שלום, אורח
אימייל : סיסמה: זכור אותי

נושא: האם לעשות אי באמצע המטבח או דלפק

האם לעשות אי באמצע המטבח או דלפק 02 יול 2012 12:11 #1

שלום עמרי,
אנחנו בונים בית ובדיוק סגרנו מטבח עם נגר ואני ממש לא בטוחה בעצמי.
גודל המטבח הוא 430*446 כאשר יש ארונות בצורת ח'-משמאל גבוהים ובשתי הצלעות רק נמוכים.
ההתלבטות היא האם להוסיף בסוף הארון הנמוך דלפק משיש באורך 2.5מ' צף לישיבה בלבד(חשוב לי 6 מקומות). או באמצע המטבח להעמיד את האי כשהחלק שקרוב למטבח יהיה מגירות והשאר מקום ישיבה. אנסה לצרף תמונה.
אשמח לעזרתך,
יעל
קבצים מצורפים:
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: האם לעשות אי באמצע המטבח או דלפק 02 יול 2012 17:55 #2

הי יעל,

האמת שמהתמונה קשה להבין מה התכנית של המטבח, אך אנסה לענות לך בכל זאת.

אם תמקמי את האי במרכז המטבח כאשר החלק הפונה אל המטבח יהיה עם מגירות והחלק החיצוני עם מקומות ישיבה, אורך האי צריך להיות 3מ'.

הסיבה לכך היא שלכל מקום ישיבה צריך 50סמ'. לדעתי אי כזה לא יכנס למטבח שלך.

מעבר לכך אי באמצע המטבח צריך להיות מתוכנן היטב כך שלא יחתוך את משולש העבודה כיריים-כיור-מקרר. אם זה יקרה תצטרכו להקיף את פינות האי בזמן העבודה במטבח וזה יהיה ממש לא נוח.

האפשרות השנייה שהעלית נראית לי יותר פרקטית. אי, או בעצם שולחן (כלומר ללא מקומות אחסון מתחתיו) שניתן יהיה לשבת משני הצדדים שלו ושיהיה מוצמד לחלק הימני של המטבח.

אם זאת, חשוב לי לציין שאני לא יכול לומר בוודאות שאופציה זו טובה עד לא שאראה את כל התכנית של המטבח.

אחת השאלות שנשארות מבחינתי פתוחות למשל היא האם הגישה למטבח משאר הבית תהיה נוחה? כלומר האם חצי האי הזה לא יחסום וייצור גישה קשה מהסלון או מפינת האוכל אל המטבח?

אני מצרף קובץ של 'המחליטון' - אפליקצייה לקבלת החלטות באקסל. תראי עם זה עוזר לך.

עמרי

File Attachment:

שם קובץ: kitchen_guide_chooser_example_2012-07-02.xls
גודל קובץ:139 KB
עמרי רדאי - תכנון ועיצוב מטבחים

"אנחנו משקיעים במטבח שלנו עשרות אלפי שקלים. אין לנו מקום לטעויות בתכנון!"
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: האם לעשות אי באמצע המטבח או דלפק 02 יול 2012 18:25 #3

המעבר בין הסלון ופינת האוכל למטבח משאיר 1.2 מ'. האם זה מספיק? בנוסף החשש שלי שיווצר 2 שלחנות אחד ליד השני. החצי אי שיוצא מהקיר(דלפק) וממש לידו פינת האוכל(כפי שמתוארת בתכנית הבית.האם אני מובנת?
תודה על תשובתך המהירה,
יעל
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: האם לעשות אי באמצע המטבח או דלפק 03 יול 2012 05:09 #4

הי יעל,

התכוונת שחצי האי יוצא מצד ימין כאשר עומדים עם הפנים מול המטבח או מצד ימין יחסית לשרטוט ששלחת.

אם זה מצד ימין כאשר עומדים עם הפנים מול המטבח אז חצי האי יוצר מעין מעקף. אם מישהו מגיע מכיוון הסלון ורוצה להיכנס למטבח הוא צריך להקיף את חצי האי. לדעתי צריך לקחת זאת בחשבון.

