תחרות מטבחים 2012

הזוכה במקום הראשון בתחרות המטבחים הוא... היא...

ונתחיל דווקא מהפרס שקיבל הזוכה בתחרות

ארוחת ערב זוגית ומפנקת עם יין משובח ונוף מהמם במסעדת 2C. המסעדה ממוקמת בקומה ה-49 של מגדלי עזריאלי בגובה 200מטר. שווי הארוחה היה 500שח!

שווה לא?

אז מה הייתה התחרות...

התחרות הייתה פתוחה לכולם והייתה פשוטה מאוד. כל מי שרצה להשתתף שלח כמה תמונות של המטבח שלו יחד עם תאור מילולי.

המטבח הזוכה לא היה בהכרח המטבח היפה ביותר או היקר ביותר, אלא זה ששילב באופן הטוב ביותר עיצוב אסתטי ומעניין יחד עם תכנון פונקציונלי טוב.

כל מטבח שנשלח לתחרות הועלה לאתר כך שכולם יוכלו לראות ולהתרשם.

פשוט לא?

התחרות התרחשה במשך כחמישה שבועות במהלכם נשלחו 32 מטבחים. הזוכה הוכרז ב- 6/5/2012.

איך נבחר המטבח הזוכה?

תכף תוכלו לראות מי זכה בתחרות, אך לפני זה חשוב לי לספר לכם שהבחירה הייתה ממש קשה. נשלחו לתחרות הרבה מטבחים יפים והרבה מטבחים פונקציונליים. וכמעט בכל מטבח היה משהו מיוחד שהיה מעניין והוסיף למטבח אופי וייחודיות.

ובכל זאת צריך להחליט על מטבח זוכה אחד!

אז איך בוחרים מטבח אחד מתוך 32 מטבחים יפים ופונקציונליים שנשלחו?

אז ככה –

כל מטבח דורג בשתי קטגוריות ראשיות:

 • יופי, אסתטיקה ועניין
 • פונקציונליות

על מנת שהדירוג יהיה הוגן בקטגורית היופי, האסתטיקה והעניין, אני ועוד 6 מכרים שלי (חברים, עמיתים לעבודה וכדומה) דירגנו את המטבחים. כל אחד מהמדרגים עשה זאת לבד ואף אחד מהם אינו מעצב, נגר, או קשור איכשהו לתחום. כולם אנשים 'רגילים' ודומים לכם. הדירוג הסופי לכל מטבח בקטגוריה זו היה הממוצע הדירוגים של כל המדרגים ביחד.

קטגוריות הפונקציונליות הייתה מורכבת מכ-10 תתי קטגוריות. מאחר וכאן, כדי לדרג היה דרוש ידע מקצועי, רק אני דירגתי את המטבחים. ממוצע תתי הקטגוריות של כל מטבח היווה את הדירוג הסופי בקטגוריה הזו.

הדירוג הסופי המשקלל גם את האסתטיקה וגם את הפונקציונליות היה הממוצע של שתי הקטגוריות.

ובמילים אחרות,

בחירת המטבח הזוכה לא הייתה שרירותית כלל. הבחירה נעשתה אחרי שבכל מטבח הושקעה מחשבה רבה על ידי מספר אנשים שונים. ובקיצור, השתדלתי שהבחירה במטבח הזוכה תהיה הוגנת ככל האפשר, מבוססת על שיקולים מקצועיים ועניינים וללא הטיות.

ועכשיו לתוצאות... (תופים בבקשה)!

הזוכה במקום הראשון בתחרות מטבחים מעוצבים 2012 היא... הוא...

במקום הראשון בתחרות מטבחים מעוצבים 2012

המטבח של חני ואריה מרחובות

מקום ראשון בתחרות מטבחים מעוצבים

במקום הראשון - המטבח של חני ואריה

המטבח של חני ואריה הצטיין כמעט בכל הקטגוריות. רוב המדרגים מיקמו את המטבח הזה גבוה מאוד מבחינת היופי ורמת העניין שלו. בנוסף, הפונקציונליות והתכנון של המטבח הצטיינו גם הם – מרחקים נכונים, משטחי הנחה ממוקמים נכון, כיוון פתיחה של דלתות, מיקום אי יחסית למשולש העבודה ופתרונות יצירתיים לאילוצים בחלל באזור של המזווה.

אז...

ברכות לחני ואריה על הזכייה!

חני ואריה מקבלים את הפרס הראשון בתחרות – ארוחת ערב זוגית ומפנקת בשווי 500ש"ח עם יין משובח ונוף מהמם במסעדת 2C במגדלי עזריאלי בקומה ה-49.

ובמקום השני והשלישי

התחרות הצמודה בין המטבחים והבחירה הקשה במקום הראשון הביאו אותי לחשוב שגם למקום השני והשלישי מגיע משהו.

אז למרות שלא התכוונתי לכך מראש, החלטתי לתת פרס גם למקום השני והשלישי. הם הגיעו ממש קרוב ורציתי בכל זאת לציין זאת איכשהו...

אז החלטתי שהפרס למקום השני והשלישי יהיה -

שוברי קניה בשווי 100שח לקניה ב- Golf & Co!

ועכשיו לזוכים הנוספים בתחרות:

ובמקום השני בתחרות נמצא...

