שלום, אורח
אימייל : סיסמה: זכור אותי

נושא: מטבח חדש בדירה חדשה

מטבח חדש בדירה חדשה 25 אוק 2011 21:26 #1

היי'
בשעה טובה רכשתי דירה חדשה ובעקבות נסיון חברת המטבחים של הקבלן לחלוב אותי בשדרוגים ביטלתי את המטבח של הקבלן והחלטתי ללכת החוצה.
יש לי התלבטות לגבי עיצוב המטבח ואשמח לעצה טובה.
מדובר בפנטהאוז 5 חדרים שבו חדר הסמוך למטבח מימין יתחבר לחלל כפינת אוכל.
היתה לי תוכנית אך שיניתי ושיניתי שוב ועדיין איני רגוע.
קצת נתונים:
הריצוף לבן קרם קצת מלוכלך בגודל 80 על 80 מבריק.
גודל המטבח 3\3 בממוצע פתוח לסלון והחדר הצמוד מימין בגודל זהה עם נסיגה קדימה - אצרף שרטוט.
ההדמיה שמצורפת מייצגת כמעט את ההצעה האחרונה בחברת המטבחים שנבחרה והיא תוצאה של הבקשה להטמיע את המקרר בארונות אך זו גורמת לקיר החלון להיראות קירח למחיר להאמיר ולחובת הזזת התשתיות של המים כמו גם קרבה גדולה בין הכיור לכיריים.
בחלופה הקודמת המקרר עמד ללא עטיפת ארונות וללא יחידת בילד אין לתנור ומיקרו אלא שיש "ר" סטנדרטי אחריו כשהכיריים מתחת לחלון ובסוף החדר צלע טנה קטנה כדלפק עם 2 ארונות תחתיו.
קבצים מצורפים:
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: מטבח חדש בדירה חדשה 25 אוק 2011 21:28 #2

ההדמיה שלי שממחישה התוכנית
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: מטבח חדש בדירה חדשה 25 אוק 2011 21:32 #3

ההדמיה
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: מטבח חדש בדירה חדשה 26 אוק 2011 07:41 #4

הי אבישי,

כשאתה מעלה תמונה היא צריכה להיות עם שם קובץ באנגלית וסיומת jpg. יכול להיות שבגלל זה לא הצלחת להעלות את ההדמיה האחרונה. זו מגבלה של הפורום ולצערי אני לא יכול לתקן את זה. אם אתה ממשיך להסתבך אתה יכול לשלוח אליי את התמונה במייל ואני אעלה אותה לפורום.

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ועכשיו לשאלה שלך...

האמת שלא הבנתי עד הסוף את שתי התמונות שהעלית. בשרטוט נראה שיש דלפק בין המטבח לבין פינת האוכל ובתמונה נראה שיש קיר גבוה שלא מאפשר דלפק. בתמונה נראה שגם הנישה שנועדה למקרר במקור איננה. האם אני מבין נכון? האם שינתם את התכנית ששלחת??

בהנחה שהתמונה היא הסיטואציה הסופית אני לא רואה יותר מדי ברירות אלא למקם את המזווה והמקרר על הקיר השמאלי. מיקום שלו על הקיר הנגדי יצמצם את המעבר למטבח ויהפוך אותו לפרוזדור ארוך ולא נוח.

את תנור האפייה כדאי לדעתי למקם מתחת למשטח העבודה כדי לא להשתמש בעוד יחידה גבוהה שתגזול שטח שיש יקר.

ואיפה למקם את המיקרו אם אין יחידה גבוהה נוספת?

את המיקרו אני חושב שתוכלו למקם על השיש הנמצא על הקיר הגובל עם פינת האוכל, בסמוך לתמי4 אם תרצו.

מקרר ומזווה ביחד הם ברוב של כ-1.6מ'. מה שמשאיר לך על הקיר הזה מקום (1.4מ') לכיור או לכיריים. לדעתי הכיור צריך להיות מתחת לחלון והכיריים בסמוך למקרר והמזווה (למרות שזה אומר להזיז תשתיות).

יש לכך כמה סיבות –

זה גם יאפשר מקום למדיח כלים, גם יאפשר קולט אדים (שלדעתי חובה במטבח) וגם הרבה יותר נעים לעבוד על כיור הנמצא מול חלון מאשר כיור הנמצא מול קיר.

