שלום, אורח
אימייל : סיסמה: זכור אותי

נושא: התייעצות לגבי תכנון מטבח

התייעצות לגבי תכנון מטבח 11 נוב 2020 11:15 #1

שלום,

אני מנסה לתכנן מטבח אשר מכיל מגבלות. מצורפות 2 תמונות של תכנון שביצעתי להמחשה, אבל כמובן שכל הצעה אחרת תתקבל בברכה. מידות המטבח הינן 220 על 400. גובה 240 עד הנמכת תקרה

המגבלות שיש :

1. צנרת מים ממקומת מאחורי הכיור ולא ניתנת להזזה
2. לא ניתן לשבור קיר משמאל למקרר (בתמונות הקיר לא מופיע, אבל יש משמאל למקרר קיר בעומק של 80 ס"מ)
3. יש נקודת חשמל תלת פאזי וגם הכנה לגז מאחורי הכיריים
4. בקיר ממול המקרר יש דלת יציאה למרפסת שירות ולכן לא ניתן להשתמש בקיר בכלל

נקוודת חשובות אחרות :

1. כנראה שיהיה דלפק מסויים צמוד לקיר שליד המקרר, עדיין חושבים על זה. זה אמור להוסיף משטח עבודה בגובה 75 ס"מ
2. רצינו מזווה מגובה רצפה עד תקרה, אבל כמה שלא שיחקתי עם התכנית זה חוסם לנו משטח עבודה של השיש , אז כרגע אני לא רואה את זה כאופציה
3. עומק המגירות ליד המקרר יהיה 80 ס"מ (קו אחד עם הקיר)
4. עומק הארון ליד המקרר יהיה 60 ס"מ מכיוון שעומק השיש שם יהיה 80 ס"מ. כרגע הצבתי שם ארון רק בגלל מגבלת התוכנה שלא נותנת אפשרות לקלפה בכזה עומק, אבל כמובן שהעדיפות היא לקלפה כמו שאר המטבח
5. אנחנו עדיין מתלבטים בין קולט ארובה שתופס 40 ס"מ לבין קולט נסתר שתופס 60 ס"מ ויקצץ לנו 10 ס"מ מכל קלפה מצידיו

הבדלים עיקריים בין התכניות :

1. בתכנית 1 יש 90 ס"מ משטח עבודה בין כיור לכיריים. כמו כן יש ארון פינתי לסירים וארון פינתי משמאל לקולט אדים ככה שנראה שהפינה מנוצלת יותר טוב מבחינת שטח ארונות. חסרון אפשרי הוא שהכיריים מגיעות ממש עד הפינה ואני לא יודע אם זה מומלץ
2. בתכנית 2 יש אמנם 60 ס"מ משטח עבודה בין כיור לכיריים אבל זה מאפשר להזיז את המדיח מימין לכיור וככה לייצר 120 ס"מ של מגירות בין הכיור למגירת תבלינים מה שמאפשר לשחק עם רוחב המגירות כרצוננו ולא להיות מקובעים ל-60 ס"מ. כמו כן הגז לא צמוד לפינה ומרוחק ממנה 30 ס"מ

אשמח לשמוע את דעתכם בנוגע לאיזו מבין התכניות יותר מומלצת, איך נכון לסדר את הפינה והאם אפשר לנצל בה שטח ארונות פינתיים בתכנית 2, האם ניתן להצמיד ארונות לקולט אדים ארובה, האם ניתן לנצל שטח אחסון מעל קולט אדים נסתר, האם נהוג להצמיד כיריים לפינה, האם יש המלצה למתכן כלים בתוך הקלפה מעל הכיור בדרך שלא הופכת את כל חלוקת הקלפות ללא אסתטית רק בגלל שמתקן כזה גודלו 60 ס"מ וצריך להיות בקלפה נפרדת, ובאופן כללי כל הארה והערה תתקבל בברכה.

תודה,
אסף
קבצים מצורפים:
יש להתחבר כדי להגיב.

התייעצות לגבי תכנון מטבח 11 נוב 2020 11:18 #2

הערה : במטבח אין חלון. קולט האדים מתחבר לתעלת אוויר מאולץ וונטה
יש להתחבר כדי להגיב.

התייעצות לגבי תכנון מטבח 12 נוב 2020 09:01 #3

היי,
1. תכנית 2 עם העברת המדיח טובה יותר, אני לא בעד מתקן פינתי שלא באמת מוסיף שטח אחסון. זאת אם אכן הכיריים לא צמודים לפינה, לא רואה זאת בציור.
2. אפשר לתכנן ארונות עליונים בשילוב קלפה באופן אסתטי, פחות ניתן לתאר זאת מילולית,
צריך לשרטט אופציות טובות לאחסון נגיש שלא מעמיס יותר מידי על החלל.
ובאופן כללי, המטבח שלך נראה מאד סגור ועמוס, מכביד על התחושה גם התכנון עם 2 איזורים גבוהים שתוחמים אותו. כדי להשיג תכנון קצת יותר נינוח ומאוורר צריך להבין את צרכי האחסון והטעם שלך וגם מה שקורה מסביב למטבח, וזה גדול על טיפים בפורום.
סורנה כפיר
תכנון ועיצוב פנים
soranakfir.com
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
054-7202280
יש להתחבר כדי להגיב.