במקום השני בתחרות מטבחים מעוצבים 2012

המטבח של רוני ויהל מירושלים

תמונה של מטבח מודרני

במקום השני - המטבח של רוני ויהל

המטבח של רוני ויהל הצטיין בעיקר בפונקציונליות גבוהה. אחת הנקודות המעניינות במטבח שלהם הייתה הפתרון היצירתי לשילוב מוסווה של ארון עם נפח אחסון רב. בפן האסתטי היו הרבה מדרגים שהתלהבו מהאלגנטיות שבגוונים השקטים, הידיות האינטגרליות והתאורה.

במקום השלישי בתחרות נמצא...

במקום השלישי בתחרות מטבחים מעוצבים 2012

המטבח של אסנת מקיבוץ ברור-חיל

מקום שלישי בתחרות מטבחים מעוצבים

במקום השלישי - המטבח של אסנת

המטבח של אסנת כמעט וזכה במקום השני בתחרות. רק שברירי נקודה הפרידו בין המטבח שלה למטבח של רוני ויהל. כמו שני המטבחים הראשונים, גם המטבח של אסנת הצטיין כמעט בכל הקטגוריות, גם בפן האסתטי וגם בפן הפונקציונאלי. מה שבעיקר בלט במטבח של אסנת היה הבחירה הנועזת והשילוב של צבעי הארונות והשיש.

ברכות לרוני ויהל ולאסנת על הזכייה במקום השני והשלישי!

רוני ויהל ואסנת מקבלים כל אחד את הפרס השני והשלישי בתחרות - שוברי קניה בשווי 100שח לקניה ב- Golf & Co..

אני רוצה להודות לשאר המשתתפים ולומר לכם שראיתי באמת המון מטבחים יפים ומרשימים שנשלחו לתחרות!

אז תודה ל...

אודליה ולאון אהרון, אוהד גרשון, ענת בחבוט, דפנה ואיל, סילביה שוקרון, יעל שרף, שאול וכרמית סוטון, מרים ואדוארד, מאיה ודוד, מוניקה, ענת בלומסון, רחל קארו, דורית, ימית אטיאס, לילך בן עטיה, נני חסין, אפרת ואורגד, סורנה כפיר, טובה ושמעון, נורית תנעמי, עידית בניטה, מעיין וחיים, פנינה איפרגן, אילנה, נעמי ושי, מורן, אלינה ולב שמיס, דפנה, וליאת ואורן.

אני מזמין את כל מי שהשתתף בתחרות ואת כל האחרים לצפות במטבחים שנשלחו ולהגיב עליהם. אני בטוח שכל מי ששלח מטבח ישמח לקבל תגובות ולענות על שאלות שיהיו לכם בקשר למטבח שלו.


והנה כל המטבחים הנהדרים שהשתתפו בתחרות...

המטבח של לילך בן עטיה מחולון

כשקנינו את הבית, המטבח בו היה עלוב, שבור ורקוב, אבל היה בו יופי של פוטנציאל.

את המטבח עיצבתי מסביב לחלום שהיה לי - תנור אפייה של 90 ס"מ וכיור רחב של 90 ס"מ (אלו 2 דברים שלא ויתרתי עליהם).

את המטבח הזמנו אצל נגר - סתיו עיצובים בעץ מת"א - בדיעבד זה היה המעשה החכם ביותר שעשינו!!! (ולא דרך אחת החברות המובילות - כי רציתי להחליט לבד איך יראה המטבח הסופי שלי, ולא שיחליטו עבורי).

4.6540084388186 1 1 1 1 1 דירוג: 4.65 - 237 הצבעות

המטבח של סורנה כפיר (מעצבת פנים)

כמעצבת, תכנון מטבח בהתאם לנתוני הבית וצרכי הדיירים הוא תמיד אתגר. מבנה נכון של מטבח, בעיקר כאשר פתוח לשאר החלל, עושה את ההבדל באווירה של כל החלק הציבורי והפעיל של הבית, בו הלקוחות מבלים מרבית הזמן.

יש המון אפשרויות, העלות גבוהה. מקום שמעלה קונפליקטים בין בני זוג שלא מקלים על קבלת ההחלטות. זה שמבשל לרוב (לא בהכרח האישה!) רוצה כך, השני חושב יותר על המראה ואם האורחים יגידו "וואו". צריך להגיע למבנה המשלב את הפרקטיות והמראה באופן המוצלח ביותר, הדרך לשם תמיד מעניינת...

4.2348993288591 1 1 1 1 1 דירוג: 4.23 - 149 הצבעות

המטבח של טובה ושמעון בוחבוט מזיכרון יעקב

החלטנו על פונקציונאליות כגורם מוביל כאשר הקו העיצובי יהיה נקי, פשוט ורגוע. בחרנו במטבחי טופז שם מצאנו אוזן קשבת לדרישותינו וכל זאת בתוך תקציב מוגדר היטב. כיון שחלל המגורים שלנו הוא מלבני (כ-10מ' על 6.6מ'), החלטנו שהמטבח יתפוס פרוסה מכל האורך. נצמדנו היטב לטיפים באתר בעניין משולש העבודה, התאורה ועיצוב החיפוי כך שיספק הפתעה ונקודת משען עיצובית ועוד...