בכל אופן, 1.2מ' למעבר מספיקים בהחלט.

אם חצי האי הוא בגובה של משטח העבודה (כלומר כ-91סמ'), ולא בגובה של שולחן אוכל (75סמ') אז אין כפילות שלו עם פינת האוכל. הם יראו וירגישו שונה וגם תהיה להם פונקציונליות שונה. חצי האי לארוחות יומיומיות וקלילות יותר ושולחן האוכל לארוחות 'רציניות' יותר.

עמרי

יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: האם לעשות אי באמצע המטבח או דלפק 03 יול 2012 05:33 #5

הי עמרי,
עזרת לי מאוד!!!
אם עומדים עם הפנים מול המטבח חצי האי מגיע מצד שמאל בגובה שיש. נראה לי שזו תהיה ההחלטה הסופית.
אם אפשר לשאול שאלה נוספת לגבי החומרים. החלום שלי היה לעשות שלייף לק צבוע בתנור בגלל הגימור החצי מבריק ובעיקר בגלל שלא צריך ידית חיצונית אלא אינטגרלית, אך רצה הגורל ומטבחי "דו איט" שנפלו לקחו איתם כסף לא קטן שלנו וכעת אנו מתפשרים...
אני חושבת ללכת על פולימר לבן נוטה לשמנת קל, ומתלבטת אם הידית אלומיניום האינטגרלית נוחה ופרקטית, או לוותר ולקחת ידית רגילה. חייבת לציין שהבית שלי לא מתאפיין במודרני מובהק וגם לא בכפרי, אלא סוג של שילוב.קווים ישרים ונקיים עם אריחים מצויירים.
מה דעתך על הידית האינטגרלית?
תודה רבה מראש,
יעל
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: האם לעשות אי באמצע המטבח או דלפק 04 יול 2012 13:36 #6

הי יעל,

אם חצי האי יוצא מצד שמאל כאשר הפנים אל המטבח זה מצויין :). כך הכניסה למטבח תישאר פתוחה ותנועה תוכל לזרום בקלות משאר החללים בבית אל המטבח.

מה הכוונה באריחים מצויירים?

לי זה נשמע יותר בכיוון של מטבח כפרי מאשר מטבח מודרני.

ואם זה נכון אז נראה לי דווקא שידיות 'רגילות' היכולות להשלים ולהתאים לאריחים המצויירים יכולות להתאים יותר.

איך זה נשמע לך?

עמרי

יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: האם לעשות אי באמצע המטבח או דלפק 04 יול 2012 16:24 #7

הי עמרי,
איזה כיף לקבל ממך תשובות.
האריחים המצויירים היו מכוונים לעיצוב הכללי של הבית, זה בא להמחיש את השילוב בין הכפרי למודרני. דווקא המטבח הוא יותר מודרני, קווים ישרים קלפה אורכית ולכן היתה השאלה על ידיות. אני מקווה שאני לא טועה ועושה מיקס בבית פשוט יש לי חיבה לאריחים מצויירים(ממש בקטנה בעיקר מיקס של כמה שונים יחד ולא שטיחים משלימים)וגם אוהבת את הקווים הישרים והנקיים. אני טועה? זה יהיה מוזר בעיניים?
תודה,
יעל
יש להתחבר כדי להגיב.

לגבי: האם לעשות אי באמצע המטבח או דלפק 05 יול 2012 12:51 #8

אוקיי, אז אם את אומרת שהמטבח הולך יותר לכיוון של מטבח מודרני אז ידיות איטנגרליות זה רעיון מצוין.

לדעתי במטבחים מודרניים ידיות אינטגרליות עדיפות על פני ידיות חיצוניות 'השוברות' את הקווים הישרים של המטבח.

את יכולה לצרף תמונה של האריחים?

עמרי

יש להתחבר כדי להגיב.
Time to create page: 0.137 seconds