התייעצות לגבי תכנון מטבח 12 נוב 2020 10:51 #4

סורנה שלום,

תודה על התשובה והטיפים. מצרף תכנית חדשה בשני מבטים שונים לאחר כמה שינויים בהתאם להמלצותייך. בנוסף מצורפת תכנית הדירה באזור של המטבח והסלון, והצעת עיצוב כללית מטעם מהקבלן(היא לא רלוונטית לנו מכיוון שאנחנו רוצים תנור בילדאין)

אשמח לשמוע מה דעתך על התכנית החדשה.

תודה,
אסף.
קבצים מצורפים:
יש להתחבר כדי להגיב.

התייעצות לגבי תכנון מטבח 12 נוב 2020 20:35 #5

נראה טוב יותר. כדאי להחליף בין הכיור לכיריים למהלך עבודה נוח.
סורנה כפיר
תכנון ועיצוב פנים
soranakfir.com
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
054-7202280
יש להתחבר כדי להגיב.

התייעצות לגבי תכנון מטבח 13 נוב 2020 01:07 #6

הייתי שמח לעשות את השינוי המוצע, אבל כפי שציינתי אני לא יכול להזיז את נקודת המים ומיקום הכיור נגזר ממנה. שאלה לגבי חלוקת משטח העבודה : האורך הוא 4 מטר מקיר לקיר ובקיזוז המקום שהתנור תופס (אני רוצה אותו בקו מקרר) שזה 80 ס"מ נשאר 320 ס"מ. חשבתי להשאיר מימין לכיור משטח של 70 ס"מ אשר ישמש למתקן ייבוש כלים קטן ומתקן תמי4, לאחר מכן כיור 60 ס"מ, בין הכיור לכיריים להשאיר 80 ס"מ למשטח עבודה "נקי" עליו לא יונח כלום, לאחר מכן כיריים 60 ס"מ ומשמאל לכיריים יהיה משטח של 50 ס"מ עד הקו של התנור. במקביל לתנור עד לארון תריס יהיה עוד שטח למוצרי חשמל כמו מיקסר. האם החלוקה הזו טובה או שהיית ממליצה על חלוקה אחרת? בנוסף, האם היית ממליצה על קלאפה משמאל לקולט אדים?
יש להתחבר כדי להגיב.

התייעצות לגבי תכנון מטבח 13 נוב 2020 06:54 #7

היי אסף, לא רציני מצידי להכנס לפרטים שציינת באופן מילולי במבט בלבד ללא שרטוט ובדיקה וללא היכרות ממשית עם הבית שלך.
וגם מצידך, לא רציני להשקיע עשרות אלפי שקלים במטבח שכל פרט בו קריטי לשימוש יומיומי ולחוויה בחדר, זאת ע"פ הצעות ברשת.
באופן כללי אני מעדיפה לתכנן מטבח בו המשטחים פנויים ולכל פרט יש מקום מוגדר שאינו קבוע על משטח שיש. בנוסף, מעדיפה שלא להכביד עם ארונות עליונים ועושה שימוש במדפים פתוחים למראה מאוורר יותר. בהתאם לכך אני נוטה למקם טיהור מים בפינה המוסתרת או בכיור עצמו.
סורנה כפיר
תכנון ועיצוב פנים
soranakfir.com
054-7202280
יש להתחבר כדי להגיב.

התייעצות לגבי תכנון מטבח 15 נוב 2020 16:26 #8

תודה על התשובות והטיפים. אלו תכניות ראשוניות בלבד שהכנתי בעצמי לפני מפגש בחברות המטבחים, בכדי לקבל כיוון מסויים. המטרה היא גם ללכת על ארונות עליונים בשני עומקים בסגנון של התמונה המצורפת, אבל התוכנה שהתשמשתי בה לא תמכה באופציה הזו.
שאלה נוספת בבקשה - נניח ובכל זאת ארצה ללכת על יחידה גבוהה בקיר של ה-400 מטר. מה עדיף לי במקרה הזה - על הקיר של ה-225 לשים מקרר ולידו תנור גבוה, ואז בקצה הימני של הקיר של ה-420 לשים מזווה גבוה, או להחליף בין המזווה ליחידת תנור? תודה.
קבצים מצורפים:
יש להתחבר כדי להגיב.

התייעצות לגבי תכנון מטבח 17 נוב 2020 19:11 #9

בבקשה. לא יודעת לענות לך מה נוח יותר לבית שלכם, זה דורש התעמקות במה שקורה מסביב למטבח, בהרגלי העבודה שלכם, מה רואים מצד הסלון ופינת האוכל, תכנון פרטני גדול על מה שניתן בפורום. בהצלחה!
סורנה כפיר
תכנון ועיצוב פנים
soranakfir.com
054-7202280
יש להתחבר כדי להגיב.
Time to create page: 1.360 seconds