התוצאה לפניכם: גופים מסנדביץ' מלא, פרזול בלום מלא, ודלתות MDF עם דוגמה כפרית קלה בצבע מאוד רגוע: קרם שמנת. חיפוי הקיר הוא הגליק שלנו: חיפוי מיוחד שהאור נשבר עליו והוא מחזיר אותו לכל הכיוונים אפקט מדהים.

4.3875 1 1 1 1 1 דירוג: 4.39 - 160 הצבעות

המטבח של נורית תנעמי מגן יבנה

את מטבח חלומותיי אני מדמיינת כבר מזמן, כזה שיהווה את לב הבית, יקרין חמימות, ויושיב את המשפחה יחד לשיחה... אז איך עושים את כל זה? קצת וינטג' קצת שמנת ותכלת (שילוב שאני מאוהבת בו), בעלי מקצוע רציניים וטובים, ותכנון נכון... המטבח מתפקד נפלא, המשפחה יושבת על האי, ואני מבשלת כמו מלכה! הקסם חזר!!

מבחינה פרקטית ריכזנו קיר גבוה אחד - בילט אין שבו רוכזו כל מכשירי החשמל, תנור מיקרו טוסטר אובן ומקרר. מלבד קיר זה אין ארונות גבוהים, הקיר המרכזי נצבע בטיח מינרלי בצבע בז/אפרפר שמתאים מאוד גם לתכלת של האי וגם לארונות בצבע שמנת, והוספנו יחידת מדפים ותליה לכוסות בתכלת, שנותנת טאצ' של פעם ומחברת את כל החלקים יחד.

4.57 1 1 1 1 1 דירוג: 4.57 - 200 הצבעות

המטבח של חיים ומעיין ממודיעין

אז קנינו בית חדש מקבלן, בין יתר ההוצאות המרובות נשלחנו לרשת מטבחים יוקרתית להזמנת "מטבח החלומות". לאחר שסרקנו את המקום וראינו את מגוון החידושים, העיצובים והקולקציות החדישות ביותר - קיבלנו את הבשורה- זכיתם במטבח סטנדרט "יוקרתי" ללא אפשרות לבחירת צבע/עיצוב הדלתות/ידיות. כל שדרוג או שינוי של המפרט הקיים הסתכם בסכומים של עשרות אלפי שקלים.

יחד עם זאת, ואף על פי כן, לא אמרנו נואש...

4.3333333333333 1 1 1 1 1 דירוג: 4.33 - 231 הצבעות

המטבח של ימית אטיאס מקרית ביאליק

לאחר שעברנו לעיר חדשה ודירה מקסימה הגיע שלב שיפוץ המטבח. החלטתי להזמין מטבח. לא אצל נגר פרטי כיוון שאימי החליפה מטבח אצל נגר פרטי והתאכזבה כשהוא עשה עבודה חלמאית, השאיר אותה עם הרבה אכזבה וגם פשט את הרגל. הגעתי לדואיט בחיפה צ'ק פוסט הם מקצוענים לגמרי. עזרו לי להחליט עם הרעיונות שלי והתאימו לי הכול. סה"כ למטבח כפרי מעץ מלא עלה לי 50.000 ש"ח כולל פרזול.

4.8022598870056 1 1 1 1 1 דירוג: 4.80 - 177 הצבעות

המטבח של נעמי ושי גולדנברג מרמת גן

במטבח שלנו שילבנו מעצבת, נגר ובעל עם טעם מיוחד. המעצבת תכננה את המטבח, הנגר ביצע, ובעלי בחר את הצבעים אחרי התלבטויות רבות. היה לנו מחסן שרות שאותו הרסנו, ובארונות המטבח (הפתעה...) מסתתרים מכונת הכביסה והמייבש. יש לנו במטבח חצי אי, שעליו אנו אוכלים את הארוחות וטלוויזיה במטבח. ועכשיו קצת מחירים... השיש עלה בסביבות 16000שח שזה כלל גם חיפוי קיר וגם שיש על משטח האכילה באי. הכיריים עלו 4500שח - אינדוקציה של סימנס המילה האחרונה. כסאות הבר עלו 850 שקל כל אחד ונרכשו מיבואן מוצלח ביותר במושב ליד שדה התעופה. קשה לי להעריך כמה עלו הקלפות, הן היו חלק מהעלות כוללת של נגר המטבח, שהיה יקר ביותר... אבל שווה.

4.7849462365591 1 1 1 1 1 דירוג: 4.78 - 186 הצבעות

המטבח של מורן שלמה מראשון לציון

תמיד רציתי מטבח גדול שבו בני הבית יוכלו להיות בו, וינועו בו בחופשיות, היות וזה החדר הכי חשוב בבית. עיצבתי אותו יחד עם האחיינית שלי, בחרתי בצבעים שמשדרים רוגע ומוארים, כי במטבח יש תמיד צבעוניות ותזוזה ולכן רציתי שבני הבית ירגישו נינוחים ושלווים גם במטבח. בחרתי באחסון של מגירות גדולות ורחבות שמאפשר לאפסן סירים לחוד, מחבתות לחוד, צלחות וכו... מהדברים הקטנים ועד לגדולים. מטרת המגירות היא שאני לא אצטרך להתכופף היות ויש לי גם כאבי גב, לכן זהו מטבח נוח עבורי.

