שלום, אורח
אימייל : סיסמה: זכור אותי

נושא: מיקום מדיח

מיקום מדיח 02 אפר 2012 14:12 #1

• nm
  • nm's Avatar
האם עדיפות גדולה למדיח לימין הכיור או שאפשר גם לשמאלו?
תודה
עריכה אחרונה: 02 אפר 2012 18:09 מאת עמרי.
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: מיקום מדיח. 02 אפר 2012 15:11 #2

• nm
  • nm's Avatar
מצאתי בינתיים תשובה לשאלת המדיחים בפורום והבנתי שדווקא עדיף משמאל לימניים כמונו.
החלטתי לצרף את תכנית המטבח ולנסות לקבל הערות.
זהו בית פרטי בבניה שלב שלד. המטבח בקומת קרקע.
צפון למעלה. ממזרח יש מחסן/מזווה. מדרום- פינת אוכל.
יהיו בעיקר ארונות תחתיים, וכן קלפה מעל הכיור הצפוני וארון גדול על כל הקיר המערבי.
מאוד רוצים תנור מוגבהה ולכן כנראה יהיה ארון גבוה לצד המקרר שיכיל תנור ומעליו מיקרוגל. החלון הדרומי מוסתר אבל אין ברירה. באזור חלון זה ימוקמו גם מכשירי החשמל- מג'ימיקס, טוסטר, אופה לחם.
שינוי אחד שכנראה נעשה הוא לבטל הדלפק, להאריך השיש הצפוני מעט ולמקם שולחן עגול במרכז.
חושבים להזיז את הכיורים עם כיוון השעון כלומר המערבי אל מתחת לחלון והצפוני יותר ימינה. מדיחים משמאל לכיורים (יהיו שניים). מתלבטים לגבי מיקום הכיריים האם היכן שמשורטטים או בפינה הצפון מערבית. לא סגורים על החסרונות של ארון פינתי.
תודה על תשובה ועל הפורום הנפלא
קבצים מצורפים:
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: מיקום מדיח. 02 אפר 2012 18:23 #3

הי,

באמת לאנשים ימניים עדיף בדרך כלל מדיח בצד שמאל. ההסבר לכך פשוט...

מי שימני מחזיק לרוב את הכלים ביד שמאל ומסבן או מנקה לכלוך גס ביד ימין. וזה אומר שאם הכלי ביד שמאל אז הכי קל להוריד אותו מיד למדיח.

עם זאת, חשוב לי לציין שלא מדובר בכלל שאסור להפר. הרבה פעמים מה שקורה הוא שעושים ערמה של כלים לפני שמורידים אותם אל המדיח ואז זה קצת פחות משנה אם המדיח בצד שמאל או ימין.

ובשורה התחתונה - אם אפשר למקם מדיח משמאל לימניים אז עדיף אבל לא חובה.

ולשאר המטבח...

למה לבטל את החלון הדרומי (זה שליד המקרר)? כדי להוסיף תריס עם מכשירי חשמל? אני הייתי בודק טוב טוב לפני שאני מבטל חלון כזה. אור טבעי במטבח או אחד הדברים היותר טובים שיכולים להיות בו (לדעתי).

ולגבי שולחן עגול במרכז המטבח - לדעתי זה יכול להיות ממש בעייתי. הוא יחתוך את משולש העבודה ותצטרכו להקיף אותו כדי להגיע מהכיורים אל המקרר.

...דווקא הדלפק נראה לי די בסדר. למה אתם רוצים לבטל אותו.

העברת הכיור מתחת לחלון זה רעיון מצוין, אבל לא כדאי למרכז אותו מתחת לחלון כדי שישאר מרווח של לפחות 90סמ' בין הכיור לכיריים. גם את הכיור השני כדי להזיז קצת בהתאם.

דרך אגב, את החלון המרכזי אתם יכולים להזיז שמאלה? זה יגדיל את המרחק בין הכיריים לכיורים ויהפוך את המטבח ליותר נוח.

לגבי המקרר - המקרר צריך להחליף מקום עם הארון הגבוה שאתם מתכננים לתנור ולמיקרו, וזאת כדי שיהיה לו משטח הנחה מימין. ובמקרה שלכם, בגלל שאין אי ממש מאחורי המקרר, לדעתי לא כדאי לקחת מקרר שתי דלתות בגלל שלא יהיה לכם משטח הנחה קרוב.

הערה אחרונה - משולש העבודה אצלכם גדול מהסטנדרט המקובל. במיוחד המרחק בין הכיור לבין המקרר. המקסימום המומלץ הוא 2.7מ' ואצלכם זה יותר. אני לא בטוח שיש מה לעשות בעניין הזה בגלל שני הכיורים.

