה שאת מיישרת את המקרר עם קו הארונות זה מצוין!

מעבר לכך...

אחד הדברים הבולטים ביותר הוא משטח העבודה הקטן יחסית בין הכיור לכיריים. המינימום המומלץ הוא 90סמ' ולדעתי אצלך זה פחות מכך.

אני מבין שאת רוצה (ובצדק) את הכיור מתחת לחלון, אבל הוא לא חייב להיות ממורכז. אני חושב שאם תעבירי את המדיח לפינה ותצמידי אליו את הכיור, תגיעי למינימום המומלץ למרחק בין הכיור לכיריים.

לגבי האי. הוא נראה לי רחב מדי. בדרך כלל עושים ארונות בעומק של 60סמ' ואז עוד 30-40סמ שיש תלוי. אם את הולכת על אי רחב אז אולי כבר תוכלי למקם כסאות בר על שתי צלעות סמוכות של האי. זה גם יהיה יותר נעים לשבת (אחד בניצב לשני בניגוד לאחד ליד השני) וגם תרוויחי (אולי) עוד מקום ישיבה אחד. דרך אגב, לא ציינת את המרחק בין האי לבין משטחי העבודה, אבל הוא צריך להיות כ-110סמ'.

עוד נקודה או שתיים לגבי המקרר. תצרכו מקרר עם צירים בצד שמאל (כלומר מקרר בו הדלת נפתחת שמאלה). יש מקררים שאפשר להפוך בהם את כיוון פתיחת הדלת אך לא בכולם. מקרר דלת לצד דלת גם יעבוד במטבח שלכם אך לדעתי יהיה קצת פחות נוח ממקרר עם צירים בצד שמאל.

מה שחסר למקרר זה משטח הנחה. כלומר משטח סמוך שיסייע בהכנסה ובהוצאת דברים מהמקרר. האי יכול לשמש משטח הנחה כזה אם הוא היה קצת יותר למטה (או אחורה) לפי השרטוט שצרפת.

עמרי
עמרי רדאי - תכנון ועיצוב מטבחים

"אנחנו משקיעים במטבח שלנו עשרות אלפי שקלים. אין לנו מקום לטעויות בתכנון!"
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: תכנון המטבח 21 דצמ 2011 22:14 #3

הי עמדי
לא בדיוק נעלמתי ... המשכת להנות מהטיפים שלך שמאוד עוזרים לי בתכנון.
אז כך שחשבתי באמת שהאי רחב מידי וחשבתי להצר אותו ל110 רוחב ו 160-170 רוחב. המקרר שלי הוא 2 דלתות וחשבתי שאוכל להעזר באי להנחה של דברים , האם אתה חושב שיהיה יותר פרקטי להחליף את מקום המקרר במזווה - שהמזווה יהיה בצד השמאלי והמקרר באמצע?
לגבי ההזזת הכיור ימינה - האם זה לא רחוק מידי מהמקרר? ובנוסף לא ישאר הרבה מקום מצד ימין של השיש להניח כלים לשטיפה שמגיעים מפינת האוכל בצד הימני.
המרחק שתכננתי בין האי לשיש הוא 110 , ולגבי סידור הכיסאות - באמת התלבטתי אם לשים כיסאות מהצד - אך חוששת שיפריע / או שלא יהיה נוח בגלל המגרות,כמו שאתה רואה אין לי הרבה מקומות איחסון וחשבתי להשתמש באי כמקום מרכזי לאחסון.
תודה רבה ולילה טוב:}
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: תכנון המטבח 22 דצמ 2011 18:53 #4

הי ליז,

מתנצל על העיכוב בתשובה. מסיבות חנוכה לילדים וכדומה...

אי ברוחב 110סמ אומר שהארונות יהיו בעומק 70סמ ואז עוד 40סמ של שיש תלוי. ארונות כאלה דורשים מסילות קצת יותר ארוכות כדי לנצל טוב יותר את שטח האחסון. זה טיפה יותר יקר. שווה לברר עם הנגר מה תהיה התוספת במחיר.

אני לא בטוח שכדאי להחליף את מיקום המקרר והמזווה כי אז המקרר יבלוט. המרחקים הם בסדר ואם תקחי את האי קצת אחורה הוא ישמש משטח הנחה מצוין למקרר דלת לצד דלת.

לגבי הזזת הכיור ימינה. 80סמ' זה מספיק לדעתי להנחת כלים המגיעים מפינת האוכל. בנוסף, יש גם את האי. גודל משטח העבודה בין הכיריים לכיור הוא מאוד קריטי בעיניי.

מרחק של 110סמ בין האי לבין משטחי העבודה הוא מצוין.

עמרי

יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: תכנון המטבח 22 דצמ 2011 19:59 #5

הי עמרי
חג שמח לך ולמשפחתך
אני מתייעצת איתך לפני שאני מתחילה את המטבח ויש לי אפשרות כרגע לשנות את גודל האי , מה לדעתך האי האידיאלי שיתן לי הכי הרבה מקומות אחסון? ודבר נוסף יש לי אפשרות ליצור נישה למקרר גם באמצע - במקום המזווה , זה בית שעובר שיפוץ כללי וכרגע אין קירות, מה לדעתך יהיה נכון יותר מבחינת המיקום המקרר?
לגבי שינוי מיקום הכיור אני חושבת שאאמץ את הצעתך...
תודה וערב טוב
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: תכנון המטבח 23 דצמ 2011 08:29 #6

ככל שהאי עמוק יותר, מן הסתם יש לו יותר נפח אחסון. העניין הוא שצריך לקנות גם פרזול ארוך יותר. כלומר לקנות מסילות של מגירות מטבח שיתאימו למגירות עמוקות.

מסילות כאלה הן יותר יקרות ממסילות 'רגילות' של ארונות סטנדרטיים בעומק של 60סמ'. אני לא יודע בכמה הן יותר יקרות. יכול להיות שזה לא מאוד משמעותי.

אם את מבררת מחיר של מסילות למגירות עמוקות יותר (נניח למגירות בעומק של 70-80סמ) וזה רלוונטי מבחינתך אז אי בעומק של 110-120סמ יתאים לך.

כמו שכתבתי קודם, עומק השיש התלוי צריך להיות 35-40סמ'.

מבחינת מיקום המקרר, כמו שחשבת, עדיף להחליפו עם המזווה אם את יכולה לעשות לו נישה כדי שלא יבלוט.

המקרר יהיה קרוב יותר לכיור ולכיריים וממוקם יותר טוב מול האי.

עמרי

יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: תכנון המטבח 23 דצמ 2011 12:48 #7

הי עמרי תודה רבה נראה לי שזה מה שאעשה .
בקשר לארונות - מה אתה חושב על אגוז אפריקאי מקושקש? אמרו לי שהוא מאוד דומיננטי ועלול להמיאס וכדאי לשלב אות , מה אתה מציע?
שבת שלום
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: תכנון המטבח 23 דצמ 2011 14:00 #8

רציתי לכתוב לך על זה ובסוף שכחתי... טוב שהזכרת לי.

אני גם חושב שאגוז אפריקאי הוא מאוד דומיננטי. לדעתי זה לא מתאים לארונות מטבח. אולי בתור משטח עבודה באי, אבל גם אז צריך בהירות.

יש להתחבר כדי להגיב.
Time to create page: 0.181 seconds