4.6936936936937 1 1 1 1 1 דירוג: 4.69 - 222 הצבעות

המטבח של דורית מהקריות

ברוכים הבאים למטבח שלי :))) את המטבח שלי או במילים אחרות ה"חלום" שלי, בנינו במו ידינו אני, בעלי וחמי. אני הייתי אחראית על החשיבה העיצובית, חמי שהיה עובד בנגרייה בעברו היה אחראי על בניית גוף המטבח שעשוי כולו עץ מלא סנדוויץ', ובעלי החרוץ שהיה חוזר אחרי כל יום עבודה ומתחיל "משמרת" שנייה של הדבקת קרמיקה, הרכבת דלתות המטבח, פרזול וכו'. אז כמו שתכף תראו בתמונות, המטבח כולו לבן. אולי רובכם תחשבו שהוא לבן מידי או אפילו קר מידי, אבל אין כמו הרגע הזה כשפותחים את דלת הדירה וממול נגלה המטבח שכולו לבן טהור מבריק ומנצנץ. אין מה לעשות זה עושה טוב על הנשמה.

4.2037037037037 1 1 1 1 1 דירוג: 4.20 - 162 הצבעות

המטבח של עידית בניטה מראשון לציון

המטבח שלנו הוא מטבח בסגנון היי טק, לבן נקי. המגירות גדולות והציפוי פורמייקה - זה פרקטי וקל לניקוי. ידיות המטבח הן ידיות אינטגרליות. משטח העבודה רחב וגדול. המטבח עצמו מאובזר בכל המכשירים החשמליים - ישנם מכשירים שלא נראים לעין כגון מדיח כלים אינטגרלי וקולט אדים אינטגרלי. המטבח הוא מטבח מאוד מודרני, כסאות הבר מרופדים ומאוד נוחים. על מנת לשבור את הלבן הבוהק בחרתי קלפות מעוצבות עם דוגמא העשויות מזכוכית. בחרתי צבעים רגועים ולא זועקים המתאימים למטבח ולאופי שלי.

4.6438356164384 1 1 1 1 1 דירוג: 4.64 - 146 הצבעות

המטבח של ענת בלומנסון

התייעצתי בתכנונו עם מעצבת פנים תל אביבית - אתי ארדיטי, שעשתה את התכנון והשרטוט להצעות המחיר. וכן התייעצתי עם עמרי, ועצותיו- שוות זהב. לשם בניית המטבח - הרסתי לחלוטין את המטבח הישן, שברתי קירות פנימיים, הורדתי חדר מזווה, שיניתי את מיקום דלת הכניסה לבית, הגדלתי חלונות והחלפתי ריצוף רק במטבח. (לא נגעתי בקירות חיצוניים) לא התכוונתי להחליף את הריצוף אך לא הייתה ברירה. ולכן יצרתי פס הפרדה - סוג של פסיפס בין הריצוף הישן לחדש. המטבח החדש (הנוכחי) הוא היפוכו הגמור של המטבח הישן - יש בו יותר אור, צבעים בהירים ומרחב גדול יותר.

4.2602739726027 1 1 1 1 1 דירוג: 4.26 - 219 הצבעות

המטבח של מוניקה מגעש

שלום לכם. ברוכים הבאים למטבח הכתום שלי. הכל התחיל כשבחרתי ריצוף בצבע אפור כסוף לריצוף של הבית. התלבטתי איזה צבע אבחר למטבח עצמו. והבנתי שחייב להיות צבע בהיר שישתלב עם צבע הריצוף וצבע הבית הכללי (שיהיה אפור בהיר מאוד עם גוון כחלחל). אבל אני דרום אמריקאית, עם טמפרמנט ודם לטיני. אז הייתי חייבת לשלב משהו שיבטא את זה! אז בחרתי בצבע כתום!

4.3233830845771 1 1 1 1 1 דירוג: 4.32 - 201 הצבעות

המטבח של מאיה ודודי

המטבח שלנו "עובד" רק שבוע. ועדין אין את כל הפינישים- תאורה וכו' אז אני מתנצלת, בתחרות עוד שנה מקווה שיהיה מושלם... תכנון: מתחילת השיפוץ חיפשתי טיפים בפורומים, קראתי את כל הטיפים באתר של עמרי, תאורה, סגנון מטבח, גודל משטח עבודה נדרש וכו'. אהבתי את הטיפ של לחשוב מראש איפה יהיה נוח לסדר כל דבר במטבח העתיד. השתדלתי ליישם, אבל כשעוברים דירה וצריך לפרוק ארגזים בכל הבית, כל דבר נכנס מהר למגירה שנראית מתאימה לו.