מקווה שהצלחתי לעזור,

עמרי
עמרי רדאי - תכנון ועיצוב מטבחים

"אנחנו משקיעים במטבח שלנו עשרות אלפי שקלים. אין לנו מקום לטעויות בתכנון!"
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: מטבח חדש בדירה חדשה 26 אוק 2011 18:52 #5

ערב טוב עמרי.
המון תודה על ההתיחסות הענינית וברכות על האתר המקסים.
אני מעלה את התוכנית המומלצת על ידי חברת המטבחים אני לא כל כך שלם איתה אשמח להערותיך.
לגבי הדלפק, זו אופציה שמתאפשרת בעקבות ההחלטה לבטל חדר שינה גובל ולהפכו לפינת אוכל מוארת המחוברת למטבח והיתה תקווה שגם המטבח ירויח מכך.
אבישי.
קבצים מצורפים:
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: מטבח חדש בדירה חדשה 26 אוק 2011 18:59 #6

נ.ב כמובן שעדיין לא שברתי כלום כי הדירה לא נמסרה לידיי כך שאני פתוח לעצות בעניין.
דרך הדלפק אני מרויח עוד 2 יחידות כשאחת פונה לפינת האוכל.
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: מטבח חדש בדירה חדשה 26 אוק 2011 19:11 #7

עוד דבר ששכחתי לציין ,ברשותי תנור בוש פתיחת צד לימין ונראה לי שתהיה בעית התנגשות קלה לשיש או למקרר - מחברת המטבחים עוד לא קיבלתי תשובה לנושא, מידות המקרר שלי הן 58 עומק על 92 רוחב וגובהו 183 ס"מ,
והיה לי מאוד רצוי להעלימו בין ארונות גבוהים אך לא בכל מחיר.
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: מטבח חדש בדירה חדשה 26 אוק 2011 19:13 #8

68 עומק בואו לא ניסחף... סליחה...
אבל מה שכן הוא 4 דלתות בעיצוב חלק ומהמם מהחזית.
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: מטבח חדש בדירה חדשה 26 אוק 2011 19:53 #9

לגבי התמונה של התוכנית "הצבעונית", צודק זו תמונה שהתעסקתי איתה בעריכה פשוטה. במקור ובמציאות הקיימת כרגע יש מחיצות והמטבח הוא חדר 3 על 3 הגובל בחדר השינה שאותו אני רוצה לבטל ולצרף.
בתוכנית הקבלן המקרר עומד מימין לחלון אך שלי לא נכנס לשם היות והוא 92 ס"מ ובמציאות יש בקושי 90.
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: מטבח חדש בדירה חדשה 27 אוק 2011 07:18 #10

הי אבישי,

עכשיו הבנתי. כשמסבירים לי לאט אני מבין מהר ;).

אם אתה רוצה אתה יכול להוריד את הקיר.

טוב מאוד. ואפילו... מצוין!

אני ממש בעד להוריד את הקיר.

זה יפתח את חלל המטבח, יחבר אותו אל פינת אוכל נחמדה ויאפשר גם חצי-אי. פינת אוכל בחדר סגור זה ממש ימי-הביניים...

לגבי התנור. האם מדובר בתנור בילט-אין או יחידה נפרדת יחד עם הכיריים? אם מדובר בתנור בילט-אין אתה לא חייב למקם אותו מתחת לכיריים. אתה יכול להעביר לכל מקום אחר שיהיה נוח.

כן...58סמ עומק מקרר היה יוכל להיות די נחמד מבחינה עיצובית אך קצת פחות פרקטי... כך או כך "4 דלתות בעיצוב חלק ומהמם מהחזית" נשמע נהדר!

שאר המידות שכתבת מאשרות שהמקרר והמזווה ביחד יהיו כמו שהערכתי, כלומר כ-1.6מ'. אז בינתיים הכל מסתדר.

השאלה היחידה הנשארת פתוחה אם אתה מוריד את הקיר ועושה דלפק ישיבה היא איפה למקם את המיקרו ונניח גם תמי4. מה אתה אומר על למקם אותם בחלק הימני של השיש המרכזי? זה בעצם המקום היחידי כמעט שאפשר לעשות את זה.

תוודא גם שיש לך מקום לדברים אחרים שיהיו לך על השיש – טוסטר, מיקסר וכדומה.

אני מציע שתעשה הדמיה חדשה ותבדוק איזה שינויים עובדים.

בהצלחה!

עמרי
עמרי רדאי - תכנון ועיצוב מטבחים

"אנחנו משקיעים במטבח שלנו עשרות אלפי שקלים. אין לנו מקום לטעויות בתכנון!"
יש להתחבר כדי להגיב.
Time to create page: 0.194 seconds