עמרי
עמרי רדאי - תכנון ועיצוב מטבחים

"אנחנו משקיעים במטבח שלנו עשרות אלפי שקלים. אין לנו מקום לטעויות בתכנון!"
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: מיקום מדיח. 02 אפר 2012 19:34 #4

• nm
  • nm's Avatar
תודה רבה.
* לא התכוונתי שנבטל את החלון אלא שהוא יהיה חבוי בפינה מוסתרת יחסית וזה חבל אך אין ברירה.
* כנראה שמכשירי החשמל יעמדו על השיש שם ללא תריס.
* שולחן או דלפק-- שאלה קשה! אנחנו 8 נפשות ונראה לי שישיבה נוחה סביב הדלפק הקיים אפשרית בקושי ל3 אנשים, בגלל הסמיכות לשיש ומגרות משמאל לדלפק ודלת המזווה מימין. השאלה מה יותר גרוע- דלפק לא כ"כ נח או הפרעה למשולש העבודה ע"י שולחן מרכזי? אולי פתרון אחר לגמרי?
* לגבי החלון המרכזי- מיקומו לא ניתן לשינוי! נזיז את הכיור לכיוון החלון אך לא נמרכז כמו שהצעת.
* האם קריטי להזיז גם את הכיור השני? בטח לא אם חוזרים לתכנון הכולל דלפק.
* המקרר כבר קיים והוא בעל 2 דלתות... נראה לי הרבה פחות יפה להחליף בין התנור למקרר כי אז המקרר שהוא הרבה יותר מגושם יהיה סמוך לחלון המסכן שמדרום. האם העקרון של משטח הנחה גובר על הנ"ל? המשטח הקרוב ביותר מימין הוא השיש בפינה הדרום מערבית, לא מספיק קרוב?
* לגבי גודל משולש העבודה- הכיור העיקרי יהיה הכיור שקרוב יותר למקרר וכך אולי מצטמצמת הבעייה...
נשמח להחכים עוד! תודה רבה!
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: מיקום מדיח. 03 אפר 2012 18:34 #5

הי,

שולחן או דלפק?...

אני לא בטוח שיש לי תשובה טובה בשבילך. לכל אופציה יש יתרונות וחסרונות. אני יכול להמליץ לך לנסות להשתמש ב-'מחליטון' - אפלקיציית אקסל המסייעת בקבלת החלטות בדיוק כמו שלך. הקישור לאפליקציה נמצא בדיון דביק בחלק העליון של הפורום.

בכל מקרה, לדעתי חשוב שתראו הדמיה של המטבח בתלת-מימד עם שולחן והדמיה עם דלפק. כך החחלטה שלכם תהיה יותר מושכלת ותוכלו להבין טוב יותר מה המשמעות של שולחן באמצע המטבח.

הכיור השני... לדעתי כן כדאי להזיז אותו קצת ימינה כדי שגם בינו לבין הכיריים ישארו לפחות 90סמ'.

אני מסכים לגבי המראה המגושם יותר של המקרר ליד החלון. זו סיבה מספיק טובה לא להחליף כמו שהצעתי קודם. זה שאין משטח הנחה קרוב דיו זה חסרון אבל זה לא עד כדי כך נורא.

עוד משהו על המקרר... בשרטוט שלכם מופיע מקרר בעומק של 60סמ'. אם זה מה שתככנתם לקנות אז זה בסדר, אבל אם חשבתם על מקרר 'סטנדרטי' ועמוק יותר אז קחו בחשבון שהוא יבלוט החוצה.

אפשר לעשות נישה קטנה בקיר שמאחורי המקרר כדי שהוא יהיה שקוע קצת ופחות יבלוט.

עמרי

יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: שולחן או דלפק 03 אפר 2012 20:15 #6

• nm
  • nm's Avatar
תודה רבה!
עוד שתי שאלות:
*מה דעתך על דלפק קטן יותר מהמשורטט, המשכי לשיש ועשוי שיש, ומהווה לכן גם הגדלה של משטח העבודה וגם פינת ישיבה, אמנם לכ-3 איש בלבד..
*המקרר שלנו בעומק 66ס"מ. חשבנו שנכון שיבלוט כדי לאפשר פתיחת הדלת ב180 מעלות. האם נכון?
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: שולחן או דלפק 05 אפר 2012 15:52 #7

הי,

מה שאת מציעה לגבי הדלפק בהחלט אפשרי. אבל כדי שהוא יהיה משטח עבודה אמיתי צריך שהכסאות יהיו רק מהחלק החיצוני.

ואיך תסתדרו עם שאר מקומות הישיבה? התכוונת לעשות גם דלפק וגם שולחן אוכל במרכז המטבח?

עומק 66סמ' למקרר זה טוב. הוא לא יבלוט הרבה.

בדרך כלל גם מקררים בעומק הארונות יכולים להיפתח לכמעט 180 מעלות מאחר והצירים בחלק החיצוני של הדלת (תסתכלי על צירים של דלת מקרר ותביני למה אני מתכוון).

חג שמח :)

עמרי

יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: שולחן או דלפק 05 אפר 2012 15:52 #8

שכחתי לומר...

לדעתי שווה לעשות שרטוט כמו שצריך של המטבח כדי לבחון את האופציה שהצעת בצורה טובה יותר.

יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: מיקום מדיח 05 אפר 2012 20:06 #9

אני מבינה את החשיבות בשולחן עגול למשפחה גדולה, וזה גן יפה.
יתכן שכדי שכולם ייכנסו בנוחות, יהיה צריך להקטין את ארון המטבח הסמוך.

אני מציעה מעבר להדמייה לעשות סימולציה באזור המטבח -
להבין לאן יגיע כל ארון והשולחן, לסמן ולבחון אם יהיה זה נח.

חג שמח!
מיטל זהר ללוז -
מנהלת שיווק, מכירות וקשרי לקוחות.
גיל ללוז, חרש עץ
נגרייה לעבודות עץ בהזמנה אישית.

054-6843400
פייסבוק: גיל ללוז, חרש עץ

את המטבח שלנו אנו מחליפים בממוצע...
יש להתחבר כדי להגיב.
Time to create page: 0.153 seconds