4.1771428571429 1 1 1 1 1 דירוג: 4.18 - 175 הצבעות

המטבח של רוני ויהל מירושלים

שיפוצים התמודדנו עם אילוצים רבים – שטח מוארך המואר רק בסופו, קורות תמך רבות בתקרה ובקירות, פתח חלון קטן ועוד. לאחר שנים במשפחה שלנו, ידענו כבר כי חשוב לנו שהמטבח יהיה במרכז הבית, פתוח לחלקי הבית השונים אבל גם מוצנע בחלקו, בכל זאת לעיתים המטבח גדוש ומבולגן. אנחנו משפחה מרובעת ילדים ומארחת הרבה, וגם שומרת כשרות. כך שהיה צורך במטבח עם מקומות אחסון רבים ומשטחי עבודה גדולים (וגם כיור כפול), וכל זאת בשטח לא גדול, מוגבל במתאר וגם בתקציב.

4.4 1 1 1 1 1 דירוג: 4.40 - 155 הצבעות

המטבח של שאול וכרמית סוטון מיקיר

ההתחלה הייתה קשה – החל מרשימות עם ההורים במטבח שלהם – מה הם אוהבים במטבח ומה הם היו משנים והמשך באיזה סגנון אנחנו רוצים (בכל זאת משקיעים פה סכום ורוצים שיהיה משהו מיוחד). נעזרנו המון באתר של עמרי (תודה!). הכיוון היה גוונים חמים ומכיוון שבבית שלנו המטבח הוא מרכז הבית אז היה חשוב שהמטבח יהיה כמה שיותר פרקטי ושימושי (מבחינת מקומות אחסון וגם קל לניקוי).

4.3233532934132 1 1 1 1 1 דירוג: 4.32 - 167 הצבעות

המטבח של יעל שרף מראש העין

בית, שרכשתי לפני 21 שנה, היה קוטג' טורי בעיר שמתחילה להיבנות - בעיר שמעולם לא שמעתי עליה - ראש העין. מכיוון שהתקציב היה מאד קטן, יכולנו להרשות לעצמינו להתחייב רק לבית בן 79 מטר רבוע - אבל עם אופציה להרחבה. השנים עברו, 2 בנים נולדו בבית הנ"ל. בנינו חדרים למענם אבל תמיד בתקציב קטן. לבית היה מטבח קטן עם חצר שרות צמודה שתמיד משכה בלאגן ואבק (מכיוון שלא הייתה סגורה).

4.294964028777 1 1 1 1 1 דירוג: 4.29 - 139 הצבעות

המטבח של אילנה חכים

המטבח שלנו חמים ונעים. במקור, המטבח של הקבלן היה קטן מאוד. הוספנו קיר גבס עם נישות המקשרות בצורה נחמדה בין הסלון למטבח. מהמטבח ממשיך קיר בחצי גובה שיצר לנו מקום לארונות נוספים ולמשטח עבודה נוסף. את המטבח שלנו עיצבנו לאחר שעשינו רשימה מפורטת של כל התכולה שצריכה להיכנס לארונות. התוכנית שלנו כללה את כל מה שצריך להיות בארונות יחד עם המיקום המיועד.

4.5126903553299 1 1 1 1 1 דירוג: 4.51 - 197 הצבעות

המטבח של אפרת ואורגד דרור מראשון לציון

המטבח החדש תוכנן בקפידה ובהתאם לצרכי המשפחה על פי תכנון משולש עבודה אופטימאלי. במטבח הושקעה מחשבה רבה ודגש על בטיחות לילדים קטנים לדוגמא מגירות עם מנגנון טריקה רכה ושקטה ודלתות עם מנגנון טריקה רכה. מיקום התנור גבוה יחסית ונבחר תנור עם דלת קרה. מדיח חצי אינטגראלי עם אפשרות לנעילה. המטבח יצא באמת כמו שרצינו היות ותוכננו מקומות אחסון רבים, מזווה גדול ונישה למקפיא.

4.174358974359 1 1 1 1 1 דירוג: 4.17 - 195 הצבעות

המטבח של אלינה ולב שמיס מפתח תקווה

רכשנו דירה חדשה מהקבלן. ואז הדילמה העיקרית שלנו הייתה - איך לבנות ולעצב את המטבח החדש שלנו שיהיה גם יפה וגם פרקטי וכמובן, גם נח לשימוש. היה לנו מאוד חשוב שהמטבח שלנו יהיה איכותי ויעמוד לרשותנו לאורך שנים רבות כך שלא רצינו להתפשר והחלטנו ללכת על משהו "טוב ליהודים". במילים אחרות, תכננו ורכשנו את המטבח החלומות שלנו בחברת מטבחי "סמל". נכון, שהם מאוד-מאוד לא זולים אבל המטבח שקיבלנו יצא מעולה ונח מבחינת התכנון ופשוט... יפה - בדיוק כמו שרצינו!

4.1437125748503 1 1 1 1 1 דירוג: 4.14 - 167 הצבעות

המטבח של סילביה שוקרון מבאר שבע

בעקבות ביקור והתרשמות בתערוכה בחג הפסח אשתקד החלטנו, בעלי ואני, "לעשות סדר" ולחדש את המטבח כולו. היות והמטבח ממוקם בכניסה לבית, הרעיון היה ליצור מטבח יפה ומרשים ועם זאת פונקציונאלי וחסכוני. לשם כך: ריכזנו את כל מוצרי המזון במזווה אחד מסודר ונגיש. הצבנו שתי קלפות גדולות מעל הכיור, לאחסון כוסות וייבוש כלים. לנוחות מרבית השתמשנו במגירות גדולות עם מנגון "טריקה שקטה", פינות אחסון מרווחות בארונות המטבח ומשטח עבודה גדול עם תריסול בפינה לאחסון מוצרי חשמל כגון: מיקרוגל, טוסטר וכד'.

4.6818181818182 1 1 1 1 1 דירוג: 4.68 - 198 הצבעות

המטבח של דפנה מחיפה

לפני שנה לערך לאחר חיפושים רבים ברחבי העיר, מצאנו את הבית שראיתי בדמיוני איך יראה לאחר השיפוץ. את המטבח שהיה בתוכו (בן 28 שנה) הרסו קודם הפועלים, ובהמשך הדרך החלה הארכיטקטית לתכנן אופציות שונות לסידור החדש. היו התלבטויות וריצות ושמחה ועצב ובעיקר כסף... ולבסוף התוצאה: מודרנית, פרקטית, צבעי לבן תכלת ואפור רגועים לעיניים, ובעיקר מתאים ומשתלב עם כל המפלס של המטבח והסלון.

4.6968325791855 1 1 1 1 1 דירוג: 4.70 - 221 הצבעות

המטבח של פנינה איפרגן מהר חומה

אני מרוצה מהתוצאה הסופית של המטבח למרות הקשיים שעברנו. הנגר הראשון לא ביצע את העבודה כמו שסיכמנו, ונאלצנו לקחת נגר אחר שימשיך את העבודה ושיתקן את הליקויים של הנגר הקודם. אגב, מאוד חששנו להגיד לנגר הראשון ללכת, מהסיבה שכולם אמרו לנו שאף אחד לא ירצה להמשיך עבודה של מישהו אחר ושייקחו יותר כסף. אבל בסוף השגנו נגר שזרם איתנו, עמד בלוח זמנים ועשה עבודה מעולה. כך שאם לא מרוצים ממשהו עדיף לעצור ולא שתהיה ועגמת נפש והרגשת החמצה.

4.3240223463687 1 1 1 1 1 דירוג: 4.32 - 179 הצבעות

המטבח של רחל קארו מקיבוץ גבע

חרי כ-30 שנה עברנו לבית חדש וזכינו לבנות מטבח שמתאים למאה ה- 21. מטבח שעדיין נשאר צנוע יחסית ומתאים לאורח חיינו בקיבוץ. ידענו מה הם הדברים החשובים לנו במטבח החדש, דברים שכה חסרו לנו במטבח הקודם. יצרנו קשר עם נגריה גדולה שאכזבה אותנו לאחר חתימת החוזה. לשמחתנו, התוצאה בסופו של דבר הייתה לשביעות רצוננו. הצבע השולט במטבח הוא השמנת, שביחד עם הדלתות העשויות עץ, משרה רוגע ומאפשר להוסיף צבע באביזרים האחרים שבמטבח. בעיקר כיף לנו להוסיף עציצים ירוקים ומלבלבים.

4.5130434782609 1 1 1 1 1 דירוג: 4.51 - 230 הצבעות

המטבח של חני ואריה מרחובות

" ...שיש אדום?.. ועוד עם נצנצים?.. תגידי: את בסדר.. ? !!" כן, ממש במילים אלו הגיבה חברתי הטובה על התכנית לשיש אדום ומנצנץ במטבח החדש שלנו. אבל אנחנו אוהבים אדום, נראה לנו צבע חם ויפה וגם קצת נמאס מכל ה - לבן – אפור – עכבר – למיניהם. (היה לנו במטבח הקודם, חוץ מזה תמיד אפשר להחליף שיש – מה, לא?...) בכל אופן כבר חודשיים שאנו נהנים מהמטבח החדש והשיש האדום הוא ה - WOW!!! רציתי להוסיף ציור קטן אדום גם על הקלפות, אבל בני הבית הטילו וטו. וכמו שכלתי אמרה: Less is more...

4.4342105263158 1 1 1 1 1 דירוג: 4.43 - 152 הצבעות

המטבח של נני חסין מאשדוד

רציתי מטבח חמים שכיף להיות בו. שהבסיס יהיה בצבע אחיד ואני אוסיף צבעים: המיקסר שלי צבעוני, מכונת הקפה בצבע אדום ואפילו הקומקום פרחוני עם סט כוסות פרחוניים. יש גם פרחים במטבח ואני עדיין מחפשת שתי בובות של טבחים שמנים להוסיף למטבח. לא רציתי שתהיה קרמיקה בין התנור השחור לבין קולט האדים שמעליו, ולכן הוספתי יציקת ברזל (ששוקלת 120ק"ג!) מחברת "גודין". הדמויות שעל היציקה הן של אדם וחווה.

4.7258064516129 1 1 1 1 1 דירוג: 4.73 - 186 הצבעות

המטבח של דפנה ואיל מבית-יצחק

נתחיל בקניית המטבח- מחסני מטבחים- חברת הבת של חברת DO-IT (שגם אצלם היינו בפגישה)- אין מה לומר. מטבח שלם ב-6900 ש"ח... המטבח מדהים, צבע אפור מפוספס (וונגה), הארונות פורמייקה, המגירות טריקה שקטה כמובן... החלק האהוב עליי- ארון התבלינים שהוא עוד גורם מנוצל מקסימלית (ראו תמונה). יש לציין שאת המטבח איל הרכיב לבד כך שחסכנו כ-2,000 ש"ח על הרכבה. את ההובלה עשינו בעצמנו גם כן בטנדר של דוד שלי (עוד חסכון של כ-1,000 ש"ח)- אמנם נסיעה ארוכה ומלחיצה על 60 קמ"ש בכביש 6... אבל אתם יודעים!

4.2760180995475 1 1 1 1 1 דירוג: 4.28 - 221 הצבעות

המטבח של אוהד גרשון משוהם

מטבח מסנדוויץ' בירץ' + פורמייקה עבה של ארפא + פרזול נובה פרו קריסטל של GRASS בקווים מודרניים וחמים. חזיתות המטבח עשויות זכוכית קליר בגוון ווניל של חברת "נילסן" + פרופיל אלומיניום אנודייז מוברש עם ידית אינטגרלית רוכבת דגם סניידרו. ארון 2 דלתות הזזה, מימין לארונות הגבוהים, על השיש בעומק 35 ס"מ המשוקע לתוך הקיר. אי במידות של 250X110סמ' מדורג לצורך ישיבה נוחה גם למבוגרים...

4.3411764705882 1 1 1 1 1 דירוג: 4.34 - 170 הצבעות

המטבח של מרים ואדוארד מרמלה

נו... הנה הגיע גם תורנו להציג את מטבחינו הטרי לשיפוטכם. לאחר שראינו שלא נוכל לעמוד בתקציב לקניית בית קרקע (וזה החלום שלנו) החלטנו לשפץ את דירתנו בת 4 חדרים שבה התגוררנו במשך 9 שנים. לפני כשנה וחצי שיפצנו אותה, אך ללא מטבח (לצערי בגלל בעיה בריאותית של בעלי, וחוסר תקציב). מאז התחלנו לחסוך למטבח ולתכנן אותו לבד על גבי נייר, היה ברור שאנו רוצים מטבח מודרני, קלאסי, מרווח, נוח, נעים, חמים... כמו שכל אחד רוצה. והנה אנחנו כבר כחודש נהנים מאוד ומרוצים מהתוצאה.

4.2191011235955 1 1 1 1 1 דירוג: 4.22 - 178 הצבעות

המטבח של ענת בחבוט מירושלים

והרי הוא לפניכם - מטבח מלא מגרות נשלפות ללא פטנטים מיוחדים אך אסטטי ועם קווים נקיים. במטבח יש שני חלונות גדולים ומאוד רציתי שהחלון שליד הכיור יהיה בקו אחד עם השיש, כך שייווצר משטח אחד גדול ורחב – כלומר שאדן החלון תהיה ממש בהמשך של השיש. לצערי בסוף יש לי מדרגה קטנה בשיש מפני שהייתה פשלה בהזמנה – (אבל התגברתי). טיפ מומלץ ביותר. החלון השני מעל הכיריים - שם הוצאתי את החלון כמה שאפשר החוצה כדי לקבל שטח רחב לשים סירים לאחר ובמהלך הבישול, כדי שלא יתפסו מקום על השיש עצמו. שוב, אם יש לכם אפשרות אז זה מומלץ מאוד.

4.3404255319149 1 1 1 1 1 דירוג: 4.34 - 235 הצבעות

המטבח של אסנת גוטרי מקיבוץ ברור חיל

בראש ובראשונה היה חשוב לנו מטבח פונקציונלי. כמו כן, מטבח הגדול די לילדינו כדי שיוכלו לבשל בו (ארבעת הילדים אוהבים לאפות ולבשל). מטבח שיהיה נעים להיות בו (חלק נכבד מהזמן מבלים במטבח...), שיהיה נעים להסתכל עליו ושיהיה עכשווי. בקיצר הרבה דרישות...למטבח אחד. האם אפשרי? בחיפושינו אחר המטבח האולטימטיבי שלנו, פנינו למספר ספקי מטבחים. ישבנו עם מעצבי מטבחים ולא ממש יצאנו מרוצים מהתכנון שהציעו. אז עלה הרעיון שנעצב בעצמנו. הורדנו תוכנה מהאינטרנט והתחלנו לעצב לעצמנו את המטבח.

4.2710843373494 1 1 1 1 1 דירוג: 4.27 - 166 הצבעות

המטבח של אודליה ולאון אהרון מבאר יעקב

אחרי שהתגוררנו בדירה קטנה עם מטבח קטנטן ומשטח עבודה של כ-70 סמ', הבטחנו לעצמנו שבבתנו החדש המטבח יהיה גדול ורחב עם המון שטח עבודה. הגדלנו את המטבח (המטבח שנתן הקבלן היה קטן מאוד וללא חידושים) ורצינו צבע שירענן את הוונגה (שאני מאוד אוהבת) ולכן בחרנו בסגול. המטבח יצא בדיוק כפי שתכננו וחלמנו למעט הכיור שאינו תחת החלון.

4.5972222222222 1 1 1 1 1 דירוג: 4.60 - 144 הצבעות

המטבח של ליאת ואורן מבית דגן

מי שמכיר אותי יודע שאני מאוד "צבעונית". בחירת המטבח הייתה שלי ביחד עם אחי שלומד עיצוב. היה זה דווקא בעלי שמיתן אותי ואמר שעדיף שנלך על מטבח "נייטרלי" כדי שאם נרצה להחליף ולשנות, לא יעלה לנו הון... וכך נולד הרעיון של מטבח נייטרלי עם קיר "הורס" ששובר את המוסכמות, מכניס עניין ועושה הרבה שמח וצבע בלב. כשנכנסנו לגור בבית החדש, בתחילת השנה, דבר אחד הפריע לי מאוד... היה קיר שמפריד בין המטבח לפינת האוכל. מיד החלטתי שלמרות שיש לנו תקציב מצומצם לשיפוץ, על דבר אחד לא אתפשר - המטבח ופינת האוכל חייבים להתמזג!

4.3136094674556 1 1 1 1 1 דירוג: 4.31 - 169 הצבעות

תחרות המטבחים לשנת 2015 עוד לא התחילה ויש לכם הזדמנות להירשם ולקבל הודעה על התחרות לפני כולם!

גם אם כבר יש לכם מטבח...

וגם אם המטבח שלכם עדיין לא מוכן ויכול להיות שעד התחרות הוא כן יהיה גמור...

אתם מוזמנים להשאיר את הפרטים שלכם.

אשלח אליכם מייל כאשר התחרות הבאה תתחיל.

אני עוד לא יודע מה יהיה הפרס אבל הוא כנראה יהיה גדול יותר משתי התחרויות הקודמות!

להתראות בינתיים :-)

עמרי

הרשמו לתחרות המטבחים לשנת 2015 ותקבלו הודעה על התחרות לפני כולם!

4.4380952380952 1 1 1 1 1 דירוג: 4.44 - 210 הצבעות
פרזול למטבח חזיתות מטבח חיפוי קיר מזכוכית
עמרי רדאי

הירשמו לטיפים שלי וקבלו מידע עשיר ומגוון שיסייע לכם בהוזלת עלויות ובעיצוב מטבח נוח לעבודה ויפה!

בנוסף תקבלו מיידית ובחינם דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן.

כן! שלח אליי את הטיפים!

תשובות לשאלות קוליות

איך לשדרג מדפים במטבח לבן?

גימור מט או מבריק לארונות מטבח לבנים?

מה צריך להיות גובה מיקרוגל בארון בילטאין?

שאלות ותשובות נוספות? לחצו כאן.

×

הרשמו לטיפים שלי וקבלו מיידית ובחינם...

 • שיטות עבודה בהן אני משתמש באופן אישי בכל מטבח אותו אני מעצב ומתכנן
 • רעיונות מקוריים שיסייעו לכם לתכנן מטבח סופר פרקטי ויפיפה!
 • מידע שיסייע לכם להוזיל את עלויות המטבח ולחסוך כסף!
 • בונוס - דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן
 • אני שונא ספאם ולעולם לא שולח ספאם. כתובת המייל שלכם בטוחה אצלי ולעולם לא אעביר אותה למישהו אחר.

אני כבר חייבת לתת לך פידבק על הטיפים האדירים שלך! העצות מצוינות. הכתיבה קולחת. אתה מחדש לנו דברים. מתייחס למה שחשוב לי מכל: פרקטיות ואסתטיקה. ולא שוכח לדבר על עלויות. לא ראיתי התייחסות כזו בשום מקום אחר.

--ליאת הלפרין. ירושלים

×

הרשמו לטיפים שלי וקבלו מיידית ובחינם...

 • שיטות עבודה בהן אני משתמש באופן אישי בכל מטבח אותו אני מעצב ומתכנן
 • רעיונות מקוריים שיסייעו לכם לתכנן מטבח סופר פרקטי ויפיפה!
 • מידע שיסייע לכם להוזיל את עלויות המטבח ולחסוך כסף!
 • בונוס - דוח מיוחד עם 10 הטעויות הנפוצות בעיצוב מטבחים וכיצד להימנע מהן
 • אני שונא ספאם ולעולם לא שולח ספאם. כתובת המייל שלכם בטוחה אצלי ולעולם לא אעביר אותה למישהו אחר.

אני כבר חייבת לתת לך פידבק על הטיפים האדירים שלך! העצות מצוינות. הכתיבה קולחת. אתה מחדש לנו דברים. מתייחס למה שחשוב לי מכל: פרקטיות ואסתטיקה. ולא שוכח לדבר על עלויות. לא ראיתי התייחסות כזו בשום מקום אחר.

--ליאת הלפרין. ירושלים

×
מחפשים מעצבת פנים מומלצת?

סורנה כפיר היא מעצבת פנים מומלצת מטעם לימון מטבחים העוסקת בתכנון ועיצוב פנים לדירות ובתים בשיפוץ ודירות קבלן בתהליך בניה.

"כל פרויקט שיפוץ ובניה הוא אתגר מרגש עבורי. יחד אתכם נוכל למצוא פתרונות ולהפוך אילוצים ונתונים קבועים של השטח לבית פרקטי, אישי וייחודי בהתאם לחלומות ולרצונות שלכם."

סורנה כפיר
תכנון ועיצוב פנים
www.soranakfir.com
054-7202280